SME
Streda, 29. september, 2021 | Meniny má Michal, MichaelaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Staň sa súčasťou sveta pohybu

Flexibilita, možnosť práce z domu či príspevok na dôchodok.

O NAŠOM CENTRE:

Bratislavské biznis centrum má pre Adient celosvetovo výnimočné postavenie. Je jediným biznis centrom spoločnosti a spracúva všetky dôležité finančné operácie pre spoločnosť. Aktuálne zamestnáva približne 900 zamestnancov, 120 z nich momentálne čerpá materskú/otcovskú dovolenku. Najväčšie zastúpenie z hľadiska náplne práce má finančné oddelenie, kde sa zamestnanci venujú napr. spracovaniu dodávateľských faktúr, účtovaniu cestovných výkazov, dodávateľskej podpore, fakturácii odberateľom, závierkovým operáciám, konsolidácii výsledkov a ich následnému reportovaniu na americkú burzu. Tieto služby zabezpečujú podporu pre partnerské firmy spoločnosti po celom svete. Okrem nich v centre nájdeme aj pracovníkov personálnych zdrojov, nákupu, podpory predaja, IT špecialistov, odborníkov na dane, prepravu, kvalitu a mnohé iné.

“Som hrdá na naše centrum v Bratislave a najmä na našich zamestnancov. Mnohí z nich sa za dobu pôsobenia v Adiente vypracovali z juniorných pozícií na manažérov či špecialistov v rôznych oblastiach. Preto nie som prekvapená, ak niektorí z nich oslavujú 10 a viac rokov kariéry v rovnakej firme a stále cítia, že sa môžu posúvať vpred a neustále sa učiť novým zručnostiam.“ hovorí Barbora Záhradníková, senior manažérka oddelenia ľudských zdrojov. Priestory bratislavského centra prešli nedávno celkovou rekonštrukciou a pomohli tak vytvoriť príjemné pracovné i oddychové priestory pre svojich zamestnancov. S interiérom priestorov sa spoločnosť dostala aj medzi finalistov súťaže Office roka 2018.

STAŇ SA AJ TY SÚČASŤOU SVETA POHYBU

Hľadáme šikovných ľudí, ktorí chcú na sebe pracovať, neboja sa zmien, vedia kriticky myslieť a hľadať kreatívne riešenia. Medzi hlavné kritériá na všetky pozície, ktoré obsadzujeme, patrí znalosť anglického jazyka na komunikatívnej úrovni (znalosť ďalšieho jazyka je výhodou). Priebežne otvárame viaceré pozície vhodné aj na čiastočný úväzok, pre absolventov stredných i vysokých škôl, ale aj pre zamestnancov s praxou v obore. Požiadavky na vzdelanie závisia najmä od druhu práce, o ktorú má kandidát záujem. Iné požiadavky sú kladené na nákupcov, iné na účtovníkov, či pracovníkov IT oddelenia. Veríme, že keď je človek šikovný a chce niečo vo svojej profesijnej kariére dokázať, nájde si u nás miesto.

Benefity, ktoré využije každý

Systém benefitov, ktorý ponúkame svojim zamestnancom je revidovaný na pravidelnej báze a vychádza z aktuálnych potrieb zamestnancov. Súčasťou benefitov je už dlhodobo 13. plat vyplácaný v plnej výške raz ročne. Firma v plnej výške prepláca i stravné lístky a umožňuje čerpať aj iné benefity formou finančného príspevku k mesačnej mzde alebo navýšenie príspevku na stravovanie. V Bratislave zamestnanci využívajú aj flexibilný pracovný čas, ktorý v tímoch umožňuje lepšie rozloženie časovo náročných úloh, berie ohľad na rodičov a ich ranné povinnosti pri rozvážaní detí do škôlok a škôl, či ranné dochádzanie z okolitých miest.

V centre panuje priateľské prostredie bez formálneho štýlu obliekania, väčšina zamestnancov sú nielen kolegovia z práce, ale i kamaráti, ktorí sa stretávajú vo svojom voľnom čase. Ten môžu tráviť aj na viacerých podujatiach organizovaných spoločnosťou, zapájaním sa do rôznych aktivít určených na podporu komunity či charitatívnych projektov, aktívne využívať priestory na zamestnanecké masáže alebo v tzv. playroome – miestnosti, kde si môžete zahrať stolný futbal, biliard, spoločenské hry, vyzvať kolegu na zápas v stolnom tenise, či prečítať pár strán z firemnej knižnice.

Spoločnosť podporuje aj športové a voľnočasové aktivity, keďže náš bratislavský tím je aktívny a pomerne mladý. Priemerný vek zamestnancov sa pohybuje okolo 32 rokov. Firma pravidelne organizuje vianočný večierok, prispieva na plávanie, squash, bedminton, tenis, na štartovné pri účasti na bežeckých podujatiach. Adient má dokonca i vlastný štafetový beh, ktorý je súčasťou podujatia ČSOB marathon – Adient štafetu. Niektorí zo zamestnancov zase uprednostnia vstup do fitnesscentra, príspevok na dôchodok,či zdravotnú starostlivosť - výber je naozaj rozmanitý.

Vzdelávanie zamestnancov i podpora komunity

Finančne prispievame na jazykové kurzy, aby sa naši zamestnanci neustále zdokonaľovali a rozvíjali. Máme rôzne rozvojové projekty pre začínajúcich supervízorov, pre manažérov, ale aj pre členov vrcholového manažmentu. Okrem jazykov a vzdelávania lídrov poskytujeme viaceré tréningy na soft skills či hard skills. V Bratislave máme aj vlastný tím trénerov, ktorý svojim kolegom uľahčuje prepojenie teoretických znalostí s reálnym využívaním v praxi, napríklad pri práci s Excelom, účtovným systémom a pod. Celý systém vzdelávania sa snažíme vnímať ako balík, ktorý upravujeme na základe potrieb zamestnancov. Medzi najobľúbenejšie tréningy patrí už spomínaný tréning na Excel, ale aj umenie negociácií, komunikačné či prezentačné zručnosti alebo manažment času.

Pre naše centrum je rovnako dôležitá aj podpora komunity, v ktorej pôsobíme. Pravidelne podporujeme našich zamestnancov pri účasti na najväčšom projekte firemného dobrovoľníctva na Slovensku – na Našom Meste. Okrem toho máme vlastný interný projekt pre podporu komunity nazvaný Svetlo Adientu, v ktorom zamestnanci môžu zaregistrovať a podporiť projekt podľa svojho výberu. Už niekoľko rokov organizujeme v spoločnosti charitatívne trhy pred Veľkou nocou a Vianocami, s cieľom predaja výrobkov z chránených dielní našim zamestnancom. Ich kúpou prispievajú na fungovanie organizácií, či pomáhajú naplniť ich ciele. S veľkým nadšením sa naši zamestnanci zapájajú aj do materiálnych zbierok, či už oblečenia, drogérie, školských potriebči krmiva pre zvieratká z okolitých útulkov a organizácií.

O SPOLOČNOSTI:

Adient je globálna spoločnosť, ktorá prevádzkuje 238 lokácií v 34 rôznych krajinách a zamestnáva celosvetovo viac ako 85 000 zamestnancov. Je svetovou špičkou vo výrobe automobilových sedadiel a sedadlových komponentov. Ročná produkcia spoločnosti zabezpečuje sedadlá a sedadlové komponenty do viac ako 25 miliónov áut. Kľúčovými zákazníkmi spoločnosti je tak väčšina svetových výrobcov áut a automobilových komponentov. Víziou spoločnosti je svojou činnosťou zlepšovať svet mobility cez prvenstvo v kvalite, znižovaní nákladov, uvádzaní produktov na trh a spokojnosti zákazníkov. Na Slovensku spoločnosť Adient prevádzkuje 6 výrobných závodov – v Martine, dva v Žiline, v Bardejove a ďalšie dva v Lučenci. Okrem výrobných závodov na Slovensku spoločnosť prevádzkuje aj technologické centrum v Trenčíne a biznis centrum v Bratislave a celkovo tak zamestnáva viac ako 4 000 zamestnancov.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Mestá prechádzajú prirodzenou evolúciou, počas ktorej sa prispôsobujú potrebám svojej doby a najmä svojich rezidentov.


INZERCIA 5 h

Získajte neobmedzený prístup ku všetkým službám.


INZERCIA 5 h

Reťazec ponúka zamestnancom atraktívne rozvojové programy a možnosti rastu.


INZERCIA 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu