SME
Piatok, 7. október, 2022 | Meniny má Eliška

Výhody kúpy ready-made s.r.o. – pre podnikateľov

Riziko zloženia zábezpeky na DPH – kúpiť ready-made spoločnosť.

Riziko zloženia zábezpeky na DPH – kúpiť ready-made spoločnosť

Zaujímavou výhodou pri rozhodnutí kúpiť ready-made s.r.o. je aj možnosť vyhnúť sa zábezpeke na DPH. Veľa podnikateľov sa rozhodne platiť DPH, pretože je to pre nich výhodné. Tí podnikatelia, ktorí sa rozhodnú žiadať o registráciu pre DPH sa stretávajú s tým, že im daňový úrad uloží povinnosť zložiťzábezpeku na DPH vo výške najmenej 1000.-eur až 500 000.- eur a to do 20 dní. Stále platí, že ak podnikateľ túto zábezpeku nezloží, tak daňový úrad ju bude od neho stále vymáhať. Preto sa veľa podnikateľov rozhodne kúpiť si ready-made spoločnosť, ktorá je už registrovaná pre DPH a tým sa vyhnú možnosti, že by im daňový úrad mohol uložiť povinnosť zložiť vysokú zábezpeku pre DPH.

Výhody kúpy ready-made s.r.o. – pre podnikateľov, ktorí chcú čo najskôr kúpiť hodnotný majetok

Pre kúpu ready-made s.r.o. sa rozhodujú aj tí podnikatelia, ktorí sa rozhodnú čo najrýchlejšie kúpiť dopravný prostriedok, nehnuteľnosť alebo vykonať jednorazovú hodnotnú investíciu. Pretože ready-made spoločnosť je už platiteľom DPH, tak je výhodná jej kúpa aj pre podnikateľov, ktorí si môžu odpočítať DPH z tohto jednorazového hodnotného nákupu. Pretože zakladanie novej firmy a registrácia na daňovom úrade si vyžadujú od podnikateľov nemálo času.

Pri procese čakania na registráciu DPH by sa mohlo stať, že majetok alebo investícia, ktorú sapodnikateľ rozhodne kúpiť a môže si odpočítať DPH, bude predaný niekomu inému. Podľa § 4 ods. 3 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o dani z pridanej hodnoty“) daňový úrad má na registráciu firmy pre DPH až 21 dní odo dňa doručenia žiadosti. Ak sa daňový úrad rozhodne podnikateľovi uložiť povinnosťzložiť zábezpeku pre DPH , tak lehota na registráciu DPH sa predlžuje až na 60 dní. Mnoho podnikateľov sa chce tejto povinnosti zloženia zábezpeky pre DPH vyhnúť, z dôvodu dlhého procesu registrácie pre DPH, pre ktorý by mohli prísť o vyhliadnutú investíciu. Radšej sa teda rozhodnú kúpiť ready-made spoločnosť, ktorá je už registrovaná pre DPH.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ceny energií a chladná jeseň nás nútia hľadať cesty, ako ušetriť na kúrení.


INZERCIA 19 h

Pláž Varadero zvolili cestovatelia ako druhú najlepšiu na svete.


INZERCIA 19 h

Nové číslo magazínu Historická revue už v predaji.


INZERCIA 19 h
SkryťZatvoriť reklamu