SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Nová šanca na kvalitné vzdelanie

Akreditačná komisia schválila inžiniersky program pre vysokú školu ISM Slovakia.

Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove má schválený nový inžiniersky študijný program zameraný na ekonomiku a manažment. „Študijný program ekonomika a manažment v obchodnom podnikaní nám v uplynulých dňoch schválila akreditačná komisia, teraz už len čakáme na podpis ministerky školstva,“ neskrýva radosť kancelár školy, Jozef Polačko.

Študenti budú môcť už od septembra priamo v Prešove absolvovať plnohodnotné inžinierske vysokoškolské vzdelanie zamerané na ekonomiku a manažment. Odbor sa bude vyučovať prioritne v slovenčine, škola však ponúkne aj kombinácie s angličtinou, nemčinou a ruštinou. Denné inžinierske štúdium bude trvať dva roky, externé o pol roka dlhšie.

„V odbore medzinárodného podnikania sme doteraz mali len bakalársky stupeň štúdia, študenti potom odchádzali študovať na iné školy,“ približuje J. Polačko. Keďže dominantným sektorom v Prešovskom kraji je obchod a služby, potenciál uplatnenia absolventov je vysoký. Na inžinierske štúdium sa škola dlhodobo pripravovala a akreditáciu sa snažila získať niekoľko rokov.„V roku 2005 sme začínali s bakalárskym programom medzinárodné podnikanie v obchode a službách. Po štyroch rokoch sme začali pociťovať potrebu ponúknuť študentom pokračovanie na druhom stupni vysokoškolského vzdelania.“ vracia sa do minulosti kancelár prvej súkromnej vysokej školy na východe.

Dnes je prešovská škola ISM Slovakia odborne a personálne pripravená na kvalitné zvládnutie programu.„Inak by sme ani nezískali akreditáciu,“ zdôrazňuje J. Polačko a pokračuje: „Staviame na tom, že pripravujeme študentov pre prax – asi polovica vyučujúcich sú profesionáli, ktorí majú s podnikaním osobné skúsenosti, vyskúšali si reálnu prax a získali aj príslušné vedecké vzdelanie.“

Nový program v Prešove zabezpečí klasické vysokoškolské ekonomické vzdelanie so špecializovaným zameraním na obchod a služby.„V rámci tohto programu sme sa posunuli aj smerom ku kreatívnemu priemyslu, ktorý bude súčasťou štúdia. Tento trend je výsostne aktuálny v celej Európskej únii. U nás sa mu venuje prorektorka školy Eva Hvizdová,“ vysvetľuje rektor Marek Storoška.

Škola okrem inžinierskeho štúdia ponúka aj bakalárske a magisterské študijné programy. Bakalárske programy sú tri – Medzinárodné podnikanie v obchode a službách, Sociálne služby a poradenstvo a Hospodárska a podnikateľská etika. Na škole možno študovať tiež dva magisterské programy – Sociálne služby a poradenstvo a Etika vzťahov s verejnosťou a obchodný protokol.„Všetky programy zabezpečujeme v dennom i externom štúdiu. Každý si môže vybrať to, čo mu najviac vyhovuje. Venujeme sa tiež postgraduálnemu štúdiu. Manažéri môžu u nás absolvovať prestížne manažérske štúdium Master of Business Administration (MBA), alebo postgraduálne právnické štúdium Master of Laws (LL. M.). Sú to atraktívne programy akreditované v Londýne, ktoré prepájajú teóriu s praxou a absolventom prinášajú nové kariérne možnosti,“ približuje ďalšie varianty štúdia J. Polačko.

Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove pôsobí od roku 2005 ako prvá súkromná vysoká škola na východe Slovenska s nemeckým know-how. Doteraz jej brány opustilo približne 2 600 absolventov.

http://www.ismpo.sk/

Prešov10. júna 2019

Veronika Fitzeková

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h
SkryťZatvoriť reklamu