INZERCIA

Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť

Niekedy jednoducho nepomôže pravidelný prísun vitamínov ani iná prevencia.

Asi každému z nás sa už stalo, že musel kvôli chorobe nedobrovoľne zostať v posteli. K našej imunite vie byť obzvlášť zákerné zimné obdobie, typické zvýšeným výskytom prechladnutia či chrípky. Keď sa vám nepodarí vyhnúť im, mali by ste vedieť, ako na ich príznaky.

Zatiaľ čo v zime musia horné dýchacie cesty vonku čeliť studenému vetru a celkovo chladnému počasiu, vo vnútri budov na ne zase pôsobí dráždivo suchý vzduch z vykurovania. Táto kombinácia kvality ovzdušia nahráva vírusovým ochoreniam, ktorých najčastejším dôsledkom je práve chrípka a prechladnutie. Pokiaľ sa pohybujete na pracovisku, kde je väčší počet osôb, riziko nakazenia sa navyše ešte znásobuje! Svoju chorobu by ste sa preto v žiadnom prípade nemali snažiť prechodiť a šíriť ju tak ďalej okolo seba.

Úľavu prinesú horúce nápoje

Typickými príznakmi prechladnutia je bolesť v krku, bolesť hlavy, upchatý nos a kašeľ. Pokiaľ sa k nim pridá ešte nechutenstvo, bolesť kĺbov a svalov, malátnosť a horúčka, môžete sa takmer určite ešte pred návštevou lekára staviť, že vás skolila chrípka. Tá v Európe ročne postihuje približne 50 miliónov ľudí1 a môže dokonca skončiť smrťou. Chorobu je preto potrebné utlmiť už v jej začiatkoch, a to najlepšie oddychom v posteli s teplým čajom s medom a citrónom. Na rad prichádzajú tiež horúce nápoje z lekárne.

Medzi obľúbené drinky pre dospelých (od 16 rokov) patrí napríklad Theraflu Forte chrípka a kašeľ horúci nápoj, pretože vďaka trom účinným látkam ponúka úľavu od príznakov prechladnutia a chrípky. Účinná látka paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje horúčku, fenylefrín uvoľňuje upchatý nos a pomáha znížiť opuch nosných dutín a guajfenezín uvoľňuje hlien a prináša úľavu pri vlhkom kašli. Prípravok Theraflu je dostupný aj v podobe kapsúl, pod názvom Theraflu chrípka a kašeľ tvrdé kapsuly, takže jeho pomoc môžete ľahko využiť naozaj kedykoľvek. Buďte vždy pripravení!

https://www.ecdc.europa.eu/en/news-events/flu-awareness-week-22-26-october-2018

Pred použítím si pozorne prečítajte príbalovú informáciu. O prípadných rizikách a vedľajších účinkoch sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom. Theraflu Forte chrípka a kašeľ horúci nápoj 1 000 mg/200 mg/12,2 mg prášok na perorálny roztok vo vrecku a Theraflu chrípka a kašeľ tvrdé kapsuly 500 mg/100 mg/6,1 mg sú voľne predajné lieky na vnútorné použitie.

V prípade otázok kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Česká republika s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com.Prípadné nežiaduce účinky prosím hláste na: ch.safety@gsk.com. Dátum vypracovania materiálu 01/2019. Ochranné známky sú vlastnené alebo licencované skupinou spoločností GSK. ©2019 Skupina spoločností GSK alebo poskytovateľ príslušnej licencie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci

Využívate veľkonočné voľné dni na cestovanie? Tieto destinácie sú práve v kurze.

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch
Tlačové správy

Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU

Po niekoľkoročnej prestávke sa opäť konala Burza pracovných príležitostí spojená s prezentáciou stavebných firiem.