SME
Utorok, 7. apríl, 2020 | Meniny má Zoltán
INZERCIA

Takto sa môžete najlepšie chrániť pred výtlkmi

Nenápadne vyzerajúce jamy môžu vaše vozidlo poškodiť a priniesť neželané výdavky. Vieme, ako sa tomu vyhnúť.

Či sa to vodičom páči alebo nie, výtlky patria k slovenským cestám. Veľakrát vyzerajú nenápadne, ako malé neškodné jamy na vozovke. Stret s takouto niekoľkocentimetrovou jamou však môže poškodiť nielen pneumatiku a disk, ale aj tlmiče, geometriu alebo prednú nápravu. Ak máte šťastie v nešťastí a natrafíte na neoznačený výtlk, náhradu škody môžete vymáhať od správcu cesty. Avšak jedinou spoľahlivou ochranou pred neželanými výdavkami je práve povinné zmluvné poistenie rozšírené o pripoistenie výtlku.

Vaše PZP môže vaše auto chrániť v oveľa väčšom rozsahu

Základné PZP nechráni vaše vozidlo, ale vašu zodpovednosť v prípade, keď spôsobíte škodu. S pripoistením výtlku však môže kryť aj škody spôsobené pri strete s výtlkom, preto tento typ pripoistenia stojí za zváženie. Zvýšite tak ochranu vášho vozidla a na cesty môžete vyraziť s väčšou istotou. Ak chcete zistiť, ktoré poisťovne na slovenskom trhu ponúkajú aj pripoistenie výtlku, stačí vyskúšať online porovnanie PZP. Po zadaní požadovaných údajov vám kalkulačka pre výpočet cien PZP vygeneruje prehľadný zoznam všetkých dostupných ponúk. Následne stačí len uzatvoriť poistenie a uhradiť poistné. Je to naozaj jednoduché a rýchle.

Okrem pripoistenia výtlku môžete vaše PZP rozšíriť aj o ďalšie riziká. Poškodené čelné sklo na našich cestách tiež nie je nič výnimočné, a preto sa pre takéto prípady môžete chrániť pripoistením čelného skla. Taktiež sa môžete pripoistiť pre prípad zrážky so zverou, úraz posádky alebo si môžete zvoliť rozšírenú asistenciu. Vďaka online porovnaniu cien si môžete rýchlo a jednoducho vybrať presne také poistenie, aké potrebujete. Celý postup uzatvorenia PZP online je veľmi prehľadný a intuitívny. Na to, aby ste si našli povinné zmluvné poistenie online, nepotrebujete žiadne špeciálne znalosti, iba chvíľu času. Pri poistení cez internet veľa času nestrávite, ale určite ušetríte.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Denník SME s rúškom na ochranu tváre len za 2,90 €

Rúško z textílie na opakované použitie nájdete v denníku SME v utorok 7. apríla.

Tlačové správy

Sú vaše deti teraz viac na nete?Zoberte ich na www.detinanete.sk

Je to tak, momentálne sa podstatná časť bežných aktivít detí presunula do online prostredia.

Tlačové správy

Pri kúpe klimatizácie sa oplatí poznať aj druhý názor

Ak ste si už nechali vypracovať jednu ponuku, využite možnosť získať aj druhý názor od odborníkov. Jednoducho, online a zadarmo.