SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Pozrite sa, kde všade je vhodná fúkaná izolácia

Dostane sa rýchlo do všetkých kútov bez medzier a bez odpadu. Pozrite sa, kde všade už fúkanú izoláciu využili.

Knauf InsulationKnauf Insulation

Dostane sa do všetkých kútov bez medzier a bez odpadu, navyše práca s ňou je rýchlo hotová. To sú nepochybné výhody fúkanej izolácie, vďaka ktorým jej obľuba u majiteľov domov i stavbárov stále stúpa. Pozrite sa, kde všade ju už využili.

Fúkaná izolácia sa skutočne dostane aj do ťažko dostupných priestorov. Pri aplikácii sa vytvorí súvislá izolačná vrstva, tak sa nevytvoria medzery a nevznikajú tepelné mosty, čím je zabezpečená vysoká účinnosť. Úspora tepla sa pohybuje okolo 30 % a investícia sa tak vráti na nižších účtoch za vykurovanie už za 3 – 5 rokov. Navyše, ak využijete minerálnu fúkanú izoláciu Supafil Loft 045, získate skutočne ekologický materiál, ktorý je na rozdiel od iných bez pridaných látok a absolútne nehorľavý. Minerálne izolácie v porovnaní s celulózou „sadajú“ úplne minimálne. Supafil má triedu zosadania S1 menšiu ako 1 %, kým výrobcovia celulózových izolácií uvádzajú sadavosť 15 – 20 %, čo si vyžaduje nafúkať do konštrukcie až o 20 % viac materiálu ako pri minerálnej izolácii.

Minerálna fúkaná izolácia sa najčastejšie používa na zateplenie stropov v domoch typu bungalov či ťažšie prístupných povál pod šikmými strechami a úspešne sa využíva aj v drevostavbách. Veľmi si ju však pochvaľujú aj majitelia starších domov či rekonštruktéri historických pamiatok. Pozrite, ako im fúkaná pomohla.

Keď dom pri greene, tak ekologický

Rekreačný dom v Hrubej Borši bol určený pre manželov, ktorí majú radi golf. Do prírodného prostredia pri jazierku a golfovom ihrisku bola teda ekologická minerálna fúkaná izolácia ako stvorená.

Ako dokáže fúkaná izolácia vylepšiť aj starší dom

Rodinný dom v Bytči bol postavený už niekoľko desaťročí dozadu, svojím vzhľadom a energetickou úspornosťou sa však môže porovnávať aj s novostavbami. Majiteľ využil dvojplášťovú plochú strechu aj na zateplenie ekologickou minerálnou fúkanou izoláciou.

Kultúrnu pamiatku v Martine zachránila aj fúkaná izolácia

Rekonštrukcia trámového (štukátorového) stropu národnej kultúrnej pamiatky, vily Dr. Kohúta v Martine, by bola s použitím klasických tepelných izolácií príliš náročná. Pomohla jej fúkaná minerálna izolácia.

Postup pri rekonštrukcii kultúrnych pamiatok býva zložitý, je potrebné zrenovovať staré časti, pritom však neporušiť konštrukciu a historické architektonické prvky. Takáto výzva stála pred mestom Martin, keď sa rozhodlo obnoviť pôsobivú vilu Dr. Kohúta na pešej zóne. Vonkajšia fasáda je bohato zdobená štukovou výzdobou, aby korešpondovala s obdobím výstavby. Viac informácií: Dušan Kasan 0905 532 257, dusan.kasan@ knaufinsulation.com

Viac informácií: Dušan Kasan 0905 532 257, dusan.kasan@ knaufinsulation.com

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu