SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Do finále McDonald´s Cupu postúpili mladí Vranovčania

Krajským kolom v Sabinove prešli suverénnym spôsobom. .

SABINOV. Prešovské krajské kolo 21. ročníka McDonald´s Cupu – celoslovenského turnaja v malom futbale žiakov a žiačok prvého stupňa základných škôl – sa tretíkrát v rade konalo v Sabinove.

Dvanásť najlepších tímov zo 157 prihlásených škôl v Prešovskom kraji si to malo o postup na finálový turnaj v NTC Poprad (6. – 7. jún) pôvodne medzi sebou rozdať v Ľuboticiach. Proti však bol podmočený trávnik. A tak organizátori stavili na osvedčené sabinovské prostredie. Tamojšia umelá tráva a zázemie štadióna aj tentoraz ponúklo účastníkom všetko potrebné.

Obhajca prvenstva skončil druhý

Ako to už v tejto vekovej kategórii býva, zápasy sprevádzali veľké emócie a entuziazmus mladých futbalistov a futbalistiek. Tímy boli najprv rozdelené do troch štvorčlenných skupín, potom nasledovali súboje o konečné umiestnenie.

Medzi najlepšiu trojicu tímov sa prebojovali obhajca minuloročného prvenstva ZŠ Československej armády Prešov, ZŠ Lúčna Vranov nad Topľou a ZŠ B. Krpelca Bardejov. Osud to zariadil tak, že práve vo vzájomnom súboji Vranova s Prešovom sa v závere turnaja rozhodovalo o celkovom prvenstve. Presvedčivým spôsobom ho získali Vranovčania.

Trúfajú si aj vo finále

„Najväčšiu zásluhu na tom má tréner Roman Kuzemka. Ten tu teraz nebol, tak sme ho zastúpili,“ tvrdil svorne vranovský „realizačný tím“, Tomáš Komár a Daniel Štuller. „Nečakali sme, že to bude také jednoznačné. Po úvodných zápasoch sme cítili, že finále by nám nemalo ujsť. V závere sa prejavila šírka kádra a viac síl na našej strane. Kým u ostatných tímov hrali štyria-piati hráči, my sme striedali kompletné dve štvorky,“ bilancoval turnaj Komár. Štuller priblížil, aký hráčsky materiál mali k dispozícii. „Všetci chalani sú z jednej športovej triedy. Ukázala sa nielen ich športová pripravenosť, ale i spolupráca školy s MFK Vranov a CFT Academy.“

Vo finálovom kole v Poprade to po minulé roky bolo „iné kafé“. Súperi boli poriadne nadupaní a východniari zostali mimo medailových pozícií. „Verím, že toto družstvo má na to, aby dosiahlo pekné umiestnenie. A možno i na to, aby to celé vyhralo,“ sebavedomo dodal Štuller. Jeho kolega bol o čosi skromnejší. „Dúfam, že potrápime favoritov a pôjdeme čo najďalej,“ zaprognózoval si Komár. Tešia sa najmä na to, že súboje s kvalitnými súpermi pomôžu deťom vo futbalovom napredovaní.

Hlavnou cenou pre víťaza McDonald´s Cupu je zájazd na zatiaľ nešpecifikovaný zápas v rámci niektorej zo špičkových európskych líg. Minuloroční víťazi z Trenčína navštívili súboj anglickej Premier League Chelsea – Manchester United a v Londýne si pozreli aj Emirates Stadium, domovský stánok Arsenalu.

Najlepšia hráčka fandí Hamšíkovi

Medzi základné pravidlá McDonald´s Cupu patrí, že každý tím musí mať na ihrisku neustále aspoň jedno dievča. Ich herná kvalita sa z roka na rok zlepšuje. Prím tentoraz hrala Eliška Bodorová z víťazného tímu, ktorá sa stala najlepšou hráčkou turnaja. „Nastupujem všade, kde treba, ale najradšej v útoku,“ prezradila nám osemročná Vranovčanka. Ako ďalej priznala, hralo sa jej dobre a teší je najmä to, že jej tím turnaj vyhral.

Už teraz má jasne v tom, čo ju pre ňu najväčšia výzva v rámci finálového kola v Poprade. „Mám rada Mareka Hamšíka, rada by som sa s ním stretla. A najradšej by som išla na zápas Barcelony. To je môj obľúbený tím, spolu s Vranovom,“ usmiala sa Eliška. Hamšík je ambasádorom McDonald´s Cupu, a ak mu to povinnosti umožnia, zvykne do Popradu zavítať osobne.

Vydal sa po stopách Ronalda

V plejáde mnohých talentov upútal organizátorov z chlapcov najviac desaťročný Kežmarčan Marko Václavek. „Hralo sa mi dobre, ale už ma bolia nohy,“ úprimne skonštatoval. Pri otázke na výkony a výsledky svojho tímu pokrčil plecami. „Mohlo to byť aj lepšie,“ poznamenal obdivovateľ Realu Madrid a Juventusu Turín. Medzi hráčmi má svoju jasnú jednotku. „Cristiano Ronaldo,“ vystrelilo z Marka pohotovo. V Sabinove predviedol slušný gólový základ k tomu, aby sa raz svojmu idolu priblížil. „Dal som asi dvanásť gólov,“ povedal.

Za organizátorský štáb sme dali slovo Ladislavovi Dvorščákovi z Krajského športového centra v Prešove. „Počasie nás tohto roku trocha prekvapilo, krajské kolo sme pôvodne chystali na ihrisku Sokola Ľubotice. Museli sme pružne zareagovať, poprosili sme Sabinovčanov, pán primátor i klub nám vyšli v ústrety. Opäť sme tu boli veľmi spokojní. Vzostup účastníkov v jednotlivých okresoch nášho kraja pokračuje, turnaj stále naberá na popularite. Víťazom blahoželáme a budeme im držať prsty vo finále.“

Aktívne sa do tohtoročného McDonald´s Cupu môžu aj naďalej zapájať i školy ktorých futbalová púť sa už skončila. A to v rámci online súťaže Srdcom spolu, podmienky sú uvedené nawww.mcdonaldscup.sk.

DANIEL DEDINA

Fakty z turnaja

Výsledky – finálová skupina: Bardejov – Prešov 0:3, Vranov – Bardejov 7:1, Prešov – Vranov 0:6.

Najlepší hráč: Marko Václavek (Kežmarok), najlepšia hráčka: Eliška Bodorová (Vranov), najlepší brankár: Tomáš Sabo (Poprad), najlepší strelec: Richard Masný (Levoča) - 12 gólov.

Poradie: 1. ZŠ Lúčna Vranov, 2. ZŠ Československej armády Prešov, 3. ZŠ B. Krpelca Bardejov, 4. ZŠ Študentská Snina, 5. Súkr. ZŠ Kláštorská Levoča, 6. ZŠ a MŠ Brezovica, 7. ZŠ Dr. Daniela Fichera Kežmarok, 8. ZŠ Hrnčiarska Humenné, OA ako o.z. spoj. školy Svidník, 10. ZŠ a MŠ A. V. Scherfela Poprad, 11. ZŠ Konštantínova Stropkov, 12. ZŠ a MŠ V. Ružbachy.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po rekonštrukcii pôvodnej obytnej budovy z roku 1937 pribudlo na Špitálskej ulici 8 bytov.


6 h

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


21 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


22 h
SkryťZatvoriť reklamu