SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Róbert Boženík je nový patrón školského turnaja McDonald's Cup

Školský futbalový turnaj McDonald's Cup naštartoval svoj 22. ročník prvým školským dňom.

Bratislava, 12. november 2019: Školský futbalový turnaj McDonald's Cup naštartoval svoj 22. ročník prvým školským dňom. Do dnešného dňa sa prihlásilo 942 základných škôl z celého Slovenska. Ďalších malých futbalistov bude podporovať tento rok nový futbalový patrón Róbert Boženík, najmladší člen slovenskej A reprezentácie.

McDonald's Cup je najväčší slovenský futbalový turnaj pre žiakov a žiačky 1. stupňa základných škôl, ktorý je súčasťou Grassroots programu Slovenského futbalového zväzu a má dlhoročnú tradíciu. Turnaj každoročne vyhlasuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, patrí do A kategórie školských súťaží. Koncom októbra bola registrácia škôl pre školský rok 2019/20 ukončená. V turnaji bude tak tento rok zápoliť 942 základných škôl z celého Slovenska.

Sme radi, že tento slovenský futbalový turnaj vďaka všetkým zapojeným partnerom, školám, športovcom a niekoľkým tisíckami detí pod taktovkou generálneho partnera spoločnosti McDonald's Slovakia prináša aj v tomto roku skvelú príležitosť pre malých futbalistov i futbalistky si zasúťažiť. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR oceňuje prínos tohto športového zápolenia detí z 1. stupňa základných škôl a sme veľmi radi, že môžeme pozorovať zdravú súťaživosť a najmä radosť z hry medzi žiakmi a žiačkami základných škôl v tomto druhu športu, povedal Adam Chvíla, štátny radca odboru športu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Mechanizmus turnaja je jednoduchý - jednotlivé futbalové družstvá odohrávajú vlastné školské kolá, ďalej postupujú cez kvalifikačné a regionálne kolá do okresných kôl. Víťazi okresov sa stretnú v ôsmich krajských kolách.Vyvrcholením McDonald's Cup-u je Finále – Majstrovstvá Slovenska, kde sa rozhodne o absolútnom víťazovi turnaja. Noví malí majstri Slovenska každoročne získajú atraktívnu hlavnú cenu, napr. zahraničný výlet spojený so zaujímavým futbalovým zápasom.

„Náš futbalový turnaj McDonald's Cup ponúka zapojeným školákom a školáčkam jedinečný športový program a pomáha im cez tento zážitok rozvíjať pozitívny vzťah k športu. Aj počas 22. ročníka je povinná účasť a priame zapojenie dievčat do hry. Nestačí iba hráčka na súpiske či lavičke. Cieľom je zvýšenie povedomia a záujmu aj o dievčenský a ženský futbal. McDonald's Cup dokáže nájsť a podporiť nové futbalové talenty, vzbudiť celoživotnú lásku k športu, a keďže futbal je kolektívny šport, hráči sa naučia tímovosti a súdržnosti. V neposlednom rade zapojením tisícok detí pomáha turnaj deťom spoznávať nových ľudí či miesta, a nájsť si nových kamarátov,“ hovorí o futbalovom turnaji Lucia Poláčeková, PR Supervízor pre McDonald´s na Slovensku.

Nový vietor na trávnikyškolských ihrísk určite prinesie nový futbalový patrón. Štafetu po Marekovi Hamšíkovi v 22. ročníku preberáRÓBERT BOŽENÍK, najmladší hráč slovenskej A reprezentácie. Róbert má 19 rokov, vyrastal v školských futbalových súťažiach a turnajoch. Aj on, rovnako ako Marek, dokazuje malým športovcom, že so snahou a odhodlaním môžu niečo dokázať. Hral v mládežníckychkluboch a aktuálne je hráčom MŠK Žilina. Vo februári 2019 si prevzal počas galavečera Grassroots Slovenského futbalového zväzu cenu za najlepšieho hráča staršieho dorastu za sezónu 2017/18, v máji získal prvenstvo v ankete Objav ligovej sezóny 2018/19 a je druhým najlepším strelcom Fortuna ligy 2018/19 (13 gólov). Koncom mája úspešne zmaturoval. Začiatkom júna sa hlásil trénerovi Pavlovi Hapalovi na svojom prvom zraze reprezentačného Á-čka. V tíme slovenskej reprezentácie j e najmladší, jeho štart čakal málokto. V júni 2019 debutoval v kvalifikačnom zápase proti Jordánsku . Odvtedy nastupuje v každom zápase. Prvý reprezentačný gól sa mu podarilo streliť v jeho treťom repre zápase proti Maďarsku.

Robo je odmalička fanúšikom klubu Real Madrid, má aj svoj futbalový vzor - menovca Roberta Lewandowskeho. Nechce sa s ním porovnávať, no zdá sa mu, že majú dosť spoločného, sleduje jeho futbalovú techniku. Je na seba náročný, futbal je jedna z jeho priorít. A čo Róbert Boženík odkazuje zapojeným deťom?„Venujte sa futbalu naplno, s radosťou a úsmevom. Hrajte so srdiečkom. Majte svoje sny a choďte si za nimi.“ Robove detské sny sa plnia. Donedávna obdivoval Mareka Hamšíka či Juraja Kucku v televízii, sledoval ako kariérne napredujú na trávnikoch, a dnes s nimi zdieľa spoločnú šatňu.

Generálny partner školského turnaja jeMcDonald's. Turnaj spoluorganizujú Slovenský futbalový zväz. Záštitu má Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Mediálnymi partnermi sú MY regionálne noviny, Korzár a rodinka.sk . Športová značka PUMA i DEMIŠPORT spolupracovali už v predchádzajúcich rokoch, v tomto ročníku k nim pribudli dvaja noví partneri, hračkárstvo Toyeto a Intersport.

Sieť výberových hračkárstievTOYETO zákazníkom ponúka kvalitné ekologické hračky, no to nie je to jediné, v čom sú výnimoční. V porovnaní s ostatnými sieťami hračkárstiev idú trochu inou cestou. Deťom totiž predstavujú iný koncept hrania v podobe podnetných a zaujímavých hračiek, ktoré rozvíjajú detský potenciál, zvedavosť a fantáziu, kreativitu a logické uvažovanie – to potrebujú aj malí športovci. TOYETO je alternatíva pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o vnímavé hračky, hľadajú niečo kvalitnejšie, lepšie, trvácnejšie. Sieť hračkárstiev TOYETO okrem e- shopu www.toyeto.sk aktuálne zahŕňa 10 kamenných predajní, ktoré nájdete v šiestich mestách po celom Slovensku. Vďaka záujmu o ich tovar už teraz plánujú expanziu do ďalších väčších miest.

INTERSPORT SLOVENSKO je celosvetová sieť športových predajní, ktoré ponúkajú skvelý výber, svetové značky, špičkový servis a odborné poradenstvo pre široký okruh športov, teda aj futbalisti si nájdu to, čo potrebujú v 26 športových predajniach po celom Slovensku.

Ceny a drobné darčeky od partnerov turnaja potešia malých hráčov už v okresných kolách.

Viac sa o turnaji dozviete na https://www.mcdonaldscup.sk/ a aj na FCB -https://www.facebook.com/mcdcupsk/

Na webovom portáli školského športu si môžete pozrieť zoznam prihlásených škôl do 22. ročníka McDonald´s Cupu http://www.skolskysport.sk/sutaz/1150/minifutbal-ziakov-a-ziacok-zs-mcdonald%C2%B4s-cup/ . Školy aj hracie kolá si viete vyselektovať podľa krajov Slovenska. Hracie kolá sa budú odohrávať podľapriloženého harmonogramu turnaja, ktorý taktiež nájdete v prílohách.

Kontakty pre médiá:

McDonald'sSR:Lucia Polačeková, PR Supervízor pre SR, Kráľovské údolie 1, 811 02 Bratislava, E:lucia.polacekova@sk.mcd.com; Mobil: +421 905 579 882

1st CLASS AGENCY:Lucia Kotyian, Project Executive, E:kotyian.lucia@1stclass.sk; M: +421 911 962 629

O spoločnosti McDonald´s Slovensko

Spoločnosť McDonald´s vstúpila na slovenský trh v roku 1995. Prvá reštaurácia bola otvorená v Banskej Bystrici. V novembri roku 2003 vznikla na Slovensku charitatívna organizácia Ronald McDonald House Charities. Aktuálne je na Slovensku 31 reštaurácií, z ktorých je 15 v Bratislave a ostatných 16 v Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene a Žiline. Súčasťou 23 reštaurácií je obľúbený koncept McCafé, so začiatkom zavádzania od roku 2009. V roku 2019 predstavila značka McDonald´s na Slovensku prvé reštaurácie novej generácie. Do konca roku 2020 budú mať zavedený tento inovatívny koncept všetky reštaurácie na Slovensku. V ankete Najzamestnávateľ roka za rok 2018 sa spoločnosť McDonald´s Slovensko umiestnila na 1. mieste v kategórii Cestovný ruch, gastro, hotelierstvo.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už v sobotu 25. septembra si pripomenieme Svetový deň lekárnikov.


2 h

Pomáhať dobrej veci prináša svoje ovocie a niekedy aj tekuté zlato!


6 h

Niektorí sa možno nevedia vzdať milovaného auta, ale výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť.


6 h
Skryť Zatvoriť reklamu