SME
Pondelok, 27. január, 2020 | Meniny má Bohuš
INZERCIA

Masívna ofenzíva barcelonskej značky v segmente SUV

SEAT Ateca, Arona a Tarraco vyrazili na cesty v Barcelone, v meste kde vznikli.

  • Všetky tri SUV majú rozdielnu osobnosť, no zdieľajú rovnakú DNA dizajnu a sú vybavené najmodernejšími asistenčnými systémami a technológiami konektivity
  • SEAT Tarraco, najväčší a najnovší člen rodiny SUV sa už predáva

Martorell – „SEAT Ateca zohráva kľúčovú rolu v novej stratégii našej značky. Tento model odštartoval najväčšiu produktovú ofenzívu v histórii značky SEAT.“ To boli slová, ktoré povedal Luca de Meo, predseda predstavenstva SEAT, S.A. počas uvedenia prvého SUV značky SEAT v roku 2016. O dva a pol roka neskôr boli jeho zámery naplnené a SEAT teraz má vo svojom programe tri modely SUV, ktoré zdieľajú spoločnú DNA dizajnu, no pritom majú rozdielnu osobnosť. Dnes sú na ceste spolu po prvý raz v meste, v ktorom boli vytvorené.

Načítavám video...

- Dizajn vytvorený v Barcelone: to je rozhodujúci faktor pre 65 % zákazníkov, ktorí si kupujú SUV. V prípade modelov SEAT má dizajn spoločný pôvod – vznikol v Barcelone. „Všetky tri modely mohli vzniknúť iba v tomto meste,“ povedal Alejandro Mesonero-Romanos, riaditeľ dizajnu SEAT. S eleganciou, športovým vzhľadom a láskou k detailom, ako aj so spoločnými charakteristickými črtami má každý model osobitý vzhľad. Napríklad Arona má „výrazný charakter crossovera so 68 možnými farebnými kombináciami,“ Ateca sa vyznačuje „elegantnou siluetou“ a Tarraco „vyjadruje svoj charakter dizajnom prednej časti karosérie, ktorá naznačuje vzhľad budúcich modelov SEAT.“

- Motory vyhovujúce všetkým požiadavkám: s výkonovým rozpätím, siahajúcim od 66 kW (95 k) po 221 kW (300 k) najsilnejšej benzínovej verzii CUPRA Ateca tri španielske SUV poskytujú širokú škálu výkonných, efektívnych a spoľahlivých motorov. Pri tom Arona je prvým modelom vo svojom segmente, ktorý je k dispozícii aj s motorom TGI na stlačený zemný plyn CNG. Tarraco zasa v budúcnosti dostane pohon plug-in hybrid na báze benzínového štvorvalca. Najväčšie SUV značky SEAT je „majstrovským dielom z hľadiska funkčnosti a variability,“ zdôrazňuje Dr. Matthias Rabe, člen predstavenstva SEAT pre výskum a vývoj.

Vrcholom ponuky je nový benzínový štvorvalec 2.0 TSI modelu CUPRA Ateca dosahuje výkon 221 kW (300 k). Ide o jeden z najmodernejších motorov na trhu, ktorý je vybavený filtrom tuhých častíc a spĺňa najnovšie emisné normy. Motor má energický zvuk a štandardne sa kombinuje s novo vyvinutou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG, ktorá bola optimalizovaná pre rýchlejšie, mäkšie a precíznejšie radenie. Prevodovka umožňuje dosahovať vysokú jazdnú dynamiku pri zachovaní priaznivej spotreby paliva a nízkych hodnôt emisií.

- Bezpečnosť ako najvyššia priorita: Traffic Jam Assist, Lane Assist, adaptívny tempomat ACC, funkcia automatického núdzového brzdenia… To je iba niekoľko z najmodernejších asistenčných systémov, ktorými môžu byť vybavené SUV značky SEAT. Tieto systémy ukazujú, aký veľký dôraz značka klade na bezpečnosť a uľahčenie ovládania. Tarraco posúva latku ešte vyššie systémom, rozoznávajúcim chodcov a cyklistov.

- Prepojené s budúcnosťou: pre 28 % ľudí, ktorí si kupujú nový automobil je konektivita primárnou funkciou. Preto SEAT intenzívne pracuje na tom, aby ponúkal najlepšie riešenia zodpovedajúce rozširujúcej sa digitalizácii okolia a tri SUV značky to presvedčivo demonštrujú. Na jednej strane je to digitálny združený prístroj Digital Cockpit a dotykový displej systému infotainmentu s uhlopriečkou 20,3 cm (8 palcov), na druhej strane funkcia Full Link ako základný prvok. To umožňuje pripojiť smartfón vodiča k systému infotainmentu cez Apple Car Play, Android Auto a Mirror Link a bezpečne ovládať jeho funkcie.

- Predajný úspech: 30 % zákazníkov si v súčasnosti vyberá automobily so zvýšenou polohou sedadla vodiča ako sú SUV. V uplynulých piatich rokoch sa predaj takýchto vozidiel strednej veľkosti v Európe takmer zdvojnásobil a trend rastu bude ďalej pokračovať. Experti očakávajú nárast predaja o 40 % do roku 2025 na celkový počet 2,8 milióna kusov ročne. V prípade značky SEAT sú modely SUV rozhodujúcim prvkom pre ďalší rast predaja. V súčasnosti už každý tretí predaný nový automobil SEAT je SUV a spustením predaja modelu Tarraco sa tento podiel ďalej zvýši.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?

Čo si predstavíte, keď počujete slovo zima? Pletené šály, radovánky na zasneženom svahu, ale aj suchá a popraskaná pokožka.

Tlačové správy

Dell offers multifaceted careers

Why internship is a good career start?

Tlačové správy

It’s not about what a company does, but how it behaves that matt

The employees of Henkel Slovensko learned how to adopt a meaningful approach to the planet.