INZERCIA

Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Dnešní mladí investori, ktorí si chcú začať sporiť, majú nesmierne veľa investičných možností.

Existuje tisíce produktov a služieb, z ktorých si môžu vybrať ale na trhu nájdu aj mnoho rôznych firiem a predajcov. Našťastie rozhodovanie o tom, ktoré typy investícií sú najlepšie pre mladých, nie je tak ťažké, ako sa môže zdať.

Ak ste mladí, najväčším finančným aktívom je čas. V tomto bode vášho života by ste mali vaše prvotné investície mieriť na dlhodobé úspory. Investori vo svojich 20-tich rokoch budú mať najmenej 40 rokov, aby mohli akumulovať dôchodkové sporenie. Historické údaje jasne ukazujú, že bežné akcie a nehnuteľnosti sú len dve triedy aktív, ktoré rastú rýchlejšie ako miera inflácie v priebehu času. To znamená, že väčšina alebo všetky vaše dlhodobé úspory by mali byť pravdepodobne umiestnené do nejakej formy akcií, ako sú jednotlivé spoločné akcie a akciové podielové fondy - a možno aj nehnuteľnosti, a to buď vo forme osobného bydliska alebo fondov.

Tradičná finančná múdrosť zvyčajne diktuje, že dom je jedným z najlepších investícií, ktoré si môžete kúpiť, ale či to platí alebo nie, závisí od viacerých premenných. Dĺžka vášho pobytu a súčasný trh s nehnuteľnosťami bude výrazne ovplyvňovať túto problematiku, rovnako ako súčasné úrokové miery, nájomné ceny a vaša osobná finančná situácia.

Aký je váš prístup k úsporám?

1. Máte k dispozícii dostatočné množstvo prostriedkov na preklenutie doby pri neočakávanej strate zamestnania či v prípade dlhodobejšej pracovnej neschopnosti?

2. Akým úrokom sú úročené vaše prostriedky na bežnom alebo sporiacom účte?

3. Akým spôsobom sporíte svojim deťom na štúdia alebo na štart do života? Budú im stačiť tieto prostriedky?

4. Kde si sporíte na svoje ciele akými sú napr. zahraničná dovolenka, nový automobil, nové vybavenie domácnosti? Sú tieto peniaze úročené skutočne najvyšším možným úrokom?

Nikto z nás učený z neba nespadol, a preto pokiaľ sa neorientujete vo finančnom sektore, úplne najjednoduchšou cestou je oslovenie finančného profesionála.

Spoločnosť Broker Consulting dokáže pre Vás nájsť výrazne úspornejšiu cestu a získať pre vás v neprehľadnej ponuke finančných produktov v priemere o 2 % vyšší úrok alebo výnosy. Jednoduchým spôsobom si tak pripravíte peniaze na vzdelávanie vašich detí alebo ich štart do života. Zistite s našim konzultantom o koľko viac získate práve vy. https://www.bcas.sk/o-nas/kontakt

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch
Tlačové správy

Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU

Po niekoľkoročnej prestávke sa opäť konala Burza pracovných príležitostí spojená s prezentáciou stavebných firiem.

Tlačové správy

Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu

Až jedno zo štyroch úmrtí v rámci Európskej únie je zapríčinené rakovinou.