SME
Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Fresh Corner káva je už na 200 čerpacích staniciach Slovnaft

Najväčšia sieť kaviarní na Slovensku Fresh Corner predá ročne vyše 8 miliónov káv.

Hrdina kávičkárov

Zákazníkom vo Fresh Corneroch najviac chutia veľká káva s mliekom a tradičné espresso – spolu sa ich predá takmer 2,5 milióna šálok. Pri príprave kávy je najdôležitejšie kávové zrno. Vo Fresh Corneri pripravujú kávu v pomere 70 percent arabica a 30 percent robusta. Vďaka vyrovnanému pomeru v zložení je káva prispôsobená talianskemu typu praženia a vhodná nielen na prípravu talianskeho espressa, ale aj cappuccina či latte. Zloženie kávy pred uvedením na trh degustovali špičkoví baristi, a tiež zákazníci. Vyberali spomedzi 40 rôznych zmesí. Vo všetkých 200 Fresh Corneroch na Slovensku sa používajú rovnaké kávové zrná aj rovnaké mlieko. Chuť kávy ovplyvňuje aj voda, veď jedna šálka kávy jej obsahuje až 98 percent. Káva Fresh Corner sa vyrába z filtrovanej vody s nízkym obsahom minerálov, ktoré by jej mohli odoberať špecifickú chuť.

Nielen káva

Ponuka Fresh Corneru nekončí iba pri káve. Zákazníci si môžu pochutnať i na mieste dopekanom sladkom a slanom pečive a rýchlom občerstvení. Na vybraných čerpacích staniciach majú v ponuke aj čerstvé zeleninové či ovocné šaláty alebo zdravé nápoje – smoothies. Na kvalitu sa zameriavajú aj pri občerstvení, za rok 2018 predali Fresh Cornery viac ako dva milióny hotdogov s párkom alebo klobásou s vysokým podielom mäsa. Od roku 2017 sa tento gastro koncept rozrástol aj o reštaurácie Fresh Corner Restaurant.

Okrúhlych 200 za štyri roky

Fresh Corner je medzinárodnou značkou občerstvenia na čerpacích staniciach Skupiny MOL, ktorej členom je aj Slovnaft. Motoristi si môžu Fresh Corner ponuku vychutnať na zhruba 800 čerpacích staniciach v regióne strednej a južnej Európy. Značka je na slovenskom trhu od júla 2015, keď boli otvorené prvé kaviarne v Záhorskej Bystrici, Lučenci a vo Vyšnom Kubíne. V nasledujúcich rokoch sa ich počet postupne zvyšoval a dnes už sú súčasťou takmer celej siete Slovnaftu. Do modernizácie a prestavby investoval Slovnaft od roku 2015 celkovo 90 miliónov eur, z toho viac ako polovicu tvorili výdavky na Fresh Corner. Do konca roka 2019 by mal byť Fresh Corner súčasťou 226 zo všetkých 253 čerpacích staníc Slovnaft na Slovensku.

Ekologický rozmer

Čerpacie stanice Slovnaft sa neustále transformujú – aby ponúkali kvalitné služby, no zároveň mali čo najnižšiu možnú spotrebu energie a pomáhali udržateľnosti. Jednou z inovácií sú energeticky úspornejšie LED žiarovky, ktoré nahradili halogénové osvetlenie v exteriéroch všetkých čerpacích staníc. Za ekologickejšie sa vymieňajú aj výdajné stojany, autoumývacie linky a jet-wash systémy. Na čerpacích staniciach Slovnaft môžu zákazníci odovzdávať použité batérie aj použitý kuchynský olej z domácností, ktorý sa spracúva ako biopalivová zložka. Za rok 2018 Slovnaft vyzbieral takmer 57 ton použitého kuchynského oleja, za prvé tri štvrťroky 2019 je to už 58,5 tony. Použitý olej by inak skončil vo výlevkách a kanalizácii. Zatiaľ 34 čerpacích staníc má aj výdajné stojany na ADBlue, ktorý sa vstrekuje do katalyzátorov naftových motorov a dokáže znížiť obsah škodlivých emisií CO2. Vo Fresh Corneroch na Slovnafte nepoužívajú plastové slamky k nápojom a k nákupu ponúkajú iba papierové tašky.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


5m
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


10 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 10 h
Skryť Zatvoriť reklamu