SME
Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

Nový Volkswagen Golf a jeho 7 zásadných noviniek

Vo Wolfsburgu sa verejnosti prvýkrát oficiálne predstavil nový Volkswagen Golf. A ako vždy určuje trendy vo svojej triede.

Tu je prehľad toho najdôležitejšieho.

Podobné rozmery: Nový Volkswagen Golf má takmer identický (aj keď nižší) skelet s tým predchádzajúcim. Rázvory majú takmer rovnaké. Novinka je len nižšia kvôli lepšej aerodynamike.

Dizajnové balíky: Zatiaľ sme videli naživo iba verzie Style, R-Line a GTE. R-Line zaujal špecifickým svetelným podpisom vpredu. Má LEDky aj v maske chladiča, takže od svetiel siahajú až k znaku. Verzia GTE má k bodykitu modelu R-Line navyše špeciálne pätice LED hmloviek osadené do mriežky nárazníka. Vyzerajú výborne. Za zmienku stoja aj športové sedadlá verzií R-Line a GTE, ktoré majú naozaj výrazný tvar a integrovanú hlavovú opierku.

Menej tlačidiel: Interiér sa zmenil na nepoznanie. Je tu minimum fyzických tlačidiel a v prípade DSG prevodovky je aj jej volič minimalistický. To všetko pre čistejší dizajn a viac miesta na odkladacie priestory. Mnoho ovládačov je dotykových, pričom reagujú aj na gestá ako ťahanie prstom (tzv. swipe). Úplne prepracovaný multimediálny systém má logiku bližšie k smartfónom, aj keď súčasným majiteľom VW nebude úplne cudzí.

Inteligentná klimatizácia: Nový Volkswagen Golf môže mať až trojzónovú klímu. Tá okrem štandardného ovládania ponúka aj šikovné profily, ktoré nastavia naraz viacero parametrov (napríklad program „Teplé ruky“ zvýši teplotu v hornej časti kabíny pre vodiča, pričom aktivuje aj vyhrievanie volantu).

Demokratizácia technológií: Volkswagen Golf ponúka to, čo bolo doteraz vyhradené Arteonu či Passatu. Je tu inteligentný adaptívny tempomat, plynulo meniteľná tuhosť tlmičov DCC či dokonca špičkové Matrix LED svetlá IQ.Light. Golf ponúka dokonca aj veľký Head-up displej premietaný na čelné sklo.
Nové motory a mild hybridy: V ponuke sú napohľad známe, no v skutočnosti nové motory 1.0 TSI Evo a 2.0 TDI Evo, ktoré dopĺňajú už známu jednotku 1.5 TSI Evo. Benzínové autá s DSG prevodovkou sa dajú objednať aj ako mild hybridy. Budú mať označenie eTSI. V ponuke sú aj dva hybridy (eHybrid a GTE) a verzia na CNG. Neskôr pribudne GTI a vrcholný model R.

Car2X: Golf podporuje protokol komunikácie auta so svojim okolím – teda s inými autami a infraštruktúrou. Autá sa tak môžu navzájom varovať pred nebezpečenstvom a vymieňať si cenné informácie. Táto služba pritom nie je závislá na pokrytí telefónnym signálom.

Kompletné informácie o tejto dôležitej novinke nájdete na stránke www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 14 h

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 19. aug

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 19. aug
SkryťZatvoriť reklamu