SME
Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online

Volkswagen odhalil podobu faceliftovaného modelu Volkswagen Passat pred ženevskou premiérou.

Volkswagen odhalil podobu faceliftovaného modelu Volkswagen Passat pred ženevskou premiérou. Dostane ešte lepšie svetlá a bude schopný rozšírenej autonómnej jazdy.

Dizajnové modifikácie sú relatívne nenápadné. Pozostávajú z jemne pozmenených nárazníkov, modernejšej grafiky svetiel a k dispozícii sú nové disky a farby. V interiéri udrie do očí nový volant.

Oveľa zaujímavejšie sú technologické zmeny. Všetko sa začína novým označením IQ.DRIVE, ktoré bude po novom zastrešovať všetky asistenčné systémy. Z tých nových spomeňme asistent pri vyhýbacom manévri. Ten pomôže vodičovi bezpečnejšie obísť náhlu prekážku na ceste. Svetovú premiéru v modeli Passat zažije systém Travel Assist. Tento asistenčný systém pracuje v princípe rovnako, ako Traffic Jam Assist, akurát nie je obmedzený maximálnou rýchlosťou 60 km/h. Pracuje prakticky v celom rozsahu cestovných rýchlostí - od 0 až do 210 km/h. Na svoju funkčnosť využíva novú, citlivejšiu kameru za čelným sklom a radarový tempomat ACC. Úplnou novinkou je kapacitný volant schopný rozpoznať, či ho vodič drží. Ten nebude vyžadovať nepotrebné pohyby od vodiča len preto, aby sa auto presvedčilo, že vodič volant drží.

Nový Passat dostane aj špičkové svetlá IQ.LIGHT známe z vlajkovej lode Touareg. Jedná sa o Matrix LED svetlá s inteligentným prediktívnym osvetľovaním zákrut na základe GPS. Majú aj funkciu vytienenia okolitej premávky v diaľkovom režime. LED technológiu nájdeme aj v hmlovkách a zadných svetlách.

Vďaka zabudovanej SIM karte môže byť nový Volkswagen Passsat vždy online. Pomocou služby We Connect budú k dispozícii online služby na streamovanie hudby, počúvanie web rádií a rôznych aplikácií. Pribudne rozšírená podpora online rozpoznávania hlasu a možnosť zadávať hlasové povely prirodzenou rečou.

Inovovaný Volkswagen Passat bude dostupný aj s novou generáciou digitálneho prístrojového štítu Active Info Display, ktorý ponúkne ešte lepšiu grafiku, rýchlejšie reakcie, nové funkcie a nové možnosti zobrazenia. Čo sa týka motorov, najviac si polepšila verzia Passat GTE, ktorá dostala nový akumulátor s väčšou kapacitou, takže jej čisto elektrický dojazd je teraz 55 km podľa WLTP (70 podľa NEDC). Z benzínových motorov budú k dispozícii 1,5 TSI EVO a 2,0 TSI. Diesle zastúpia jednotky 1,6 TDI a nový 2,0 TDI EVO s výkonom 110 kW (150 koní) a zníženými emisiami. Vrcholom dieselovej ponuky je motor 2,0 BiTDI s výkonom 176 kW (240 k).

Výstavná premiéra vynoveného Passatu vo všetkých verziách bude samozrejme na Ženevskom autosalóne. Predpredaj tohto modelu sa na Slovensku začne v máji tohto roku.

Viac informácii, fotografií a ďalšie testy nájdete na našom blogu www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


7 h

Už žiadne ručné zdvíhanie imobilných osôb. Máme pre vás skvelého pomocníka. Neviete sa dostať do vane či na vozík?


9 h

Účinky Arónie oceňujú hlavne onkologický pacienti a ľudia so slabšou imunitou


4. aug