SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Šéf Telekomu na Slovensku: Chceme Slovensko zmeniť k lepšiemu

Slovak Telekom podporuje projekty prinášajúce do spoločnosti zmeny k lepšiemu.

Slovak Telekom patrí medzi stálice podnikateľského prostredia na Slovensku a dlhodobo sa zameriava najmä na podporu projektov a aktivít, ktoré majú šancu priniesť do našej spoločnosti zmenu k lepšiemu. O tom, ako konkrétne chce zmeniť spoločnosť, sme sa rozprávali s jej riaditeľom Dušanom Švalekom.

Ako chce Telekom zlepšiť Slovensko?

Našou prioritou je umožniť všetkým jednotlivcom a firmám komunikovať medzi sebou využitím tých najmodernejších informačných technológií. Digitalizujeme Slovensko, pretože dostupný internet a internetová gramotnosť vedú k rozvoju vzdelanosti, podnikania a v neposlednom rade slobody všetkých nás. Internet otvára pomyslené dvere do sveta, k informáciám, vedomostiam a umožňuje každému využiť svoj potenciál, či chce budovať vedu, podnikať, alebo len komunikovať s ostatnými. V tom vidím našu firmu ako hnaciu silu, ktorá prináša inovácie a pokrok pre komunity či už cez rôzne vzdelávacie projekty pre mladých ľudí, podporu grantových projektov a neziskových organizácií, až po našu dlhodobú podporu nepočujúcich.

Prečo pomáhate práve nepočujúcim?

Vzhľadom na bohatú históriu uvádzania technologických noviniek pre našich zákazníkov je len logické, že sme sa rozhodli pomáhať práve v oblasti komunikácie, v ktorej sa cítime byť expertmi. Nepočujúcim sa venujeme už viac ako 16 rokov a za tento čas sme stihli podporiť množstvo užitočných aktivít. Jednou z tých najvydarenejších je služba Online tlmočník, ktorá umožňuje nepočujúcim cez videohovor posunkovať s kýmkoľvek, čo je veľmi užitočné v každodenných situáciách, kedy sa potrebujú dohovoriť v obchode či na úradoch. Aj vďaka tomuto úspechu sme sa rozhodli podporiť cez Nadačný Fond Telekomu vývoj aplikácie COrvus, vďaka ktorej môžu už aj ľudia so zrakovým postihnutím využívať užitočné funkcie moderných inteligentných telefónov. Vďaka našej pomoci v týchto dňoch vzniká mobilná aplikácia, ktorá pomáha preklenúť komunikačnú bariéru ľuďom s mentálnym postihnutým. Sme hrdí na to, že vďaka týmto unikátnym projektom búrame bariéry v medziľudskej komunikácii.

Aké ďalšie aktivity za tento rok si ceníte?

Životné prostredie a ekológia sú pre nás veľmi dôležité a som veľmi rád, že sa nám tento rok podarilo obľúbenú letnú Magio pláž a nočný beh – Telekom Night Run – zrealizovať ekologickejšie ako kedykoľvek predtým. Vďaka separovaniu sa nám na Magio pláži podarilo znížiť množstvo komunálneho odpadu na polovicu, znížili sme vizuálny smog a úplne sme sa zbavili jednorazového odpadu a plastových slamiek. Okrem toho všetky prevádzky využívali energiu zo solárnych panelov a bio odpad sme premenili na elektrickú energiu pre stovky domácností. Podobne sme riešili aj športové podujatie Telekom Night Run, ktoré bolo navrhnuté ako „zelené“ tak, aby neprodukovalo zbytočný odpad a napríklad aj tričká pre bežcov boli vyrobené na Slovensku z recyklovaného plastu, čo len podčiarkuje, že ak sa chce, všetko sa dá, len to vyžaduje vložiť do toho kus srdca.

Ako môžu pomôcť technológie pri zmene spoločnosti?

Technológie môžeme považovať za prostriedok zmeny, pričom rýchly optický internet je ako diaľnica budúcnosti pre rozvoj digitálnej ekonomiky. Čím väčšiemu počtu ľudí ho prinesieme, tým viac pomôžeme aj rozvoju talentov. Najcitlivejšie preto vnímame práve potrebu vzdelávania spoločnosti v oblasti informačných a komunikačných technológií. Je to tiež oblasť ktorej sa venujeme a na ktorú sa chceme aj do budúcnosti zamerať, aby sme podporili našu krajinu na ceste k informatizácii, ako prostriedku pre budovanie slobodnej a ekonomicky silnej spoločnosti.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kvôli kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

3 h

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan