SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Začal sa jeden z najstarších hudobných festivalov na Slovensku

Festival Košická hudobná jar včerajším slávnostným koncertom otvoril svoj 64. ročník.

Sólista z Metropolitnej opery v New Yorku

Dramaturgia festivalu každoročne ponúka poslucháčom netradičné hudobné lahôdky. Tie prinesú koncerty pod taktovkami a šéfdirigenta košických filharmonikov Zbyňka Müllera. Raritná kantáta Májová noc operného skladateľa Ruggiera Leoncavalla patrí medzi zriedka hrané diela i vo svete. V jej náročnom tenorovom sóle sa pred domácim publikom predstaví renomovaný operný spevák z Mexika, Luis Chapa, ktorý pôsobí na jednej z najprestížnejších svetových operných scén, Newyorskej Metropolitnej opere.

Prekvapenie à la Janoska Style

Rodáci zo Slovenska, bratia Jánoškovci spolu so švagrom Júliusom Darvasom účinkujú prevažne v zahraničí a ak zavítajú na Slovensko o ich koncerty je vždy veľký záujem. Dôvodom je najmä ich originálny hudobný štýl, ktorý publikum a hudobní kritici vo svete nazývajú „Janoska Style“. V Košiciach spolu s orchestrom ŠfK premiérovo uvedú svoj najnovší projekt Janoska Symphony, ktorý s orchestrom ŠfK naštuduje jeden z najrešpektovanejších hudobníkov súčasnosti, huslista, violista a dirigent Julian Rachlin.

Vypredané koncerty

„Nenapodobiteľná hudba Fryderyka Chopina v podaní prestížneho klaviristu z Južnej Kórei už v apríli vypredala priestory Východoslovenskej galérie.“ približuje riaditeľ Štátnej filharmónie Košice Július Klein. Koncerty mimo sídla filharmónie, košického Domu umenia, odohrajú aj Zemlinsky Quartet a súbor Musica Aeterna. Pozvanie do Košíc prijal aj herec Juraj Kukura, ktorý spolu s harfistkou Klárou Bábel prednesie úryvky z tvorby košického rodáka Sándora Máraia.

Virtuóz Dalibor Karvay a veľkolepý záver

Slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay patrí medzi obľúbených miláčikov domáceho publika. Jeho bravúrne výkony tentoraz zaznejú v sprievode Slovenského mládežníckeho orchestra pod vedením Igora Karška. Koncert hosťujúceho orchestra z Miškolca na festivale Košická hudobná jar ponúkne skutočnú dávku romantiky uvedením diel Sergeja Rachmaninova a Piotra Iľjiča Čajkovského. Vyvrcholením tohtoročnej hudobnej jari bude najpopulárnejšia a najstrhujúcejšia hudobná kantáta Carmina Burana Carla Orffa, ktorú ŠfK uvedie v spolupráci so Slovenským filharmonickým zborom a trojicou vynikajúcich operných spevákov pod taktovkou legendárneho Ondreja Lenárda.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Videobanking. Nová éra bankovania je tu

To, čo sa ešte pred rokom mohlo zdať ako scéna zo sci-fi, je dnes realitou.

Tlačové správy

Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce

Aktuálna situácia môže viesť k demotivácii aj prokrastinácii v práci. Čo robiť, aby sa to nestalo vám alebo vašim zamestnancom?

Tlačové správy

Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020

Celkový trh s uvedenými vozidlami tak poklesol o takmer 25% oproti roku 2019.