SME
Pondelok, 6. apríl, 2020 | Meniny má Irena
INZERCIA

Tipy na skrášlenie balkóna a terasy

Všetko čo potrebujete pre najkrajší balkón v širokom okolí. Blysnite sa pred susedmi.

Kvetinový balkón je len začiatkom. Myslite aj na vlastné pohodlie.Kvetinový balkón je len začiatkom. Myslite aj na vlastné pohodlie.

Počas zimy sa balkón využíva minimálne. Buď ako náhradná chladnička pre veľké hrnce s kapustnicou a misy so zemiakovým šalátom, alebo ako odkladací priestor pre nepotrebné veci, ktoré vnútri zavadzajú.
S prichádzajúcim teplejším obdobím je vhodný čas na zútulnenie si balkóna alebo terasy, aby sme si prichádzajúce teplo a slnečné lúče mohli naplno užiť.
Aj napohľad malé a neosobné balkóny slovenských bytoviek sa dajú skrášliť a zútulniť tak, aby ste z nich mali súkromnú oázu kľudu a relaxačnú zónu. A nepotrebujete k tomu ani veľký rozpočet. Stačia dobré nápady, trocha materiálu, dekorácii a šikovné ruky.

Pri väčšej prerábke vášho balkóna alebo terasy odporúčame začínať ako vždy od podlahy. Málokomu sa dobre relaxuje na chladnej a betónovej podlahe alebo nevzhľadnej starej dlažbe. Nemusíte sa však báť náročných pokrývačských prác. Chladnú podlahu na balkóne alebo terase viete veľmi jednoducho oživiť a spríjemniť napríklad vonkajšou podlahovou krytinou, väčšinou z kombinácie dreva a plastu. Táto krytina má dlhú životnosť, veľmi jednoduchý systém inštalácie – stačí zacvaknúť, a navyše sa vyrába aj v malých štvorcoch, takže ju bez problémov prispôsobíte aj do malých alebo atypických priestorov. Vhodná alternatíva je aj koberec z umelej trávy. Obe možnosti sú dobrá voľba aj z hľadiska reflexnej masáže chodidiel, ktorá zlepšuje vaše zdravie a dodáva väčší pocit pohody.

Od vonkajších vplyvov viete balkón efektívne ochrániť napr. systémom zasklenia. Vďaka nemu si môžete užívať chvíle oddychu na balkóne aj počas menej priaznivého počasia, zároveň bude balkón chránený pred mokrom a vetrom. Aby sa vám v lete balkón neprehrial, pomôžu plastové rolety, alebo markíza. Výber závisí od priestorových možností balkóna alebo terasy, rovnako aj od vášho rozpočtu. Alternatívou je obyčajný slnečník , ktorý sa dá pripevniť na zábradlie. Praktickejšie sú tie, ktorých stojan sa dá ohnúť a prispôsobiť tak potrebné zatienenie.

Nezabudnite na steny balkóna. Niektoré stačí iba oživiť novým náterom pôvodnej farby, no ak máte tú možnosť, porozmýšľajte nad obložením. Drevený obklad pôsobí príjemne na pohľad aj na dotyk, a dodá vášmu balkónu útulnejší, takmer vidiecky nádych.
Aby ste si mohli na balkóne vychutnať kávu, prečítať obľúbenú knihu alebo len tak relaxovať, potrebujete aspoň nejaký nábytok. Ideálny bude záhradný nábytok resp. ratanový nábytok. V závislosti od veľkosti balkóna a vášho vkusu môžete použiť závesné kreslo, drevenú lavicu alebo menšie stoličky z dreva alebo set stoličiek a stolíka z polyratanu, ktoré budú pôsobiť bohémsky a luxusne. Neprepchávajte balkón zbytočnými vecami a namiesto obrovských a ťažkých nábytkových kusov zvoľte ľahšie a skladateľné.

Oázu relaxu a pohody vám pomôžu vytvoriť aj vhodné balkónové rastliny v odolných a pevných kvetináčoch, či už stojacich na podlahe, alebo závesných. Pri výbere rastlín myslite na orientáciu balkóna vzhľadom na svetové strany a prísun slnečných lúčov počas dňa a celého roka. Ak máte radi večerné posedenie a oddych, drevené či kovové lampáše, do ktorých umiestnite sviečky vám dotvoria tú správnu atmosféru. Všetko pre domácnosť a balkón nájdete v čaromarketoch Kinekus po celom Slovensku.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Sú vaše deti teraz viac na nete?Zoberte ich na www.detinanete.sk

Je to tak, momentálne sa podstatná časť bežných aktivít detí presunula do online prostredia.

Tlačové správy

Pri kúpe klimatizácie sa oplatí poznať aj druhý názor

Ak ste si už nechali vypracovať jednu ponuku, využite možnosť získať aj druhý názor od odborníkov. Jednoducho, online a zadarmo.

Tlačové správy

V centre Košíc vyrastá eco-friendly biznis centrum

Splachuje sa podzemnou vodou, vzduch filtrujú a merajú jeho kvalitu.