SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Prečo vykurovať tepelnými čerpadlami

Čoraz viac domácností využíva na vykurovanie tepelné čerpadlá. Má to viacero výhod.

Pozrime sa na ne trochu bližšie.

Šetria vašu peňaženku

Tepelné čerpadlá sú v porovnaní s inými vykurovacími systémami výhodnejšie najmä z dlhodobého hľadiska. Nenechajte sa odradiť vyššími vstupnými nákladmi. Ich vyššiu cenu vám vykompenzujú výrazne nižšie prevádzkové náklady a časom sa vám investícia vráti. Ak je návratnosť do 8 rokov, niet nad čím váhať. Ale pozor! Nenechajte si radiť od amatérov, odborné rozhodnutia nechajte radšej na profesionálnu realizačnú firmu. To isté platí o montáži. Nájdite si realizačnú firmu s dobrými referenciami.

Šetria prírodu aj zdravie

Ak vám záleží na životnom prostredí, určite uvítate, že sú šetrné k životnému prostrediu. Je to vôbec najekologickejší spôsob vykurovania, aký môže bežná domácnosť využívať, nakoľko čerpajú energiu predovšetkým z obnoviteľných zdrojov. Ich chod je navyše absolútne zdravotne nezávadný. Môžete zabudnúť na škodlivé látky, ktoré vznikajú napríklad pri kúrení uhlím aj na riziká spojené s nebezpečným únikom plynu. Nič také vám pri tepelných čerpadlách nehrozí.

NAJ vykurovanie pre našu domácnosť

Keď už sa rozhodnete pre kúrenie tepelným čerpadlom, máme pre vás aj konkrétny tip. Špičkové japonské tepelné čerpadlá DAIKIN ALHERMA dosahujú vo svojej kategórii najrýchlejšiu návratnosť investície vďaka vysokej efektivite prevádzky, o čom svedčí aj fakt, že sú najpredávanejšie v Európskej únii. Sú úsporné a šetrné k životnému prostrediu. Zabezpečujú nielen vykurovanie a prípravu teplej pitnej vody, ale aj chladenie. Vďaka najmodernejším technológiám dosahujú energetickú účinnosť až A+++. Vynikajú vysokou výkonnosťou, nízkymi prevádzkovými nákladmi, dlhou životnosťou a jednoduchým ovládaním. Teraz môžete pri ich kúpe ušetriť až tisícky eur, stačí požiadať o štátnu dotáciu. Ani Bratislavský kraj nezostanete ukrátený, Daikin jeho obyvateľom poskytuje až 20 % zľavu. Navyše, s programom Stand By Me si môžete predĺžiť záruku až na 5 rokov

Viac na www.daikin.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po rekonštrukcii pôvodnej obytnej budovy z roku 1937 pribudlo na Špitálskej ulici 8 bytov.


6 h

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


22 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


22 h
SkryťZatvoriť reklamu