SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Slovenskí právnici partnermi právnickej kancelárie CMS

Petra Čorba Stark a Michal Huťan sú od mája partnermi bratislavskej pobočky renomovanej medzinárodnej právnickej kancelárie CMS.

Vďaka silnému medzinárodnému zázemiu v spojení so skvelým tímom dokázali právnici kancelárie za posledný rok realizovať množstvo významných transakcií a podieľali sa na vyriešení rôznych právnych prípadov na Slovensku. Doterajšie úspechy firmy sa odrazili aj na tohtoročnom hodnotení Legal 500. Bratislavská kancelária si tak rýchlo upevňuje svoju pozíciu medzi poprednými advokátskymi kanceláriami na slovenskom trhu. Za úspechmi stojí ambiciózny tím a dvaja novovymenovaní slovenskí parteri kancelárie.

CMS poskytuje poradenstvo nadnárodným firmám pri ich pôsobení na slovenskom trhu a slovenským spoločnostiam zas pomocou kolegov v iných pobočkách pomáha riešiť transakcie v regióne strednej a východnej Európy. CMS je advokátska kancelária, ktorá sa zameriava na inovatívne projekty, či už v oblasti regulácie digitálnych technológií, projektov na zelenej lúke alebo korporátnych transakcií.

Aj keď svet právnikov je plný paragrafov, zákonov a pravidiel, práca v bratislavskej pobočke CMS ponúka všetkým členom tímu priestor pre rozvoj ich potenciálu. Firma nie je tradične pevne hierarchicky usporiadaná, ale každý člen tímu má možnosť rozvinúť svoje schopnosti a nadšenie pre nové projekty. Základnou filozofiou kancelárie je rozmanitosť a diverzita vo všetkých oblastiach.

Petra Čorba Stark: Príležitosť, ktorá sa vyskytne raz za kariéru

Petra, pred nástupom do CMS vo februári 2017, ste pôsobili vo viacerých významných právnických kanceláriách a či ako právnička v najväčšej slovenskej petrochemickej spoločnosti. Máte teda bohaté pracovné skúsenosti. Čo Vás presvedčilo prijať ponuku CMS, keď sa firma v Bratislave rozhodla otvoriť novú pobočku?

Podieľať sa na budovaní advokátskej kancelárie na saturovanom slovenskom trhu som nevnímala ako jednoduché zadanie, ale predstava, že budem mať možnosť realizovať svoje vízie a zároveň budem mať podporu medzinárodnej firmy, bola lákavá. Podarilo sa nám vytvoriť priateľský tím, ktorý baví advokácia. Verím, že klienti cítia, že nám skutočne záleží na tom, aby sme im poskytli hodnotu.

Vo Vašej práci sa venujete prioritne fúziám a akvizíciám firiem, no máte aj skúsenosti v rôznych oblastiach verejnej regulácie . Vo všetkých týchto oblastiach sa Vaši klienti stretávajú s rôznymi druhmi rizík či s nečakanými udalosťami. Často sa hovorí, že právnici majú averziu voči riziku. Je to podľa Vás pravda?

Naša profesia je založená na neustálom analyzovaní rizika. Nemyslím si, že to nevyhnutne znamená, že k nemu máme odpor. V dnešnej dobe väčšina klientov očakáva, že budeme vnímaví, čo sa týka ich obchodných cieľov, ale zároveň potrebujú riziká poznať, chápať ich závažnosť a vedieť ako ich efektívne riadiť. A nezáleží, či ste start-up alebo veľká nadnárodná spoločnosť. Tým, že CMS má vybudovanú sieť pobočiek po celom svete, vieme získať know-how aj v oblastiach, ktoré sú u nás neprebádané.

Michal Huťan: Spolupráca s medzinárodným tímom skvelých kolegov

Michal, máte bohaté skúsenosti v oblasti developerských projektov, greenfield investícií a obchodovania s nehnuteľnosťami. Sú nehnuteľnosti Vašou špecializáciou aj v CMS a v čom Vás obohatila skúsenosť pracovať pre jednu z najväčších právnych kancelárií na svete s veľmi silným zastúpením aj v stredoeurópskom regióne

Počas mojej viac ako pätnásťročnej právnickej kariéry som sa venoval nielen poradenstvu pri developerských projektoch a transakciách s nehnuteľnosťami, ale aj rôznym iným oblastiam, najmä v oblasti energetiky a budovania infraštruktúry. To je aj dôvodom, že som zároveň vedúcim tímu pre energetiku a infraštruktúru. V CMS som dostal príležitosť rozšíriť pole pôsobnosti a získavať nové skúsenosti najmä pri významných greenfield investíciách nielen na Slovensku ale aj so stredoeurópskym presahom a zapojiť sa do ambicióznych a inovatívnych projektov. V neposlednom rade som mal možnosť spoznať nových úžasných kolegov po ľudskej i odbornej stránke z rôznych kútov sveta.

Spomínali ste ambiciózne a inovatívne projekty. Viete nám aspoň v skratke priblížiť čo je obsahom týchto projektov?

V sektore infraštruktúry sme svedkami radikálnej transformácie a v CMS promptne reagujeme na meniace sa podmienky na trhu. Vládne inštitúcie, firmy a investori, ktorí pochopia interakciu medzi digitalizáciou, elektromobilitou, skladovaním energie a inteligentnou mobilitou, budú vedieť využívať príležitosti, ktoré im ponúkne „prepojená budúcnosť“. Predovšetkým v oblasti dopravy, začatím využívania elektrinou poháňaných, prepojených a autonómnych vozidiel sme svedkami nevýznamnejšej transformácie od čias vynájdenia parných rušňov a spaľovacích motorov v 19. storočí. A práve v rámci projektu „Connected Future“, využívame a vieme úspešne aplikovať aj na Slovensku znalosti a know-how našich medzinárodných kolegov vo vyššie spomenutých oblastiach.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už v sobotu 25. septembra si pripomenieme Svetový deň lekárnikov.


1 h

Pomáhať dobrej veci prináša svoje ovocie a niekedy aj tekuté zlato!


5 h

Niektorí sa možno nevedia vzdať milovaného auta, ale výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť.


5 h
Skryť Zatvoriť reklamu