SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Čo s vaším dieťaťom spraví polrok štúdia v zahraničí

Je málo vecí, za čo vám budú vaše deti vďačnejšie ako za kvalitné vzdelanie.

Materinský jazyk často na uplatnenie nestačí. Študijný pobyt v zahraničí už počas strednej školy dá dieťaťu náskok.

Celý školský rok však nemusí vyhovovať každému. Niektorí by ho ani nestihli absolvovať – vo štvrtom ročníku už študentov často zamestnávajú starosti s prijímacími skúškami na vysoké školy. Na strednú školu v zahraničí sa však dá nastúpiť aj v januári a skrátiť tým čas odlúčenia iba na polrok. Pre mnohých rodičov je táto možnosť dokonca lákavejšia ako výber celoročného pobytu.

Patríte k nim aj vy? Pozrime sa na výhody z viacerých uhlov:

Samostatnosť - cesta k dospelosti

Polrok strávený v zahraničí naučí vaše dieťa, že aj keď je mimo váš dozor, stále má povinnosti.

Kým u nás sa často pozerá na stredoškolákov ako na deti, britské školy ich berú ako skoro dospelých ľudí, ktorí sú sami zodpovední za svoj denný režim a prípravu.

Ich školský systém vzdelania precvičuje analytické a verbálne schopnosti. Vaše dieťa sa bude musieť na hodiny pripravovať samostatne a čakajú ho rôzne skupinové a individuálne projekty. Dohliada naňho tútor, ktorý sa ho snaží správne usmerniť.

Je to výborný spôsob, ako ho pripraviť na vysokoškolský režim a nechať ho užívať si aj jeho koníčky, na ktoré často dostane priestor formou krúžkov v rámci rozvrhu.

Príde vám slovenský školský systém zastaraný? Súhlasí aj zahraničie

Slovenskí žiaci dosahujú plošne zlé výsledky z medzinárodných testov, ktoré sa snažia preveriť ich praktické zručnosti. Často im robí problém práca s textom či logické myslenie.

Otázka, či je vaše dieťa dostatočne pripravené dostať sa na dobrú školu, je na mieste.

Z pobytu v zahraničí sa naučí sa pozerať na svet inými očami a riešiť problémy aj alternatívnymi spôsobmi. Je totiž dôležitejšie vedieť používať hlavu na vyriešenie problému ako odrecitovať poučku či rovnicu.

Nevymešká toho veľa ani doma

Ak nerátate s tým, že by vaše dieťa dokončilo strednú školu v zahraničí, treba myslieť na rozdielové skúšky, ktoré po študijnom pobyte mimo Slovenska nasledujú.

Absolvovať ich po polroku absencie je určite jednoduchšie, ako keď dieťa strávi v zahraničí celý rok. Niektoré školy dokonca umožňujú pokračovať aj bez nich. A toto je výhoda, ktorú sa naozaj oplatí zvážiť.

Pre získavanie sebavedomia je potrebný priestor

Stredoškolské roky sú časom pre hľadanie identity a zdolávanie prvých prekážok. Je však veľmi ľahké skĺznuť do toho, aby problémy svojich detí riešili rodičia namiesto nich.

Na študijnom pobyte v zahraničí dostanú priestor vyskúšať si svoje schopnosti a vlastnú hlavu. Nebudú na to úplne samy, ale naučia sa robiť rozhodnutia za seba, narábať so svojím časom, rozmýšľať nad cenami v pomere k vreckovému a okúsia, aké to je byť mimo domova.

Ocitne sa v novom kultúrnom prostredí, spozná nových ľudí a rozšíri si svoje obzory. Investícia vo forme vašej dôvery sa pravdepodobne mnohonásobne vráti formou osobnostného rastu – stačí mu dopriať potrebný priestor.

Keď ide o pobyt v zahraničí, dôverujte skúsenostiam

Poslať svojho tínedžera do neznámej krajiny, do neistých podmienok či dokonca za oceán, je ťažké. Vidíme to pri každej rodine a v InterStudy máme pred tými obetavými rodičmi, ktorí vykročia do neznáma, veľký rešpekt.

Naším poslaním je tento proces uľahčiť, aby ste sa vy cítili v čo najväčšej pohode a bez zbytočných stresov. Stredoškolákov vysielame na zahraničné stredné školy už takmer 20 rokov. V našej ponuke nájdete krajiny ako Veľká Británia, USA, Nemecko, Kanada či Nový Zéland.

Pozrite si študijné programy a všetky krajiny, kde môže vaše dieťa vycestovať. Radi vás privítame aj na osobnom stretnutí, kde vás podrobne prevedieme všetkými potrebnými krokmi a zodpovieme akékoľvek vaše otázky.

Neváhajte nás kontaktovať už dnes, miesta na najobľúbenejších školách sa napĺňajú rýchlo. Všetky informácie nájdete aj na webe www.interstudy.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Na jeho budúcnosť sme sa opýtali Mareka Mičienku, obsahového manažéra Seduo.sk

5 h

Paneurópska VŠ sa môže pochváliť ďalším úspechom. Absolventi jej fakúlt patria medzi najlepšie zarábajúcich vo svojom odbore.

5 h

Kvôli kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

15 h