SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Krásnohorské hradné hry už túto sobotu

Prvá augustová sobota už po štrnásty raz priláka pod hrad Krásna Hôrka tisíce malých i veľkých návštevníkov.

Krásnohorské hradné hry vás prenesú až do stredoveku.

Krásnohorské hradné hry sú jedinečným festivalom dávnej histórie, ktorá patrila kráľom a ich odvážnym rytierom. Aj v tomto roku patria do ponuky najlepších, teda TOP podujatí Košického samosprávneho kraja. Pod hradom Krásna Hôrka vás po celý deň čaká zaujímavý program, ktorý na dosť dlhý čas určite zamestná aj vaše deti.

Brány areálu sa slávnostne otvoria už o 10:00. Na tých, ktorým sa nelení, bude čakať sprievod účinkujúcich i šerm pred bránou. V rámci tejto časti sa odohrá aj prestrelka medzi dvoma slamenými hradmi.

Počas celého podujatia čakajú na návštevníkov viaceré obľúbené atrakcie – rytierska dráha pre deti, historický tábor, sokoliarsky dvor, slamený hrad či drevený kolotoč. Združenie gemerských remeselníkov sa postará o remeselnícky trh a šikovní kuchári o dobré jedlá v dobovej kuchyni.

Celé popoludnie je popretkávané aj zaujímavými programovými ťahákmi. Spomeňme napríklad šermiarske súboje na rôzne spôsoby, dobové tance na pódiu, lukostrelecký turnaj O krásnohorský červený šíp alebo delostreleckú ukážky.

Ťahákom tohtoročných Krásnohorských hradných hier bude české divadelné a kaskadérske zoskupenie Štvanci. To predvádza ukážky historických bojov nielen na podobných podujatiach, ale aj vo filmoch. Štvanci sa predstavili napríklad aj v snímke Bathory. Pod Krásnou Hôrkou predvedú po 14:00 rytiersky turnaj na koňoch.

Hudobným lákadlom Krásnohorských hradných hier bude o 20:00 kapela Massriot s ex-superstaristom Robom Šimkom. Brány podujatia sa zatvoria o 22:00.

Organizátori pripravili pre návštevníkov, ktorí sa na podujatie chystajú verejnou dopravou, aj kyvadlovku. Tá bude premávať medzi dejiskom podujatia a areálom v hodinovom intervale, pričom v dvoch vyhradených časoch zájde aj k rožňavskej železničnej stanici. Informácie o odchodoch autobusu nájdete na www.terraincognita.sk.

Vstupenky na podujatie si môžete kúpiť priamo na mieste za 7 eur, v predpredaji sa však oplatia viac. Za 4 eurá na osobu si ich môžete kúpiť buď online cez web www.terraincognita.sk, alebo osobne v Regionálnom informačnom bode v Košiciach a v Turistickej informačnej kancelárii Rožňava.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po rekonštrukcii pôvodnej obytnej budovy z roku 1937 pribudlo na Špitálskej ulici 8 bytov.


5 h

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


21 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


21 h
SkryťZatvoriť reklamu