SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Vynovený VW Passat: Stovky drobností

Volkswagen Passat sa v rámci faceliftu dočkal mnohých inovácií. Možno si ich nevšimnete na prvý pohľad, ale spríjemnia vám život.

V okolí Frankfurtu sme si mohli vyskúšať faceliftovaný Volkswagen Passat. Miesto donebavolajúcich zmien je tu vylepšených množstvo drobností, vďaka ktorým je Passat opäť pár krokov pred konkurenciou. Samozrejme, že k vynovenému modelu patrí omladená optika svetiel či pozmenený dizajn nárazníkov. To všetko vynovený Passat má.


Praktické zmeny sa týkajú interiéru, ktorý má lepšie riešenú odkladaciu schránku na mobil. Tá už podporuje aj indukčné nabíjanie smartfónov. Tí najnáročnejší ocenia najmä nové digitálne systémy. Passat je vybavený novým infotainmentom MIB3, ktorý je výkonnejší a má vylepšenú logiku ovládania. Digitálny prístrojový štít má jednoduchšie ovládanie a hlavný displej s uhlopriečkou až 9,2 palca má dve domáce obrazovky, ktoré si môže užívateľ nakonfigurovať podľa seba. Z obľúbených funkcii si môže spraviť skratky pre okamžitý prístup a je tu aj sťahovacia lišta podobne ako na smartfónoch. To je veľmi vítaná inovácia. Keď už je reč o smartfónoch, s tými si Passat tiež veľmi dobre rozumie. Podporuje všetky formy konektivity a vďaka funkcii Wireless App-Connect si môžete užívať zrkadlenie bez nutnosti použiť kábel. Vybrané telefóny môžu dokonca fungovať aj ako kľúč od vozidla a v prípade potreby ho môžete bezpečne „poslať“ svojim známym. Vďaka vstavanej eSIM karte a službe WeConnect môže byť vynovený Passat permanentne online a umožní vám využívať užitočné online služby. Príplatkový balík WeConnect Plus vám umožní dokonca aj streamovať hudbu, či ovládať niektoré funkcie auta vzdialene cez smartfón.


Bezpečnosť je na tom tiež oveľa lepšie vďaka funkciám IQ.Drive. Sú tu skvelé svetlá IQ.Light známe z Touaregu, inteligentný adaptívny tempomat z Arteonu a poteší aj prekalibrovaný adaptívny podvozok s plynulou možnosťou nastavenia tuhosti. Systém Travel Assist dokáže čiastočne autonómne viesť auto v rozmedzí rýchlosť 0 – 210 km/h. Ponuka motorov zahŕňa známe agregáty ale aj nový motor 2.0 TDI Evo, s ktorým bude Passat jedným z najúspornejších áut v segmente.


Pre viac informácii nielen o vynovenom Passate kliknite na www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Na jeho budúcnosť sme sa opýtali Mareka Mičienku, obsahového manažéra Seduo.sk

5 h

Paneurópska VŠ sa môže pochváliť ďalším úspechom. Absolventi jej fakúlt patria medzi najlepšie zarábajúcich vo svojom odbore.

5 h

Kvôli kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

16 h