SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajínNa Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín (Zdroj: CKM SYTS )

Slovensko je napriek svojej veľkosti krajinou, kde sa vydáva najviac učiteľských preukazov ITIC (International Teacher Identity Card) ročne.

TASR o tom informoval obchodný riaditeľ združenia CKM SYTS Vladimír Jedlička, ktoré vydáva na Slovensku preukazy ISIC (International Student Identity Card) a ITIC (International Teacher Identity Card). „Je to aj napriek tomu, že sme v celosvetovom meradle malou krajinou čo sa týka počtu obyvateľov a teda aj počtu učiteľov. Dôvodom je, že zľavy, ktoré sú poskytované študentom a mladým ľuďom, ktorí sú držiteľmi platných študentských kariet ISIC, platia aj pre samotných učiteľov. V súčasnosti vydávame takmer 15.000 ITIC preukazov pre učiteľov ročne,“ upresnil Jedlička.

Najčastejšie sa využívajú zľavy pri návšteve kina, nákupe v kníhkupectvách a na služby u mobilného operátora. “Ďalej nasledovali zľavy na kancelárske a školské potreby, zľavy v reštauráciách rýchleho občerstvenia, zľavy na oblečenie, reprografické služby a zľavy na kreatívne pomôcky a materiály. Veľmi populárnymi sú aj zľavy na cestovanie, lyžovanie, poistenie, relax a zľavy na spotrebný tovar,” priblížil Jedlička. Rebríček najvyužívanejších zliav je zostavovaný z reálnych údajov od partnerov CKM SYTS a ročne je možné s preukazom ušetriť viac ako 350 eur.

Po úspešnom zavedení preukazov ISIC na univerzitách a vysokých školách na Slovensku začalo združenie CKM SYTS pred niekoľkými rokmi spolupracovať aj so strednými školami. “Pre stredoškolákov sú určené preukazy ISIC/EURO<26. Sú to multifunkčné preukazy, ktoré slúžia ako identifikačný doklad o štúdiu na príslušnej škole. Preukazy tiež môžu fungovať v rámci dochádzkových, prístupových a stravovacích systémov škôl. Poskytujú rovnaké zľavy ako preukazy ISIC a je možné ich využiť aj na bežné cestovanie v doprave. V súčasnosti naše združenie spolupracuje s viac ako 500 strednými školami vo všetkých regiónoch Slovenska. Za zmienku stojí, že spojenie licencií ISIC a EURO<26 nie je vo svete úplne bežné a podarilo sa to iba v štyroch krajinách a to v Belgicku, Srbsku, Bulharsku a na Slovensku,” zdôraznil Jedlička.

Združenie CKM SYTS, je členom celosvetovej organizácie ISIC Association. ISIC je jediný celosvetovo uznávaný doklad študenta denného štúdia a ITIC doklad potvrdzujúci štatút pedagogického zamestnanca. Všetky typy dokladov sú podporované aj organizáciou UNESCO.

ISIC Association bola založená nórskou, holandskou a dánskou úniou študentov v roku 1953 na medzinárodnom stretnutí v dánskej Kodani. Dôvodom vzniku tejto asociácie bolo skvalitniť život študentom a pomôcť im sprístupniť služby, cestovanie a produkty, ktoré napomáhajú ich rozvoju počas študentského života. Počas prvých piatich rokov pôsobenia asociácie sa vydalo viac ako 330 tisíc preukazov a postupne sa k projektu ISIC pridávali ďalšie krajiny. Dnes má ISIC Association 128 členov.

V roku 2016 vznikla prvá virtuálna forma preukazov ISIC a ITIC pre smartfóny. Aktuálne sú virtuálne preukazy realitou v 28 krajinách a na Slovensku fungujú od roku 2017.

Držitelia platných preukazov ISIC a ITIC majú nárok na zľavy a benefity na viac ako 1300 miestach na Slovensku a viac ako 150.000 miestach vo svete. Podrobnejšie informácie o všetkých zľavách a novinkách nájdu držitelia preukazov na stránkach www.isic.sk www.studentskypreukaz.sk a www.itic.sk .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 4m

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 4m

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 4m
SkryťZatvoriť reklamu