SME
Streda, 13. november, 2019 | Meniny má Stanislav
INZERCIA

Ste tolerantní ku všetkým potravinám? A oni k vášmu telu?

Potravinové intolerancie sa v posledných rokoch stávajú jednou z hlavných tém v oblasti zdravej výživy.

Potravinové intolerancie sa v posledných rokoch stávajú jednou z hlavných tém v oblasti zdravej výživy. Nielen tuky či cukry dokážu nášmu telu škodiť. Problémy s trávením často zapríčiňujú úplne bežné potraviny, ktoré vašim priateľom žiadne komplikácie nespôsobujú. Ak vás trápi trávenie, nemali by ste váhať s testami na potravinové intolerancie.

Včasná diagnostika je kľúčom k zdraviu

Prejavy ako hnačky, zápcha, bolesti brucha alebo hlavy, kožné vyrážky či ekzémy sú len niekoľkými z množstva príznakov potravinovej intolerancie. Bežne sa vyskytujú aj pri iných ochoreniach, a preto na presnú diagnostiku nepostačujú. Navyše, v prípade neznášanlivosti potravín sa tieto symptómy prejavujú s časovým odstupom. Potravinová intolerancia spôsobuje v tele zápal. Ak nie je včas odhalený a liečený, prejde do chronického štádia. Až v tomto období sa začnú prejavovať symptómy. Kvalitná a včasná diagnostika je preto dôležitá.

Vyšetrenie krvi v modernom laboratóriu odkryje príčinu

Pravdu vám odhalia testy, ktoré ponúkajú laboratóriá Medirex. Tie spočívajú vo vyšetrení krvi. Podľa návodu si test môžete urobiť v pohodlí domova, alebo túto, pre mnohých nepríjemnú procedúru, urobia za vás odborníci v odberových centrách Medirex. Základné vyšetrenie, ktoré vás bude stáť len niekoľko kvapiek krvi, preverí znášanlivosť 22 najbežnejších potravinových alergénov. Dozviete sa ako na váš organizmus vplýva zelenina (mrkva, paprika, paradajka), strukoviny (hrach, fazuľa, sójový bôb), mliečne produkty (kravské, kozie, ovčie mlieko, kozí a ovčí syr), ovocie (ananás, banán, pomaranč), obilniny a škrob (lepok, ryža), kuracie mäso, homár, slepačie vajce, med, cesnak, vanilka, lieskový orech či mandľa. Ak máte podozrenie na iné potraviny, môžete si zvoliť aj rozsiahlejšie testy monitorujúce širšie spektrum alergénov.

Spoľahlivé vyhodnotenie skúsenými odborníkmi

Vyhodnotenie krvných vzoriek trvá približne 2 až 3 týždne. Výsledky sa dozviete buď prostredníctvom e-mailu alebo na osobnom stretnutí v odberovom centre.

Viac informácií o vyšetreniach získate na internetovej stránke www.laboratornadiagnostika.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?

Už dnes si môžete kúpiť SME so špeciálnou prílohou pre budúcich vysokoškolákov.

Tlačové správy

Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček

Trápili vás pri dopĺňaní železa kŕče či iné nepríjemné tráviace ťažkosti? Asi preto, že ste správne nevyužili silu prírody.