SME
Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Iba raz v roku: Jedinečné preteky uprostred vinohradov

Keď sa povie Tokaj, predstavíme si nekonečné, slnkom zaliate vinice, studené tufové pivnice a kvalitné slovenské víno.

Keď sa povie Tokaj, predstavíme si nekonečné, slnkom zaliate vinice, studené tufové pivnice a kvalitné slovenské víno. No aj tento rok sa vám s touto vinohradníckou oblasťou môže spájať aj jedno skvelé športové podujatie! Pripravte sa teda na to, že hneď prvá po-maratónska sobota (12.októbra 2019) bude na Tokaji patriť nielen vínu, ale predovšetkým športu.

Tour de Tokaj: pre bežcov i cyklistov

Cyklisti a bežci z celého okolia sa druhú októbrovú sobotu stretnú v Malej Tŕni, kde spoločne odštartujú ďalší ročník tohto krásneho športového podujatia. Pre pretekárov sú pripravené netradičné trate, ktorými sa za bežných dní určite neprebehnú a ani neprevezú. Práve ojedinelá trať dodáva týmto pretekom výnimočnosť. Tour de Tokaj je tohto roku prvýkrát medzi TOP podujatiami Košického samosprávneho kraja.

Tokajské vinice sa tentokrát premenia na bežecké a cyklistické trate, kde si svoje sily zmerajú profesionáli, ale aj rekreační športovci. Pre bežcov bude pripravená trať s dĺžkou 11,5 kilometra s prevýšením 150 metrov a “saganovci” sa celkovo prevezú 37 kilometrov cez obce Veľká a Malá Bara, Černochov, Veľká Tŕňa a Čerhov.

Prihláste sa aj vy a zabojujte o titul víťaza Tour de Tokaj - registrácia končí 30. septembra!

Tour de Tokaj nie je len pre tých, ktorí radi prekonávajú limity. Je tiež o skvelom pocite z jazdy a účasti. Pripravené sú totiž aj nesúťažné kategórie. Na rekreačných bežcov čaká kategória RUN s dĺžkou trate 5 kilometrov a na cyklistov zas kategória BIKE REKREA. Tí najmenší si svoju kondíciu a bojovnosť môžu otestovať tiež, a to na kratšej, 1 kilometer dlhej pretekárskej BABY dráhe.

Spojte šport s objavovaním

Okrem samotných pretekov je 12. október ideálnym dňom na rodinné výlety. Počas celého podujatia bude pripravený program, ktorý zabaví malých i veľkých, tombola a možnosť navštíviť atrakcie v okolí. Za návštevu určite stojí nádherná, 12 metrov vysoká vyhliadková veža v tvare dreveného suda v obci Malá Tŕňa alebo niektoré z vinárstiev, v ktorých môžete ochutnať najlepšie tokajské vína. Príjemným zážitkom bude aj plavba po rieke Bodrog, návšteva kaštieľa v Borši či Domu tradícií v Čerhove.

Prihláste sa aj vy na Tour de Tokaj a spoznajte našu najmenšiu vinohradnícku oblasť so zvýšeným tepom!

Tour de Tokaj sa koná s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


9 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 10 h

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


13 h
Skryť Zatvoriť reklamu