SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Slávnostné otvorenie akademického roka 2019/2020 na EUBA

Ekonomická univerzita v Bratislave (EU v Bratislave) dňa 16. 9. 2019 slávnostne otvorila nový akademický rok 2019/2020.

Slávnostné otvorenie akademického roka 2019/2020 na EU v BratislaveSlávnostné otvorenie akademického roka 2019/2020 na EU v Bratislave (Zdroj: Pavol Harum)

Rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo privítal zamestnancov a študentov, ktorým zaprial pri príležitosti začiatku nového akademického roka veľa úspechov v práci aj štúdiu.

Rektor taktiež spomenul predchádzajúci akademický rok, ktorý bol spätý s voľbou nových akademických funkcionárov, ako aj orgánov samosprávy. Poďakoval predchádzajúcim funkcionárom za ich prácu na rozvoji fakúlt a univerzity. Zároveň uviedol, že nové vedenie univerzity v spolupráci s vedeniami fakúlt spoločne pripravili dlhodobé zámery rozvoja a ich spoločným úsilím je profilovať univerzitu „ako kvalitnú, modernú výskumnú univerzitu s internacionálnym smerovaním reflektujúcu spoločenskú zodpovednosť pripravujúcu absolventov schopných reagovať na výzvy digitalizácie a automatizácie.“

Kvalita vzdelávania na Ekonomickej univerzite spĺňa požiadavky spoločenskej a hospodárskej praxe. Dôkazom kvality vzdelávania všetkých študijných programov sú absolventi, ktorí patria na domácom trhu už dlhšie obdobie medzi najžiadanejších spomedzi všetkých absolventov vysokých škôl a uplatňujú sa v čoraz väčšej miere aj na medzinárodnom pracovnom trhu.

Našou snahou je budovať univerzitu so silnou medzinárodnou dimenziou, preto jedným zo strategických cieľov univerzity je posilňovanie jej postavenia v medzinárodnom kontexte“, dodal rektor EU v Bratislave. Jeho slová potvrdzuje fakt, že v rámci bilaterálnej spolupráce fakulty EU v Bratislave realizujú 14 medzinárodných dvojitých a spoločných študijných programov s 9 partnerskými univerzitami v 8 štátoch Európy a v Ázie.

Rektor ďalej poznamenal, že medzi cieľmi na akademický rok 2019/2020 je pokračovať v zlepšovaní pracovných a študijných podmienok pre zamestnancov a študentov vo viacerých zariadeniach univerzity.

Slávnostného otvorenia akademického roka 2019/2020 sa okrem vedenia univerzity, predsedníčky Akademického senátu EU v Bratislave a dekanov fakúlt zúčastnil aj predseda Správnej rady EU v Bratislave, Ivan Šramko, ako aj viacerí členovia správnej rady a vedeckej rady univerzity. Predseda Správnej rady EU v Bratislave zaprial študentom úspešný akademický rok a zhodnotil dobré hospodárske výsledky univerzity. Okrem iného vyzdvihol aj stabilizovaný počet študentov EU Bratislave.

Priestor na vyjadrenie na slávnostnom otvorení akademického roka dostal aj prezident Študentského parlamentu EU v Bratislave, Tomáš Mazán, ktorý spomenul úspechy študentov a dodal, že k napredovaniu a posilňovaniu dobrého mena EU v Bratislave je dôležitá otvorená komunikácia a vzájomná spolupráca učiteľov a študentov. „Pevne dúfam, že počas nasledujúceho roka 2019/2020 bude aj naďalej pretrvávať veľmi dobrá a partnerská spolupráca medzi učiteľmi, ostatnými zamestnancami a študentami pri zabezpečovaní ďalšieho rozvoja univerzity“, uviedol Tomáš Mazán.

Tento slávnostný deň patril tiež odovzdávaniu Ceny rektora EU v Bratislave za pedagogickú činnosť za rok 2019 a Ceny EU v Bratislave za publikačnú činnosť za rok 2018.

Cenu rektora EU v Bratislave za pedagogickú činnosť za rok 2019 prevzali:

Ing. Eva Pongrácz, PhD. (NHF EUBA),

JUDr. Hana Magurová, PhD. (OF EUBA),

Mgr. Tatiana Šoltésová, PhD. (FHI EUBA),

doc. Ing. Jana Blštáková, PhD. (FPM EUBA),

PhDr. Gilbert Futó, PhD. (FMV EUBA),

PhDr. Ildikó Némethová, PhD. (FAJ EUBA) a

JUDr. Oľga Kmeťová, CSc. (PHF EUBA).

Cenou EU v Bratislave za publikačnú činnosť za rok 2018 boli ocenené tieto publikácie:

v kategórii vedecká monografia – „Chudoba a sociálne vylúčenie v EÚ a SR v kontexte stratégie Európa 2020“ autorov – doc. Ing. Mgr. Erik Šoltés, PhD., Ing. Ľubica Hurbánková, PhD., RNDr. Eva Kotlebová, PhD., Mgr. Tatiana Šoltésová, PhD., doc. Ing. Mária Vojtková, PhD. (FHI EUBA),

v kategórii vysokoškolská učebnica – „Teória pravdepodobnosti pre ekonómov s podporou jazyka R“ autorov – doc. Mgr. Vladimír Mucha, PhD., Ing. Michal Páleš, PhD. (FHI EUBA),

v kategórii vedecké práce v domácich a zahraničných karentovaných a impaktovaných časopisoch – „Interest Rate Pass-Through in the Euro Area: Financial Fragmentation, Balance Sheet Policies and Negative Rates“ autorov – prof. Roman Horváth, MA, Ph.D., doc. Ing. Jana Kotlebová, PhD., Ing. Mária Širaňová, M. A., PhD. (NHF EUBA),

v kategórii vedecké práce v domácich a zahraničných karentovaných a impaktovaných časopisoch – „Networks of volatility spillovers among stock markets“ autorov – doc. Ing. Eduard Baumöhl, prof. Ing. Evžen Kočenda, MA, Ph.D., DSc., doc. Ing. Štefan Lyócsa, PhD., doc. Ing. Tomáš Výrost, PhD. (ÚEaM EUBA, NHF EUBA),

v kategórii vedecké práce v domácich a zahraničných karentovaných a impaktovaných časopisoch – „A Fuzzy Query Engine for Suggesting the Products BAsed on Conformance and Asymmetric Conjunction“ autorov – Dr. Miljan Vučetic, doc. Dr. Ing. Miroslav Hudec (FHI EUBA).

Na záver slávnostného otvorenia akademického roka vystúpil so svojím krátkym programom Folklórny súbor EKONÓM.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 2 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 2 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 2 h
SkryťZatvoriť reklamu