SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Tri nečakané prekážky, s ktorými sa živnostníci musia vyrovnať

Keď ich prekonáte, budete mať z práce aj zo života na voľnej nohe väčšiu radosť.

(Zdroj: unspash.com)

Je veľa dôvodov, prečo sa oplatí pustiť do podnikania. Robíte čo vás baví, ste nezávislí, život máte vo vlastných rukách. Sú však aj prekážky, o ktorých až tak často počuť nebudete. No keď sa cez ne prenesiete, príde vytúžený pocit zadosťučinenia, ktoré podnikanie prináša.

Vzdať sa istoty

Do živnosti sa ľudia často púšťajú popri práci na plný úväzok. Skôr či neskôr však budete stáť pred rozhodnutím, do čoho sa pustiť naplno. V začiatkoch síce možno budete vládať pracovať po večeroch alebo víkendoch, no veľmi skoro narazíte na vlastné hranice.

Otázka, či pôjdete do podnikania naplno, alebo vôbec, bude čoraz nástojčivejšia.

Ocitnúť sa zrazu bez istoty, hoci aj rutinnej a nie príliš perspektívnej práce, je veľký zásah do života. Nie je jednoduchý návod, ako sa cez to preniesť. Dobre si premyslite, či má váš podnikateľský zámer potenciál uspieť, či ste odhodlaní zvládať vysoké pracovné nasadenie, či sa máte na koho obrátiť v prípade problémov a vsaďte aj na to, čo vám hovorí váš inštinkt.

Keď to však zvládnete, nové skúsenosti, dôvera vo vlastné schopnosti a aj výsledný zárobok všetko vyváži.

Udržať si režim

Práca pre zamestnávateľa má jasný popis, pevnú pracovnú dobu a zodpovednosť. No pokiaľ začnete pracovať sami na seba, nik vám nepovie, čo robiť, budete si musieť sami poradiť za každých okolností. Zoznam úloh sa plní a na rodinu, prípadne súkromný život neostáva toľko času.

Voľnočasové aktivity idú bokom a váš zabehnutý režim sa naruší, no iba pokiaľ to dovolíte. Od rutiny v práci mnohí utekajú, no rutina pri práci je niečo iné, čo vám pomôže ostať v duševnej pohode. Pevný pracovný čas, naplánované aktivity, a ďalšie pravidlá vás budú motivovať využiť deň čo najefektívnejšie. Nie nadarmo sa hovorí, že produktivita ľudí, ktorí majú deti je najvyššia, pretože nemôžu nič odkladať na neskôr.

Na druhej strane, živnosť vás naučí uvedomiť si hodnotu voľného času a hovoriť “nie”. Zistíte, čo je pre vás naozaj dôležité a naučíte sa naplno nielen pracovať, ale aj relaxovať.

Vyrovnať sa s nepredvídateľnými situáciami

Čaro podnikania spočíva v tom, že stále prináša niečo nové. Nie vždy to však ide bez komplikácií. Správny živnostník pred tým nezatvára oči. Mať po boku spoľahlivého partnera je obrovskou výhodou. Dôležité je aj správne vybrať banku a účet, ktorý spĺňa všetky vaše požiadavky. Účet Tatra Business od Tatra banky je práve preto šitý na mieru živnostníkom aj podnikateľom. Poskytuje inovatívne riešenia pre každodenné podnikateľské potreby. Keď treba, máte po ruke špičkovú mobilnú aplikáciu, internet banking a balík služieb nabitý inováciami. Dokonalý prehľad si zachováte vďaka neobmedzeným výpisom a push notifikáciám o pohyboch na účte. Neobmedzene bez poplatku môžete vyberať z bankomatov Tatra banky mobilom a vkladať na účet taktiež bez poplatku prostredníctvom bankomatov Tatra banky.

Na pravidelné firemné výdaje môžete využívať kreditnú kartu s limitom až 1 500 eur, ktorú môžete získať už po troch mesiacoch po otvorení účtu. Už po 6 mesiacoch od otvorenia účtu môžete získať aj biznis úver na zabezpečenie stabilného rastu.

Tatra banka je partner, ktorý podporuje živnostníkov od ich samotného začiatku podnikania. Vieme, že začiatky v podnikaní bývajú ťažké, a preto živnostníkov podporujeme pri ich štarte a poskytujeme im účet až na 12 mesiacov zadarmo automaticky, bez akýchkoľvek podmienok.

Napredovať v podnikaní s účtom Tatra Business? Je to uveriteľné.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 2 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 2 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 2 h
SkryťZatvoriť reklamu