SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Okenné fólie ochránia vaše deti v aute aj počas horúčav

Interiér auta ochladí takmer o 10 stupňov.

Maximálnu ochranu laku auta a okenné fólie zabraňujúce žiareniu slnka ponúka profesionálna prešovská firma DAPEL, ktorá je na trhu už 15 rokov. Pre zákazníkov ponúkajú kvalitné produkty a služby, ktoré sú jednotkou na trhu a využívajú ich aj známe osobnosti z oblasti motoristického športu.

Fólie v horúčavách ochránia vaše deti

Spoločnosť DAPEL okrem kvalitných fólií na ochranu laku ponúka aj fólie na okná, ktoré výrazne ochránia interiér auta pred slnečným žiarením. Dokážu tak v porovnaní s autom bez kvalitných okenných fólii zabrániť rozohriatiu interiéru až o osem stupňov Celzia.

Majiteľ firmy Peter Štofaník vysvetľuje, že fólie nemusia byť len čierne, ale aj svetlé, keďže predovšetkým sú určené na to, aby zachytili čo najviac slnečného žiarenia.

„V našej ponuke máme aj nový produkt z radu fólii, ktorý výrobca označil ako baby guard, čiže ochrana detí pred slnkom. Tieto fólie tak dokážu zadržať až 95 percent slnečného žiarenia a najmä v lete to predstavuje obrovskú výhodu,“ hovorí Peter Štofaník.

Vďaka tejto ochrannej fólii sa neprehrieva interiér auta a dieťa je tak chránené pred slnkom aj na dlhších cestách, napríklad aj počas cesty na letnú dovolenku.

Ako sám vysvetľuje, za kvalitnú fóliu, ktorá dokáže odrážať slnečné žiarenie, síce zákazníci zaplatia o niečo viac, ale výsledný produkt zvýši mnohonásobne komfort pri cestovaní autom.

„Lacnejšie fólie sa často odlepujú a niekedy si zákazníci neuvedomujú, že fólia, ktorá nedokáže odraziť slnečné lúče, dokonca viacej to slnko priťahuje a interiér sa nahrieva neporovnateľne viac ako pri kvalitných fóliách,“ vysvetľuje Štofaník.

V Prešove a blízkom okolí sú jedinou firmou, ktorá ponúka podobnú službu.

Zákazníci získajú produkt, ktorý reálne funguje

Zákazníci si sami môžu prísť otestovať funkčnosť fólii na ich pobočku v Prešove na ulici K Surdoku 4.

V ponuke majú niekoľko odtieňov podľa priepustnosti svetla do interiéru. Dôležitá však nie je najnižšia cena, ale zákazník by si mal zvážiť, čo všetko za investované peniaze dostane.

„Väčšina firiem, ktoré ponúkajú podobné služby, idú najmä po cene. My ponúkame značkové fólie, ktoré slúžia ľuďom a prinášajú im reálny úžitok. Fólie na okná áut sa nedávajú len preto, aby boli čierne, ale na to, aby chránili zdravie ľudí a aby deti v rozohriatom aute netrpeli, keď stoja v kolóne, či na dlhších cestách. Je to hlavne o ochrane,“ povedal Peter Štofaník.

Pod fóliou ostáva lak ako nový aj po desiatich rokoch

Firma DAPEL tradične ponúka aj niekoľko druhov fólií na ochranu karosérie proti mechanickým poškodeniam.

Lak auta dostáva zabrať najmä počas zimných mesiacov, kedy sa nedá zabrániť poškriabaniu a zničeniu laku od kamienkov a posypovej soli.

Vďaka fóliám tomu majitelia vozidiel môžu zabrániť.

„Naša firma uprednostňuje predovšetkým kvalitu. Lacnejšie fólie už po roku alebo dvoch nie sú priesvitné, ale zažltnuté a taktiež strácajú aj lesk. Na fólie, ktoré aplikujeme, výrobca ponúka životnosť od 7 do 10 rokov podľa série, ktorú si zákazník vyberie. Zatiaľ sa nám ešte nestalo, aby naše produkty niekto prišiel reklamovať,“ hovorí Štofaník.

Vďaka špičkovým fóliám si aj zákazníci zvyšujú predajnú hodnotu auta, ak príde čas na jeho predaj, keďže lak auta zostáva aj po desiatich rokoch ako nový.

Na webovej stránke www.autopolepy.sk si zákazníci môžu vybrať rôzne balíky služieb. Najvyššia rada ich ponúkaných fólii má dokonca funkciu self healing – čiže schopnosť sa regenerácie.

„Keď si poškriabete auto napríklad pri kríkoch, tak vplyvom tepla sa fólia obnoví do pôvodného stavu. Ak oblejete takto poškodené miesta horúcou vodou alebo niekedy aj vplyvom slnka škrabance na fólii zmiznú a auto ostáva stále lesklé,“ vysvetľuje Štofaník.

DAPEL ponúka profesionálne služby

Pri aplikácii fólii firma využíva aj jedinečný software v ktorom sú nakreslené šablóny rôznych dielov na rôzne typy vozidiel.

Vďaka tomu nerežú nožom po karosérii auta, ale stroj vyreže presný tvar, ktorý následne nalepia na auto. Rozdiel je zreteľne viditeľný najmä v detailoch ako sú napríklad parkovacie senzory a podobne.

„Častokrát prídu zákazníci s tým, že si dali aplikovať na auto lacnejšiu fóliu, ktorá je popraskaná a lúpe sa. Uprednostnia cenu, nie kvalitu a po roku zistia, že lacnejšia nestála za to a prídu si to k nám vymeniť za kvalitnejšiu fóliu,“ hovorí Štofaník.

Aplikáciu fólii firma uskutočňuje bez demontáži, kedy sa rozoberá napríklad čalúnenie dverí.

Majiteľ firmy Peter Štofaník svoje vedomosti neustále prehlbuje aj vďaka rôznym špecializovaným výstava a v oblasti jeho podnikania mu neuniknú žiadne novinky.

Pre svojich zákazníkov firma DAPEL neustále rozširuje kvalitné služby a v najbližšom období budú otvárať aj autoumyvárku.

Medzi ich stálych zákazníkov patria aj známe osobnosti z oblasti motoristických športov, čo svedčí o ich kvalite ponúkaných služieb.

http://www.autopolepy.sk/

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po rekonštrukcii pôvodnej obytnej budovy z roku 1937 pribudlo na Špitálskej ulici 8 bytov.


6 h

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


21 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


22 h
SkryťZatvoriť reklamu