SME
Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Nebo nad Košicami cez víkend ovládnu lietadlá

September so sebou prináša nové školské začiatky i poprázdninový návrat životného tempa do starých koľají.

September so sebou prináša nové školské začiatky i poprázdninový návrat životného tempa do starých koľají. Vzrušujúce zážitky sa ale nevyhnutne nemusia končiť s koncom letných prázdnin a dovoleniek. Hneď v úvode septembra si ich môžete dopriať aj vďaka jedinečnému podujatiu, pri ktorom sa, chtiac-nechtiac, dostaví chronický záklon hlavy.

V sobotu (7.9.) a v nedeľu (8.9.) nebo nad Košicami zaplnia nádherné lietadlá, ktoré v minulosti patrili medzi špičku v letovom priemysle, ale aj moderné, technicky dokonalé stroje a akrobatické špeciály. Tento rok sa môžete tešiť na väčšiu šou, ktorá sa vďaka podpore Košického samosprávneho kraja zopakuje hneď dva dni po sebe. Program sa bude odohrávať v priestoroch Letiska Košice, Aeroklubu Košice a v Múzeu letectva v Košiciach. Strach z lietania nechajte doma a rezervujte si miesta v hľadisku na jedinečné predstavenie, v ktorom hlavnú úlohu zohrajú lietadlá a ich piloti.

Do Košíc prichádzajú svetové mená leteckej akrobacie

Letecké dni sú vyhľadávaným podujatím všade vo svete. Divákov láka najmä fascinujúce umenie pilotov, ktorí svojimi schopnosťami priam elektrizujú publikum na zemi. Inak to cez víkend nebude ani v Košiciach, vo vzduchu sa bude vznášať zmes adrenalínu a vône leteckého paliva. Do Košíc priletí hneď niekoľko hviezd leteckej akrobacie. Zo susedného Maďarska príde držiteľ niekoľkých svetových rekordov Zoltán Veres na akrobatickom špeciáli MXS. Veresov krajan Lajos Imreh vám predvedie akrobatickú šou na helikoptére a vojenský pilot Gyula Vári zas predstaví sovietsku legendu JAK-52. Poľsko bude mať tiež svoje zastúpenie a ponad vaše hlavy sa povykrúcajú Maciej Pospieszyński na Extra 330 SC a košickému publiku dobre známy Artur Kielak. Na oblohe sa predvedie aj slovenská akrobatická skupina - Retro Sky Box.

Každý môže byť pilotom

Snívali ste aj vy v detstve o lietaní? Nevyšlo? To nič, sediac v kokpite lietadla helikoptéry či stíhačky sa na Košických leteckých dňoch ľahko vrátite k detským snom. Nahliadnuť môžete aj do trupu historických či moderných lietadiel alebo si rovno obzrite Košice z vtáčej perspektívy. Vyhliadkové lety lietadlom či vrtuľníkom budú prístupné pre každého milovníka výšok. Tí menej odvážni môžu nasadnúť do ukotveného balóna, ktorý ich aspoň na pár momentov zdvihne do vzduchu.

Košické letecké dni nie sú len výstavou lietadiel! Okrem dokonalých leteckých ukážok uvidíte aj rekonštrukciu bojov II. svetovej vojny, výsadky parašutistov a budete len niekoľko desiatok metrov od pristávajúceho a odlietajúceho dopravného lietadla. No povedzte, koľkokrát do roka máte možnosť sledovať takéto divadlo v bezprostrednej blízkosti pristávacej dráhy?

Letecké dobrodružstvo pre veľkých, menších aj najmenších

Košické letecké dni sa stanú víkendom plným jedinečných zážitkov pre všetky vekové kategórie. Na svoje si prídu milovníci lietadiel, ale aj laickí “obdivovači”. Na deti čakajú animátori, množstvo atrakcií a súťaže. V stane Košice Región si môžete na pamiatku spraviť jedinečné fotky s pozadím podujatia a deti sa tu vyhrajú s obrovskou puzzle-mapou. Spestrením programu leteckých dní budú aj ukážky ministerstva vnútra, polície, hasičov a klubu vojenskej histórie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prečítajte si podrobný návod, kedy a ako začať prikrmovať, po akých surovinách siahnuť a ako vybrať správnu detskú výživu.


5 h

Arónia prekvapí chuťou aj blahodarným účinkom na zdravie. Chcete vedieť, aké vitamíny obsahuje, ako ju pestovať či spracovať?


6 h

Ak ste sa rozhodli stráviť tohtoročnú dovolenku na Slovensku, gratulujeme, výborná voľba!


8 h