SME
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Realitný maklér a vzdelanie

Realitná Akadémia NARKS poskytuje širokú ponuku kurzov ako úspešne začať v realitách. Špecializované kurzy od odborníkov z praxe.

Najvyššie vzdelanie, ktoré môžu realitní makléri dosiahnuť na Slovensku je akademické univerzitné vzdelanie. Po jeho dosiahnutí môžu získať absolventi uznávané akademické tituly. Akreditované kurzy vychádzajúce napríklad zo zákona o celoživotnom vzdelávaní sa nespájajú s udeľovaním titulu, ale dokladajú sa vydaním osvedčenia o úspešnom absolvovaní kurzu. Tak to vyžadujú pravidlá akreditácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Viac na Akademia.narks.sk

Univerzity s realitným zameraním

Spolupráca stavovskej organizácie s kvalitnými školami má veľký prínos pre budúcnosť. Realitní profesionáli z NARKS prednášajú na stredných a vysokých školách, ako je Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) a jej fakulta práva a tiež na dvoch univerzitách, ktoré sú dôležité pre slovenské hospodárstvo, a to Ekonomickej univerzite a Slovenskej technickej univerzite v Bratislave.

Vďaka dlhoročnej spolupráci NARKS s Ekonomickou univerzitou si môže viac ako 100 študentom ročne vypočuť prednášky v rámci predmetu Realitné maklérstvo. Je to najdlhšie trvajúca akademická spolupráca v oblasti realitného vzdelávania na Slovensku.

V roku 2016 NARKS podpísala memorandum o spolupráci s Paneurópskou vysokou školou (PEVŠ) / Fakulta práva. Absolvent špecializovaného štúdia počas akademického roka absolvuje stáž priamo v realitnej kancelárii. Študent pomáha pri riešení konkrétnych prípadov v praxi, ktoré majú rozvinúť jeho obchodné a podnikateľské myslenie a získa reálny pohľad na praktickú aplikáciu práva na realitnom trhu.

So Slovenskou technickou univerzitou nadviazala spoluprácu s Ústavom súdneho znalectva a pokračuje sa ďalšou spoluprácou so Stavebnou fakultou. Jedná sa o realitný inžiniering a manažment. Je to ďalší úspešný a jedinečný krok k získaniu najvyššieho možného vzdelania v oblasti realít a realitného podnikania v Slovenskej republike.

Ako sa stať realitným maklérom

Akadémia NARKS pripravila okrem toho tiež vlastný akreditovaný kurz REALITNÝ MAKLÉR, registrovaný na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pod číslom akreditácie 3538/2017/56/1. Tento vzdelávací program tu dlhodobo chýbal. Je určený všetkým záujemcom o túto profesiu. Môžu ho absolvovať všetci záujemci s minimálnym stredoškolským vzdelaním s maturitou.

Realitná akadémia NARKS

NARKS organizuje ucelený systém realitného vzdelávania a poskytuje praktické kurzy pre realitných maklérov už viac ako 25 rokov na trhu. Unikátnosťou vzdelávania NARKS je to, že jej školitelia a lektori sú profesionáli priamo z praxe s cennými dlhoročnými skúsenosťami v realitnom svete (realitní makléri, geodeti, pra­covníci katastra, realitní právnici, bankoví a hypotékarni špecialisti a pod.). V súčasnosti poskytuje tiež odbornú prípravu pre profesiu realitného makléra – v rámci celoživotného vzdelávania (mimoškolsky), licenčné testy NARKS a e-learning.

Viac informácií o aktuálnych školeniach a kurzoch pre realitných maklérov a manažérov realitných kancelárií nájdete na akademia.narks.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov

K svojim 10. narodeninám dostal aj darček: až 3 ocenenia zo 14. ročníka ASB Gala.

Milan Murcko pri preberaní ceny verejnosti
Tlačové správy

Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje

Ako a kde ho môžete získať?

Tlačové správy

Pomáhajte čítaním

Kúpou predplatného SME.sk podporíte projekt OMAMA.