SME
Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory

Domácnosti môžu požiadať o príspevok v rámci projektu Zelená domácnostiam II.

Pre koho sú solárne kolektory vhodné

Ak bývate v rodinnom dome a máte záujem o technicky jednoduché riešenie využívajúce slnečnú energiu, solárne kolektory na ohrev vody sú pre vás ideálnym riešením. Majú dlhú životnosť a dokážu ročne ušetriť až 70 % nákladov na ohrev teplej vody. Sú dobrou investíciou pre domácnosti, ktoré chcú mať istotu, že všetku energiu využijú na svoju vlastnú spotrebu a zároveň majú záujem o čo najrýchlejšiu návratnosť svojich peňazí. Solárne kolektory sa inštalujú na strechu s orientáciou na juh, juhovýchod alebo juhozápad a keďže slúžia na ohrev teplej vody, potrebujú priestor v dome na umiestnenie 200- až 300-litrového zásobníka. Pozitívnou správou je, že slnečné kolektory je vhodné inštalovať prakticky na celom území Slovenska bez ohľadu na to, či žijete na juhu, na Orave či Kysuciach. Rozdiel medzi najchladnejšími a najteplejšími regiónmi Slovenska v dopadajúcom množstve slnečnej energie je približne len 15 %.

Ako požiadať o finančný príspevok

Záujemcovia o solárne kolektory s finančným príspevkom môžu nechať nezáväzný kontakt na www.zse.sk/solar. Následne zabezpečíme poradenstvo pri výbere vhodného riešenia a po podpise zmluvy zastrešíme administratívne záležitosti súvisiace s vybavením finančného príspevku na vybrané riešenie. Okrem solárnych kolektorov na ohrev vody máme v ponuke aj fotovoltické panely na výrobu elektriny s virtuálnou alebo fyzickou batériou. Po vybavení finančného príspevku pre zákazníka zrealizujeme montáž, záručný a pozáručný servis. Finančný príspevok z programu Zelená domácnostiam doteraz dostalo 18 501 záujemcov z radov domácností. Naša spoločnosť pomohla získať finančný príspevok a inštalovala solárne riešenia pre viac ako 670 zákazníkov,“ tvrdí Erik Chabreček, expert na solárne riešenia v ZSE.

Novinka – fotovoltika s Virtuálnou batériou

Fotovoltické panely vyrábajú najviac elektriny v priebehu dňa, keď je rodina mimo domácnosti a spotreba elektriny je minimálna. ZSE preto prišlo s riešením, ktoré zákazníkom pomôže využiť maximum vyrobenej elektriny z fotovoltického systému v podobe novej služby Virtuálna batéria. „Táto služba je prejavom snahy ZSE, aby si zákazníci mohli vyrobenú elektrinu uložiť bez toho, aby si museli kupovať fyzickú batériu. Priemerný zákazník môže s touto službou po odrátaní mesačného poplatku (2 €) docieliť dodatočnú ročnú úsporu vo výške až 100 € v porovnaní so situáciou, keby službu Virtuálna batéria nevyužíval. Služba Virtuálna batéria skracuje návratnosť fotovoltického riešenia zhruba o 3 roky, čím sa zákazník dostáva na relatívne zaujímavých 11-12 rokov. V pilotnej fáze poskytujeme službu Virtuálna batéria zákazníkom, ktorí si fotovoltické riešenie od ZSE zakúpia od 1. 2. 2019. Zatiaľ ešte nevieme presne povedať, kedy bude služba dostupná aj pre ostatných zákazníkov,“ dopĺňa Erik Chabreček zo ZSE.

Viac informácií o solárnych riešeniach s finančným príspevkom a o Virtuálnej batérii od ZSE nájdete na www.zse.sk/slnecna-energia.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Predstavujeme nomináciu na biznis cenu INDEXU a Slovenskej sporiteľne.


INZERCIA 5 h

Predstavujeme nomináciu na biznis cenu INDEXU a Slovenskej sporiteľne.


INZERCIA 5 h

Hľadáme úspešné inovatívne malé a stredné firmy.


INZERCIA 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu