SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky
INZERCIA

5 tipov ako si vybrať tú správnu klimatizáciu

Letné horúčavy sa už tento rok ohlásili, ale to najhorúcejšie obdobie nás ešte len čaká.

Ak zvažujete kúpu klimatizácie, pripravili sme pre vás pár užitočných tipov.

Vyberte si spoľahlivú firmu

Klimatizácia je zariadenie, ktoré by vám malo slúžiť roky, preto je dobré vybrať si dodávateľa, ktorý vám dobre poradí s výberom vhodného riešenia a bude schopný zabezpečiť vám dlhodobý servis a záruku. Jedným z takýchto dodávateľov klimatizácií je aj ZSE, o ktorého klimatizácie prejavilo záujem za posledné dva roky tisícky zákazníkov. „Pri výbere klimatizácie sa zákazníkom snažíme poradiť tak, aby klimatizácia fungovala čo najefektívnejšie a postarala sa doma o príjemnú teplotu.Klimatizáciu je dobré umiestniť do miestnosti, v ktorej doma trávite najviac času (napríklad obývačka). Treba zvážiť aj orientáciu miestnosti, ktorej okná smerujú najmä na juhozápad, juh, západ alebo ak je miestnosť pod strechou orientovanou na severo-východ. Klimatizácia by mala byť umiestnená nad dverami alebo tak, aby fúkanie chladného vzduchu neobťažovalo ľudí, ktorí sa v nej nachádzajú,“ tvrdí Miroslav Beleš, expert na riešenie ZSE Klima.

Rozhodnite sa pre úspornú klimatizáciu

Keďže klimatizácia je zariadenie, ktoré využíva elektrickú energiu, vyberte si zariadenie v úspornej energetickej triede. Tieto klimatizácie dokážu využívať energiu efektívnejšie aj bez obmedzenia vášho domáceho pohodlia. „Naše klimatizácie sú veľmi úsporné, v energetickej triede A+ až A+++. Navyše, zákazníci môžu ku všetkým klimatizáciám od ZSE získať až o 20 % výhodnejšiu cenu za dodávku elektriny počas mesiacov júl a august, keď je predpoklad zvýšenej spotreby elektriny,“ dopĺňa Miroslav Beleš zo ZSE.

Dajte si pozor na hlučnosť zariadenia

Vysoké teploty nás počas leta netrápia len počas dňa, ale aj v noci.Moderné klimatizácie majú veľmi nízku hlučnosť a tichý režim počas nočnej prevádzky, vďaka ktorému sa postarajú o váš nerušený spánok. Odborník zo ZSE prirovnáva hlučnosť klimatizácií, ktoré majú v ponuke, k šumu padajúceho lístia (20 – 30 dB). To znamená, že o vašej klimatizácii nebudete počas dňa a v noci ani vedieť.

Preverte si dĺžku záruky a servis

„Pre zákazníkov sme pripravili službu ZSE Klima Bezstarosti, v rámci ktorej získajú špičkovú japonskú klimatizáciu s dopravou a montážou len za 35 € mesačne. Iba u nás k tomu dostanú výhodnejšiu elektrinu, doživotný servis a predĺženú záruku minimálne 6 rokov. V praxi to znamená, že počas celej doby využívania služby zákazníkovi garantujeme funkčnosť klimatizácie, v prípade, že sa klimatizácia pokazí a nedá sa priamo na mieste opraviť, vymeníme kus za kus. Ďalším benefitom pre zákazníka je každoročná kontrola a čistenie klimatizácie zadarmo,“informuje Miroslav Beleš, expert na riešenie ZSE Klima.

Stavte na inteligentné riešenie

Možnosť ovládania na diaľku cez aplikáciu v smartfóne oceníte vždy vtedy, keď sa vrátite z práce do príjemne vychladeného bytu. Stačí jeden klik v aplikácii aklimatizáciu si zapnete kedykoľvek a odkiaľkoľvek. „V aplikácii si zákazník môže okrem ovládania na diaľku nastaviť režim chladenia, vykurovania, ventilátor či odvlhčovanie miestnosti. Zároveň si môže sledovať aj spotrebu klimatizácie,“ dodáva expert na riešenie ZSE Klima.

Viac o ponuke ZSE Klima sa dozviete na www.zse.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Dôsledky pandémie koronavírusu COVID-19 pocítila spoločnosť vo viacerých ohľadoch. Každý ich však pocíti na svojich financiách.


46m

Ceny energií ešte porastú: ako ušetriť desiatky eur ročne?


INZERCIA 4 h

Objavte nový spôsob cestovania, ktorému patrí budúcnosť.


INZERCIA 7 h
Skryť Zatvoriť reklamu