SME
Streda, 1. december, 2021 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Zahraniční študenti na EU v Bratislave

Študenti z 26 štátov Európy, Ázie a Severnej Ameriky absolvujú na EU v Bratislave výmenné štúdium v letnom semestri.

Študentov privítal Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy EU v BratislaveŠtudentov privítal Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy EU v Bratislave

Ekonomická univerzita v Bratislave privítala v pondelok 4. februára 133 študentov z 26 krajín z rôznych kútov sveta, ktorí budú v letnom semestri 2018/2019 na univerzite študovať v rámci mobilitného programu Európskej únie Erasmus+, bilaterálnej spolupráce a medzivládnej výmeny v oblasti vzdelávania.

Pre študentov zo zahraničia univerzita pripravila podujatie Welcome Week spojené s viacerými sprievodnými aktivitami. Na úvod zahraničných hostí privítal prorektor pre medzinárodné vzťahy Boris Mattoš, ktorý im tiež predstavil univerzitu. S prezentáciou Bratislavy vystúpila Daniela Chrančoková z Bratislava Tourist Board. Študenti ďalej pokračovali v pestrom programe pod gesciou Oddelenia medzinárodnej mobility (OMM) a organizácie Erasmus Student Network (ESN). Počas troch dní absolvujú prednášky, ktoré im priblížia vzdelávací a administratívny systém univerzity, získajú tiež dôležité informácie k vízovej agende. V rámci voľnočasových aktivít čaká zahraničných študentov tradičná ochutnávka slovenského jedla, prehliadka Bratislavy a výlet do galérie moderného umenia – Danubiana Meulensteen Art Museum.

Medzi najpočetnejšie zastúpenú skupinu spomedzi zahraničných študentov patria študenti z Francúzska, a to najmä vďaka 42 prestížnym partnerským univerzitám, s ktorými má EU v Bratislave uzatvorených celkove 55 Erasmus+ dohôd. Okrem študentov z Európy hostí v tomto semestri EU v Bratislave aj študentov z Číny, Japonska, Indie, Mexika, či USA. "Toto rozmanité zastúpenie zahraničných študentov je odrazom snahy Ekonomickej univerzity v Bratislave spolupracovať s viacerými špičkovými univerzitami v zahraničí. Teší nás tento záujem a veríme, že ich pobyt u nás bude po každej stránke prínosný“, podotkol Ferdinand Daňo, rektor EU v Bratislave.

Ekonomická univerzita v Bratislave patrí na Slovensku medzi univerzity s najväčším podielom zahraničných študentov na výmennej báze, čo v minulosti ocenili viaceré národné aj medzinárodné renomované inštitúcie. EU v Bratislave bola Európskou komisiou zaradená medzi TOP 500 európskych vysokoškolských inštitúcií, ktoré vyslali, resp. prijali najviac študentov v rámci programu Erasmus+ (umiestnila sa na 156. mieste). EU v Bratislave bola taktiež zaradená do Erasmus Success Stories Generálneho riaditeľstva pre školstvo a kultúru Európskej komisie a získala ocenenie Národnej agentúry programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu (SAAIC) Kvalita Erasmus mobility.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nové číslo mesačníka SME Ženy v stánkoch od 1. decembra


INZERCIA 8 h

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18 h

V poradí štvrtý rok sa dm zmenou BLACK piatku na GIVING rozhodla venovať 5 percent z celkového denného obratu e-shopu.


19 h
Skryť Zatvoriť reklamu