SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

EUBA bude spolupracovať s Mestskou časťou Bratislava-Petržalka

Ekonomická univerzita v Bratislave a Mestská časť Bratislava-Petržalka dnes podpísali Memorandum o spolupráci a porozumení.

EU v Bratislave bude spolupracovať s Mestskou časťou Bratislava-PetržalkaEU v Bratislave bude spolupracovať s Mestskou časťou Bratislava-Petržalka (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Ekonomická univerzita v Bratislave zastúpená rektorom prof. Ing. Ferdinandom Daňom, PhD. a Mestská časť Bratislava-Petržalka zastúpená starostom Ing. Jánom Hrčkom dnes podpísali Memorandum o spolupráci a porozumení.

Teší ma, že spolupráca medzi EU v Bratislave a mestskou časťou Petržalka nadobudne aj vďaka tomuto memorandu konkrétnu podobu. Univerzita a mestská časť Petržalka sú tu navzájom pre seba, preto verím, že realizácia rôznych spoločných aktivít bude v prospech oboch zmluvných strán“, povedal rektor prof. Ing. Ferdinand Daňo, PhD.

Uvedomujeme si nezastupiteľný význam vedy, vzdelávania a ich prepojenia s praxou, preto považujem túto spoluprácu za mimoriadne dôležitú,“ uviedol starosta Petržalky Ján Hrčka. Ako dodal, spolupráca ho teší o to viac, že aj on je absolventom tejto významnej slovenskej univerzity.

Prvým konkrétnym výsledkom spolupráce je Petržalská letná univerzita seniorov (PLUS), ktorá sa bude konať v termíne 9. – 18. 7. 2019. Pôjde o súbor prednášok, ktoré prinesú zaujímavé poznatky z oblasti kultúry, zdravia a histórie. Prednášajúcimi budú napríklad Martin Babjak, Katarína Nádaská, Veronika Tirpáková, či Ľuboš Kačírek. Prihlásiť sa je možné do konca júna.

Kľúčovými ambíciami memoranda je spolupráca medzi vedeckovýskumnými a vzdelávacími inštitúciami Ekonomickej univerzity v Bratislave a podnikmi a organizáciami mestskej časti Petržalka. Súčasne budú obe zúčastnené strany presadzovať spájanie teórie s praxou predovšetkým v oblasti obchodu a marketingu. Pôjde napríklad o vzájomné konzultácie, odborné diskusie, participáciu na prednáškach, organizovanie konferencií, workshopov a iných spoločných projektov.

Partneri si budú pomáhať a vzájomne si vychádzať v ústrety aj pri tvorbe bakalárskych, diplomových alebo dizertačných prác formou vypisovania odborných tém, vedenia prác zamestnancami mestskej časti Petržalka, či pri zabezpečovaní odborných prednášok vykonávaných zamestnancami mestskej časti Petržalka. Ekonomická univerzita v Bratislave bude tiež poskytovať mestskej časti Petržalka súčinnosť pri oslovovaní dobrovoľníkov z radov jej študentov pre účasť na projektoch mestskej časti zameraných na podporu rozvoja občianskej participácie na správe mestskej časti.

Ďalšou ambíciou spolupráce je oblasť celoživotného vzdelávania s dôrazom na záujmové vzdelávanie a ostatné aktivity pre seniorov. Memorandum deklaruje, že obaja jeho partneri nielen slovami, ale aj konkrétnymi činmi podporia rozvoj občianskej participácie na správe mestskej časti Bratislava-Petržalka.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h
SkryťZatvoriť reklamu