SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Na Festivale Živé sochy stretnete svetových umelcov

V Spišskej Novej Vsi už tretíkrát živé sochy zaplnia ulice a ponúknu vám nevšedný zážitok.

V Spišskej Novej Vsi už tretíkrát živé sochy zaplnia ulice a ponúknu vám nevšedný zážitok, ktorý spája fascinujúce umenie s esenciou života. Festival Živé sochy sa tohto roku koná v posledný júnový piatok a sobotu (28. a 29. júna) a bude určite správnym naštartovaním dvojmesačných prázdnin (nielen) pre rodiny s deťmi. Festival bol zaradený medzi TOP podujatia programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Na každom rohu iná socha

Čo v centre Spišskej Novej Vsi uvidíte? Domáce zoskupenie Big Names tu predvedie svoje vystúpenie Spievajúce sochy, s ktorým nedávno ohúrilo aj porotu Británia má Talent na čele so Simonom Cowellom. Uvidíte tu ale aj zrkadlových ľudí Mirror Family v špeciálnom ružovom prevedení.

Big Names majú pripravené aj ďalšie číslo – Color Bikes, čiže farebné bicykle. Zaujmú tiež pohybujúce sa potréty Barocco od D.S.Studio.

V srdci Spiša zažiaria svetové hviezdy

Priestor pred Radnicou majú po oba dni vyhradený zahraničné esá festivalu Frans Vogels a Chae Lindeman. Frans Vogels je špičkový mím a majster sveta živých sôch z roku 2017. Chae Lindeman vystupovala aj pred kráľom a kráľovnou Belgicka. Ostych z jej strany teda rozhodne nehrozí.

Farebnú cirkusovú šou predvedú pred Evanjelickým kostolom Color Cirkus a na rovnakom mieste stretnete aj Morské Koníky odeté do kostýmov vodných živočíchov. Spomienky – snáď príjemné – na uplynulé MS v hokeji vo vás určite vyvolá socha hokejistu. Pôjde o jednu z ôsmich sôch, ktoré sa počas šampionátu objavili aj v Košiciach ako takzvaná Majstrovská osmička.

Kto si na seba vezme podobu Štefánika?

Pod Levočskou bránou v kostýme Milana Rastislava Štefánika uvidíte zrejme povedomú tvár. Ak by ste si náhodou nevedeli poradiť, rovno vám napovieme, že rolu živej sochy si vyskúša Jozef Banáš. A celkom logicky, veď práve on je autorom románu o významnej postave našich dejín.

O výnimočný zážitok z podujatia, aké na Slovensku nemá obdobu, sa postarajú aj český kúzelník Magic Alex, tanečníci z Denzz Industry a BDSKrew či bábkové divadlo Hoki Poki. Bodku za festivalom dá v sobotu večer koncert kapely Heľenine Oči.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu