SME
Piatok, 26. apríl , 2019
INZERCIA

8 dôvodov prečo nie sme bohatí

Nemôžeš si dovoliť to čo chceš, musíš sa uskromňovať, každý mesiac nedočkavo čakáš na výplatu? Asi bude niekde chyba.

Za peniaze si vraj šťastie a lásku nekúpiš ale minimálne je vďaka nim život krajší a slobodnejší. Ak máte pocit, že v materiálnej oblasti vám stále niečo chýba a očakávate viac, mali by ste sa zamyslieť v čom robíte chybu.

Toto je 8 dôvodov prečo nie sme bohatí.

1. Myslíte si, že bohatstvo je skôr pre vyvolených, nie pre vás.

Žijeme v spoločnosti, v ktorej máte rovnakú šancu zbohatnúť ako ktokoľvek iný - ak ste ochotní v úsilí vytvoriť hodnotu pre ostatných.

2. Myslíte si, že nie ste dostatočne inteligentní, aby ste niečo vytvorili.

Niektorí úspešní podnikatelia nemajú vysokú školu a napriek tomu sú úspešní. Zakladatelia spoločností Microsoft, ALDI, Luxottica a Dell Computers a ďalší.

3. Myslíte si, že ak nie ste dosť ambiciózni, nemáte šancu.

Bohatí ľudia nie sú ambicióznejší a nemajú túžbu byť bohatší, ako vy. Majú len väčšiu dôveru v seba, aby si splnili svoje sny. Aby ste zbohatli, musíte viac veriť.

4. Myslíte si, že jediný spôsob, ako zarobiť viac peňazí, je pracovať viac hodín.

Samozrejme, ak dostanete zaplatené za hodinu a zaradíte nadčas, zarobíte si ešte pár peňazí. To je jasné. To však nie je spôsob, ako dosiahnuť bohatstvo. Bohatí ľudia hľadajú spôsoby, ako nájsť riešenia problémov, ktoré im prinesú príjmy.

5. Bojíte sa zlyhať.

Mnohí z najbohatších samozvaných jedincov zlyhalo. Ale opäť sa postavili. Nebojte sa robiť chyby. Zlyhanie je učiteľ a nie koniec.

6. Veríte, že život je boj.

Ľudia sa naučili byť vďační za to, čo majú. To je pravda, ale to neznamená, že by sa s ním mali uspokojiť. Bohatí ľudia sa usilujú o viac, mali by ste tiež.

7. Veríte, že peniaze sú zlé.

Peniaze nie sú zlé. Peniaze sú potrebné na kúpu základných vecí, ktoré potrebujeme na živobytie. Pre bohatých sú peniaze viac než to. Peniaze sú pozitívnym nástrojom, ktorý možno využiť na zarobenie väčšieho množstva peňazí, dovolia im robiť to, čo chcú, a umožnia im žiť bezstarostne.

8. Zameriavate sa na úsporu peňazí.

Bohatí ľudia tiež šetria svoje peniaze, ale nemajú ich odložené v banke na sporiacom účte, bez zhodnocovania. Šetria svoje peniaze múdrym spôsobom, ktorý im prinesie vyššie výnosy.

,,Boháči“ nie sú profesionáli vo všetkom, ale prenajímajú si profesionálov. Majú finančný plán, podľa ktorého sa riadia, nechajú si poradiť od tých, ktorý tomu rozumejú. Svoje financie majú pod kontrolou. Začnite svojím finančným plánom a zrealizujte svoje sny. Financie pod kontrolou – https://bcas.sk/kontakt/

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Ktoré minerály strácame pri zvýšenej fyzickej aktivite?

Vedeli ste, že na to, aby naše telo fungovalo v rovnováhe, stačí dodržiavať pravidelný pitný režim? No nie hocijaký.

Tlačové správy

Stavebná fakulta STU a energeticky úsporné alternatívy

Stavebná fakulta organizuje okrúhle stoly zamerané na koncepty Obnovy a rozvoja Obchodnej ul. Bratislava a sídliska Malacky – Juh

Tlačové správy

Tipy od sprievodkyne: Ako si užiť dovolenku na nádhernej Ischii?

Hodinky odložte, čas tu nikomu nič nehovorí, hovorí sprievodkyňa.

Tlačové správy

Arca Brokerage House mala úspešný rok 2018

Obchodník s cennými papiermi Arca Brokerage House pokračoval v roku 2018 s výrazným rastom aktív pod svojou správou.