INZERCIA

Zahraniční študenti na EU v Bratislave

Študenti z 26 štátov Európy, Ázie a Severnej Ameriky absolvujú na EU v Bratislave výmenné štúdium v letnom semestri.

Študentov privítal Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy EU v BratislaveŠtudentov privítal Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy EU v Bratislave

Ekonomická univerzita v Bratislave privítala v pondelok 4. februára 133 študentov z 26 krajín z rôznych kútov sveta, ktorí budú v letnom semestri 2018/2019 na univerzite študovať v rámci mobilitného programu Európskej únie Erasmus+, bilaterálnej spolupráce a medzivládnej výmeny v oblasti vzdelávania.

Pre študentov zo zahraničia univerzita pripravila podujatie Welcome Week spojené s viacerými sprievodnými aktivitami. Na úvod zahraničných hostí privítal prorektor pre medzinárodné vzťahy Boris Mattoš, ktorý im tiež predstavil univerzitu. S prezentáciou Bratislavy vystúpila Daniela Chrančoková z Bratislava Tourist Board. Študenti ďalej pokračovali v pestrom programe pod gesciou Oddelenia medzinárodnej mobility (OMM) a organizácie Erasmus Student Network (ESN). Počas troch dní absolvujú prednášky, ktoré im priblížia vzdelávací a administratívny systém univerzity, získajú tiež dôležité informácie k vízovej agende. V rámci voľnočasových aktivít čaká zahraničných študentov tradičná ochutnávka slovenského jedla, prehliadka Bratislavy a výlet do galérie moderného umenia – Danubiana Meulensteen Art Museum.

Medzi najpočetnejšie zastúpenú skupinu spomedzi zahraničných študentov patria študenti z Francúzska, a to najmä vďaka 42 prestížnym partnerským univerzitám, s ktorými má EU v Bratislave uzatvorených celkove 55 Erasmus+ dohôd. Okrem študentov z Európy hostí v tomto semestri EU v Bratislave aj študentov z Číny, Japonska, Indie, Mexika, či USA. "Toto rozmanité zastúpenie zahraničných študentov je odrazom snahy Ekonomickej univerzity v Bratislave spolupracovať s viacerými špičkovými univerzitami v zahraničí. Teší nás tento záujem a veríme, že ich pobyt u nás bude po každej stránke prínosný“, podotkol Ferdinand Daňo, rektor EU v Bratislave.

Ekonomická univerzita v Bratislave patrí na Slovensku medzi univerzity s najväčším podielom zahraničných študentov na výmennej báze, čo v minulosti ocenili viaceré národné aj medzinárodné renomované inštitúcie. EU v Bratislave bola Európskou komisiou zaradená medzi TOP 500 európskych vysokoškolských inštitúcií, ktoré vyslali, resp. prijali najviac študentov v rámci programu Erasmus+ (umiestnila sa na 156. mieste). EU v Bratislave bola taktiež zaradená do Erasmus Success Stories Generálneho riaditeľstva pre školstvo a kultúru Európskej komisie a získala ocenenie Národnej agentúry programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu (SAAIC) Kvalita Erasmus mobility.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch
Tlačové správy

Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU

Po niekoľkoročnej prestávke sa opäť konala Burza pracovných príležitostí spojená s prezentáciou stavebných firiem.

Tlačové správy

Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu

Až jedno zo štyroch úmrtí v rámci Európskej únie je zapríčinené rakovinou.