SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Na Tokaj vás každú septembrovú sobotu odvezie cyklovlak

Séria mimoriadnych vlakov určených turistom pokračuje.

Po Gemerskom a Ľadovom exprese uzavrie tohtoročnú sezónu špeciálny cyklovlak - Tokajský cykloexpres. Preprava bicyklov v tomto vlaku je úplne zadarmo.

Tokaj je len jeden. Aj keď predelený štátnou hranicou. Slovenská časť Tokaja je menšia a azda najlepšie ju charakterizuje komornejšia atmosféra rodinných vinárstiev. Výnimočná chuť tokajského vína môže vzniknúť iba v podmienkach špecifických pre túto lokalitu.

Najmenšia vinohradnícka oblasť ponúka aj viac ako 80 kilometrov značených cyklotrás.

Či už vás viac láka degustovanie mnohorakých chutí tokajského vína, alebo si radšej vyšliapnete do pedálov, v oboch prípadoch je pre vás Tokajský cykloexpres ako stvorený.

Pravé tokajské: Oceňované značky i menší výrobcovia

Ak ešte nemáte Tokaj prebádaný po vinárskej stránke, môžete navštíviť niekoľko známych veľkých vinárstiev. Tokaj Macik Winery, Chateau GRAND BARI, J&J Ostrožovič či Tokaj & CO sú pojmami nielen na Slovensku.

Nechajte sa pozvať tokajskými vinármi a zistite viac o Tokajskom cykloexprese aj v najnovšej epizóde podcastu Vyrazme si.

Vyskúšať sa však oplatí aj víno od menších producentov, ktorí vám priamo vo svojich pivničkách hrdo a podrobne vysvetlia proces prerodu hrozna na víno. Tokajský cykloexpres bude navyše šikovným presúvadlom aj na obľúbené Tokajské vinobranie v Čerhove 28. septembra.

Absolútnou novinkou na Tokaji je turistický vláčik, ktorý bude prevážať návštevníkov medzi jednotlivými vinárstvami - od Čerhova až po Veľkú Baru. Premávať bude každý týždeň od štvrtka do nedele, od 10:00 hod.

Viac informácií o jednotlivých vinároch a ich exkluzívnej ponuke len pre cestujúcich Tokajským cykloexpresom nájdete na stránke vylety.kosiceregion.com .

Odvezte si bicykel zadarmo a brázdite tokajské cyklotrasy

Vôbec prvý turistický vlak, ktorý umožňuje aj prepravu bicyklov, sa logicky priam núka všetkým tým, ktorí milujú cyklotúry. Na Tokaji nájdete vyše 80 kilometrov značených turistických cyklotrás. V Tokajskom cykloexprese na vás čakajú aj tipy na konkrétne cyklotúry.

Navyše sú pre vás nachystané aj organizované cyklovýlety so sprievodcami. Štartovať budú vždy priamo od vlaku a zavedú vás na rôzne pozoruhodné miesta Tokaja. Trasa jedného z cyklovýletov dokonca mieri za hranice do Maďarska.

Bicykle si v Tokajskom cykloexprese odveziete úplne zadarmo. Kvôli kapacite vozňa určeného na prepravu bicyklov je však nutná rezervácia miesta vopred .

Kde zohnať cestovné lístky a koľko vás to bude stáť?

Lístky sú v predaji v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach a, samozrejme, aj online, na webe vylety.kosiceregion.com . K dispozícii sú len spiatočné cestovné lístky.

Základná cena je 8 €, zľavnená pre deti, študentov, seniorov a osoby ŤZP a ich sprievod je 5 €. Kúpiť si môžete aj skupinový spiatočný lístok pre max. 6 osôb za cenu 42 €.

Keďže ide o mimoriadnu turistickú dopravu, na Tokajský cykloexpres sa nevzťahuje bežný režim zliav, aký platí na pravidelných železničných spojoch.

Tokajský cykloexpres je unikátny projekt, ktorý vznikol v spolupráci Košice Región Turizmus, Košického samosprávneho kraja a Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


18 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu