SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Čo s vaším dieťaťom spraví polrok štúdia v zahraničí

Je málo vecí, za čo vám budú vaše deti vďačnejšie ako za kvalitné vzdelanie.

Materinský jazyk často na uplatnenie nestačí. Študijný pobyt v zahraničí už počas strednej školy dá dieťaťu náskok.

Celý školský rok však nemusí vyhovovať každému. Niektorí by ho ani nestihli absolvovať – vo štvrtom ročníku už študentov často zamestnávajú starosti s prijímacími skúškami na vysoké školy. Na strednú školu v zahraničí sa však dá nastúpiť aj v januári a skrátiť tým čas odlúčenia iba na polrok. Pre mnohých rodičov je táto možnosť dokonca lákavejšia ako výber celoročného pobytu.

Patríte k nim aj vy? Pozrime sa na výhody z viacerých uhlov:

Samostatnosť - cesta k dospelosti

Polrok strávený v zahraničí naučí vaše dieťa, že aj keď je mimo váš dozor, stále má povinnosti.

Kým u nás sa často pozerá na stredoškolákov ako na deti, britské školy ich berú ako skoro dospelých ľudí, ktorí sú sami zodpovední za svoj denný režim a prípravu.

Ich školský systém vzdelania precvičuje analytické a verbálne schopnosti. Vaše dieťa sa bude musieť na hodiny pripravovať samostatne a čakajú ho rôzne skupinové a individuálne projekty. Dohliada naňho tútor, ktorý sa ho snaží správne usmerniť.

Je to výborný spôsob, ako ho pripraviť na vysokoškolský režim a nechať ho užívať si aj jeho koníčky, na ktoré často dostane priestor formou krúžkov v rámci rozvrhu.

Príde vám slovenský školský systém zastaraný? Súhlasí aj zahraničie

Slovenskí žiaci dosahujú plošne zlé výsledky z medzinárodných testov, ktoré sa snažia preveriť ich praktické zručnosti. Často im robí problém práca s textom či logické myslenie.

Otázka, či je vaše dieťa dostatočne pripravené dostať sa na dobrú školu, je na mieste.

Z pobytu v zahraničí sa naučí sa pozerať na svet inými očami a riešiť problémy aj alternatívnymi spôsobmi. Je totiž dôležitejšie vedieť používať hlavu na vyriešenie problému ako odrecitovať poučku či rovnicu.

Nevymešká toho veľa ani doma

Ak nerátate s tým, že by vaše dieťa dokončilo strednú školu v zahraničí, treba myslieť na rozdielové skúšky, ktoré po študijnom pobyte mimo Slovenska nasledujú.

Absolvovať ich po polroku absencie je určite jednoduchšie, ako keď dieťa strávi v zahraničí celý rok. Niektoré školy dokonca umožňujú pokračovať aj bez nich. A toto je výhoda, ktorú sa naozaj oplatí zvážiť.

Pre získavanie sebavedomia je potrebný priestor

Stredoškolské roky sú časom pre hľadanie identity a zdolávanie prvých prekážok. Je však veľmi ľahké skĺznuť do toho, aby problémy svojich detí riešili rodičia namiesto nich.

Na študijnom pobyte v zahraničí dostanú priestor vyskúšať si svoje schopnosti a vlastnú hlavu. Nebudú na to úplne samy, ale naučia sa robiť rozhodnutia za seba, narábať so svojím časom, rozmýšľať nad cenami v pomere k vreckovému a okúsia, aké to je byť mimo domova.

Ocitne sa v novom kultúrnom prostredí, spozná nových ľudí a rozšíri si svoje obzory. Investícia vo forme vašej dôvery sa pravdepodobne mnohonásobne vráti formou osobnostného rastu – stačí mu dopriať potrebný priestor.

Keď ide o pobyt v zahraničí, dôverujte skúsenostiam

Poslať svojho tínedžera do neznámej krajiny, do neistých podmienok či dokonca za oceán, je ťažké. Vidíme to pri každej rodine a v InterStudy máme pred tými obetavými rodičmi, ktorí vykročia do neznáma, veľký rešpekt.

Naším poslaním je tento proces uľahčiť, aby ste sa vy cítili v čo najväčšej pohode a bez zbytočných stresov. Stredoškolákov vysielame na zahraničné stredné školy už takmer 20 rokov. V našej ponuke nájdete krajiny ako Veľká Británia, USA, Nemecko, Kanada či Nový Zéland.

Pozrite si študijné programy a všetky krajiny, kde môže vaše dieťa vycestovať. Radi vás privítame aj na osobnom stretnutí, kde vás podrobne prevedieme všetkými potrebnými krokmi a zodpovieme akékoľvek vaše otázky.

Neváhajte nás kontaktovať už dnes, miesta na najobľúbenejších školách sa napĺňajú rýchlo. Všetky informácie nájdete aj na webe www.interstudy.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


3 h

Ako dopadlo testovanie špičkových schodolezov? Najväčšou bariérou, s ktorou sa stretávajú imobilní ľudia, sú schody.


4 h

Od roku 2012 predala Mototechna na Slovensku a v ČR už 78 300 zánovných vozidiel, asi 30 % tvoria autá značky Škoda.


4 h
Skryť Zatvoriť reklamu