SME
Utorok, 4. august, 2020 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Výdavky a poplatky potrebné na založenie spoločnosti s.r.o.

Aké výdavky a poplatky je potrebné uhradiť k založeniu spoločnosti s.r.o.

V nasledujúcom príspevku si bližšie špecifikujeme a ozrejmíme aké výdavky a poplatky je potrebné uhradiť k založeniu spoločnosti s.r.o. Orientačne si ukážeme príklady s konkrétnymi cenami, teda koľko Vás bude stáť celý proces zakladania takejto spoločnosti.

Uvádzame poplatky a výdavky spojené s konkrétnymi cenami:

  • Poplatok za živnosť pre predmet podnikania:

Je potrebné si zapísať aspoň jeden predmet podnikania do svojej činnosti aby mohla Vaša spoločnosť podnikať. Jedná sa o živnosť a platí sa za ňu pri papierovom vybavení. Ak ide o voľnú živnosť, poplatok je vo výške 5 eur,-/ 1 ks, a za viazanú, príp. remeselnú živnosť je poplatok 15eur,-/1ks. Cena teda závisí od počtu zvolených živností. Ak už máte vybraté živnosti, ktorým sa chcete venovať, nasleduje ďalšia, najväčšia položka potrebná nazaloženie spoločnosti s.r.o.

  • Súdny poplatok za zápis spoločnosti do Obchodného registra (OR):

Cena za položku je aktuálne 300eur,- pri klasickom podaní a táto suma je nemenná a slúži k zápisu budúcej spoločnosti s.r.o. do OR.

  • Poplatok za právne služby a právne úkony:

Tento druh poplatkov je veľmi individuálny na rozdiel od spomínaných dvoch vyššie uvedených poplatkov. Suma za spracovanie všetkých dokladov od spoločenskej zmluvy cez návrh na zápis do OR až po podpisový vzor sa môže vyšplhať až na 1000eur,-, to sa však odvíja od regiónu a náročnosti. Suma za overenie podpisu je v rozsahu do 10 eur,-.

  • Poplatok za sídlo spoločnosti:

Pokiaľ ako sídlo spoločnosti uvediete domáce prostredie, neplatíte nič. Avšak zaplatíte stratou svojho súkromia a veľkým množstvom korešpondencie. Ak zvolíte druhú možnosť kancelárie, je potrebné rátať s investíciou od 150eur,-/mesačne spolu s energiami v menších mestách. Ďalšou, najvýhodnejšou možnosťou jezriadenie virtuálneho sídla, ktoré sa finančne pohybuje od 20-30eur,-/mesačne.

  • Výdavky spojené s vedením účtu v banke:

Povinnosť mať založený účet v banke na podnikateľské účely nie je, ale je to výhodná a rozhodne to doporučujeme z hľadiska vedenia účtovníctva a následného financovania podnikateľských aktivít pre budúcnosť. Podnikateľský účet v banke vychádza v priemere od 5 – 10eur,- v závislosti od balíka. Takýto účet je možné vytvoriť až po zápise spoločnosti súdom.

  • Výdavky spojené s vyrovnaním dlhov:

Ostatným druhom výdavkov spojených so založením spoločnosti s.r.o. sú prípadné výdavky na vyrovnanie podlžností na sociálnom poistení alebo daniach. Preto je dobré si zistiť, či založená spoločnosť s.r.o., či nenachádza v registri ako neplatič. Všetky dlhy je potrebné najskôr vyplatiť, pretože súd si bude pri zakladaní spoločnosti overovať tieto údaje.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície

Kuba má obrovský potenciál na výnimočné výnosy

Tlačové správy

Pochod smrti

Hrôzy druhej svetovej vojny sú aj dnes ešte stále živé a je potrebné si ich neustále pripomínať.

Prežil som pochod smrti
Tlačové správy

Ručné ovládanie auta – šanca pre vodičov s hendikepom

Niekedy sa človeku zmení život v jednej sekunde - nehoda či choroba ho dokážu obmedziť v pohybe či pripútať na invalidný vozík.

Paralympionička Veronika Vadovičová tiež využíva automobil s úpraveným ovládaním