SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Fénix 6 je tu! Nová séria legendárnych športových smart hodiniek

Garmin nedávno predstavil šiestu generáciu svojich najobľúbenejších multišportových hodiniek fénix.

(Zdroj: Garmin)

Garmin nedávno predstavil šiestu generáciu svojich najobľúbenejších multišportových hodiniek fénix. Robustný dizajn, pokročilé športové a navigačné funkcie, bezkontaktné platby Garmin Pay, offline prehrávač hudby vrátane služieb ako je Deezer, Spotify a Amazon Music, prémiové materiály ako zafír, titán alebo DLC. To je len krátky výpis funkcií, pre ktoré sa séria fénix stala obľúbená medzi aktívnymi ľuďmi.

Tri veľkosti fénix 6S (42 mm/ 1,2"), fénix 6 (47 mm/1,4") a fénix 6X (51 mm/ 1,6”) majú okrem základných modelov aj modely s rozšírenejšou funkcionalitou s označením PRO a Sapphire.

Absolútnou novinkou v ponuke Garmin je model 6X PRO Solar, ktorý má nový typ displeja, ktorý funguje ako fotovoltaický panel a dokáže predĺžiť výdrž batérie napr. v režime smarthodiniek z 21 na 24 dní, v GPS mode zo 60 na 66 hodín (v závislosti od zvoleného režimu, používania a svetelných podmienok).

Nová generácia zdedila po predošlej fénix 5 Plus všetky športové a smart funkcie, ako pokročilé športové a fyziologické metriky, kompatibilita s bezdrôtovými senzormi, plnohodnotná mapa ( iba verzie verzie PRO a Sapphire) interný prehrávač hudby a smart notifikácie s telefónov iOS a Android. Podporu Sťahovania kontentu z COnnect IQ Store.

Hlavné zmeny oproti sérií fénix 5Plus sú:

HARDWARE

 • väčšie always on displeje (fénix 6X až o 36% väčší oproti predchádzajúcemu modelu)
 • sklíčka Corning® Gorilla® Glass 3 pre základné a PRO verzie. Zafírový kryštál pre Sapphire verzie. Verzia PRO Solar má sklíčko tvorené transparentným fotovoltaickým panelom s povrchovou úpravou Corning®
 • nová generácia optického pulzomeru funguje aj vo vode počas plávania, Pulse Ox vo všetkých modeloch meria aj saturáciu kyslíku v krvi.
 • nový chipset s podporou multi GNSS (GPS, GLONASS and Galileo)
 • väčšia výdrž batérie maximálne 120 dní ( Smart watch batery saver režim fénix 6x Pro Solar vrátane solárneho dobíjania)
 • väčia interná pamäť na mapy a hudbu ( len verzie PRO a Sapphire)
 • celá modelová séria spĺňa vysoký štandard odolnosti MIL-STD-810G s ratingom vodeodolnosti 100 meter/10 ATM

SOFTWARE

 • nový power management, ktorý podstatne mení možnosti nastavenia hodiniek, aj počas spustenej aktivity dokážete zväčšiť výdrž batérie aj o polovicu. Zostávajúca batéria sa nezobrazuje v percentách , ale v zostávajúcom čase.
 • okrem topografických máp je v hodinkách (len PRO a Sapphire) predinštalované mapy lyžiarských stredísk (2000) a viac ako 40 000 golfových ihrísk
 • nová funkcia Pace Pro s dynamickým prispôsobením tempa vzhľadom na výškový profil trate.
 • VO2 Max novej generácie zohľadňuje klimatické a výškové zmeny
 • aplikácia pre bežky
 • nové druhy dátových polí

Komplexnejší prehľad novej modelovej rady nájdete na www.blog.garmin.sk

Séria fénix 6 prichádza vo veľkej rozmanitosti prevední od 599,99 € až po 1099,99 €. Všetky si môžete pozrieť na webe Slovenskej distribúcie www.garmin.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Shell predstavil svoju stratégiu rozvoja Powering Progress, ktorá v sebe spája enviromentálne aj spoločenské ciele.


9 h

Sladké, extra veľké maliny či melóny bez jadierok nájdete v BILLA.


11 h

Jesenné cesty do exotiky sa oplatia teraz. Pomôžeme vám ich získať so zľavou.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu