INZERCIA

Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online

Volkswagen odhalil podobu faceliftovaného modelu Volkswagen Passat pred ženevskou premiérou.

Volkswagen odhalil podobu faceliftovaného modelu Volkswagen Passat pred ženevskou premiérou. Dostane ešte lepšie svetlá a bude schopný rozšírenej autonómnej jazdy.

Dizajnové modifikácie sú relatívne nenápadné. Pozostávajú z jemne pozmenených nárazníkov, modernejšej grafiky svetiel a k dispozícii sú nové disky a farby. V interiéri udrie do očí nový volant.

Oveľa zaujímavejšie sú technologické zmeny. Všetko sa začína novým označením IQ.DRIVE, ktoré bude po novom zastrešovať všetky asistenčné systémy. Z tých nových spomeňme asistent pri vyhýbacom manévri. Ten pomôže vodičovi bezpečnejšie obísť náhlu prekážku na ceste. Svetovú premiéru v modeli Passat zažije systém Travel Assist. Tento asistenčný systém pracuje v princípe rovnako, ako Traffic Jam Assist, akurát nie je obmedzený maximálnou rýchlosťou 60 km/h. Pracuje prakticky v celom rozsahu cestovných rýchlostí - od 0 až do 210 km/h. Na svoju funkčnosť využíva novú, citlivejšiu kameru za čelným sklom a radarový tempomat ACC. Úplnou novinkou je kapacitný volant schopný rozpoznať, či ho vodič drží. Ten nebude vyžadovať nepotrebné pohyby od vodiča len preto, aby sa auto presvedčilo, že vodič volant drží.

Nový Passat dostane aj špičkové svetlá IQ.LIGHT známe z vlajkovej lode Touareg. Jedná sa o Matrix LED svetlá s inteligentným prediktívnym osvetľovaním zákrut na základe GPS. Majú aj funkciu vytienenia okolitej premávky v diaľkovom režime. LED technológiu nájdeme aj v hmlovkách a zadných svetlách.

Vďaka zabudovanej SIM karte môže byť nový Volkswagen Passsat vždy online. Pomocou služby We Connect budú k dispozícii online služby na streamovanie hudby, počúvanie web rádií a rôznych aplikácií. Pribudne rozšírená podpora online rozpoznávania hlasu a možnosť zadávať hlasové povely prirodzenou rečou.

Inovovaný Volkswagen Passat bude dostupný aj s novou generáciou digitálneho prístrojového štítu Active Info Display, ktorý ponúkne ešte lepšiu grafiku, rýchlejšie reakcie, nové funkcie a nové možnosti zobrazenia. Čo sa týka motorov, najviac si polepšila verzia Passat GTE, ktorá dostala nový akumulátor s väčšou kapacitou, takže jej čisto elektrický dojazd je teraz 55 km podľa WLTP (70 podľa NEDC). Z benzínových motorov budú k dispozícii 1,5 TSI EVO a 2,0 TSI. Diesle zastúpia jednotky 1,6 TDI a nový 2,0 TDI EVO s výkonom 110 kW (150 koní) a zníženými emisiami. Vrcholom dieselovej ponuky je motor 2,0 BiTDI s výkonom 176 kW (240 k).

Výstavná premiéra vynoveného Passatu vo všetkých verziách bude samozrejme na Ženevskom autosalóne. Predpredaj tohto modelu sa na Slovensku začne v máji tohto roku.

Viac informácii, fotografií a ďalšie testy nájdete na našom blogu www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch
Tlačové správy

Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU

Po niekoľkoročnej prestávke sa opäť konala Burza pracovných príležitostí spojená s prezentáciou stavebných firiem.

Tlačové správy

Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu

Až jedno zo štyroch úmrtí v rámci Európskej únie je zapríčinené rakovinou.