SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Bastion stojí na historickej pôde. Sľubuje moderné trendy

Kopalo sa tak hlboko, ako nikde v Košiciach. Dizajnové biznis centrum má viacero NAJ.

KOŠICE. Zanedbané nevyužívané parkovisko s chátrajúcim oplotením postriekaným grafitmi a polepeným plagátmi. Pohľad, aký sa naskytol všetkým, ktorí prechádzali Továrenskou ulicou a Hviezdoslavovou ulicou.

Nereprezentatívny priestor v centre Košíc dostal novú šancu. Od vlaňajšieho apríla sa na ploche situovanej v tesnom dotyku s Hlavnou ulicou spustil čulý stavebný ruch.

Dnes už vidieť výsledky práce stavebníkov v podobe atraktívneho 9-podlažného biznis centra (6 nadzemných a 3 podzemné podlažia) s členitou fasádou, ktorá napriek modernému dizajnu zapadá do koloritu historických budov v jej okolí.

Názov projektu Bastion Office Center odvodený od slova „bašta“ prezrádza, že stojí na mieste za bývalým historickým mestským opevnením.

Výhľad na kostolné veže

Administratívna budova s dvomi vstupmi z Továrenskej a Hviezdoslavovej ulice je príkladom toho, že dnešné office priestory už nie sú len o kvalitných stoloch či stoličkách.

Zelenú stavbu s kapacitou 800 ľudí charakterizuje popri jej výnimočnej lokalite i vysoká kvalita stavby, zdravé pracovné prostredie a najmodernejšie technológie.

Administratívne priestory Bastion Office Center sú umiestnené na druhom až šiestom nadzemnom podlaží na celkovej ploche 9500 metrov štvorcových. Z tejto rozlohy si 8000 metrov štvorcových už zazmluvnila významná IT spoločnosť so 700 zamestnancami.

Na prenájom stále ostávajú office priestory na najatraktívnejšom šiestom nadzemnom podlaží, ktoré možno rozčleniť na menšie časti. Z tohto poschodia sa núka jedinečný výhľad na veže kostolov v historickom centre.

Koncepcia administratívnej budovy ponúka popri kanceláriách aj priestory pre obchody a gastronomické prevádzky na ploche s rozlohou 1830 metrov štvorcových. Situované budú na prvom nadzemnom podlaží, teda v priamom dotyku s frekventovanou Hviezdoslavovou a Továrenskou ulicou.

Na krok od všetkého

O atraktívnej polohe nehnuteľnosti svedčí aj jej umiestnenie v najfrekventovanejšom dopravnom uzle. Blízko je dostupných 12 autobusových a 5 električkových liniek, cyklistický chodník, autobusová a železničná stanica vzdialená 15 minút pešou chôdzou.

S Bastion Office Center susedí Daňový úrad Košice, blízko sídlia aj ďalšie viaceré významné inštitúcie ako Úrad Košického samosprávneho kraja, Ústavný súd či Východoslovenské múzeum.

Popri úradných budovách je v okolí administratívnej nehnuteľnosti aj viacero novostavieb s 570 bytovými jednotkami.

Parkovanie v podzemí

Bastion Office Center stojí na 15 metrov hlbokých základoch, čo umožnilo vytvoriť až tri podzemné podlažia, ktoré nemá žiadna iná nehnuteľnosť v centre Košíc.

V podzemí sa nachádza 229 parkovacích miest a 50 stojísk pre bicykle. Zelená stavba podporuje alternatívne a menej škodlivé formy dopravy a tak budú samozrejmosťou nabíjacie stanice pre elektromobily a elektrobicykle.

Okrem podzemného parkoviska je ďalšie 45-miestne umiestnené vedľa budovy pri vstupe z Hviezdoslavovej ulice. K dispozícii bude päť výťahov, centrálna recepcia v budove, nonstop SBS služba a pestrú ponuku doplní autoumyváreň.

Veľa moderného na historickej pôde

Prívlastok zelená stavba patrí Bastion Office Center právom. Pri jej projektovaní sa dbalo na využitie najmodernejších technológií a materiálov a úspore režijných nákladov.

„Komfort a zdravé pracovné prostredie poskytne sálavé veľkoplošné vykurovanie a chladenie (chlad sa bude získavať z podzemnej vody), energeticky úsporné LED svietidlá, inteligentné ovládanie intenzity svetla či dva bezbariérové vstupy do budovy,“ vymenúva niektoré z mnohých výhod zdravého pracovného prostredia Ján Marušin, konateľ developerskej spoločnosti MM Invest Košice, s.r.o.

Ján Marušin vysvetľuje, že sálavý podlahový systém vytvára v lete aj v zime priaznivú klímu a tepelnú pohodu bez prejavov prievanu. V porovnaní s klimatizáciou tak nepôsobí agresívne.

V priestoroch bude možné v jednotlivých zónach merať oxid uhličitý i vlhkosť vzduchu. „Sledujeme a následne upravujeme hodnoty oxidu uhličitého a vlhkosti. Vetranie realizujeme formou rekuperácie, ale aj možnou prirodzenou výmenou vzduchu – vetraním oknami,“ pokračuje Marušin.

Bastion Office Center v sebe snúbi moderné s historickým. Dokazuje to aj fakt, že v interiéri budovy budú vystavené historické artefakty nájdené počas archeologického prieskumu. Dokončenie stavby je naplánované na september 2020.

Viac infomácií na www.bastion-kosice.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu