SME
Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

Nová služba v Košiciach – celoročný bezplatný zber elektroodpadu

Získajte pred Vianocami vo vašej domácnosti priestor na niečo užitočnejšie, ako sú staré spotrebiče.

Získajte pred Vianocami vo vašej domácnosti priestor na niečo užitočnejšie, ako sú staré spotrebiče . Nepotrebnú práčku, chladničku či mikrovlnku vám bezplatne odvezú z adresy vášho bydliska. Stačí si službu pohodlne objednať cez www.zberelektroodpadu.sk.

Košičanom už od 7. decembra 2019 pribudne nová služba v oblasti ekologického nakladania s elektroodpadom, a toceloročný bezplatný zber veľkých a ťažkých spotrebičov najmä zo skupiny tzv. bielej techniky. Práve tieto spotrebiče majú ľudia zvyčajne problém naložiť do auta a zaviezť na zberný dvor, pretože sú ťažké a do bežného osobného auta sa často ani nezmestia. Obyvatelia Košíc sa tak budú môcť pohodlne, ekologicky a zadarmo zbaviť napríklad chladničiek, mrazničiek, umývačiek riadu, práčok, sušičiek, sporákov, rúr ale aj varných dosiek, mobilných klimatizácií, radiátorov, ohrievačov, mikrovlniek či vysávačov. Ak nahlásia do zberuaspoň 1 väčší spotrebič, spolu s ním mu odvezú aj iné menšie spotrebiče.

Ako si novú službu zberu elektroodpadu objednať?

Košičania si môžu zber objednávať jednoducho, online, cez internetovú stránkuwww.zberelektroodpadu.sk .

V sekcii stránky „Objednať“ si vyberú príslušnú mestskú časť Košíc a zvolia si vyhovujúci termín zberu. V online objednávke je potrebné poskytnúť údaje o type a množstve spotrebičov, ktoré chcú odviezť a kontaktné údaje.

Najbližšie termíny zberu veľkých spotrebičov v Košiciach sú už v decembri 2019

v nasledovných termínoch:

Túto službu bezplatného zberu elektroodpadu a jeho odvozu na ekologickú recykláciu poskytuje ako zmluvný partner Mesta Košice ENVIDOM - Združenie výrobcov elektrospotrebičov.„V každej mestskej časti Košíc zatiaľ plánujeme poskytovať službu bezplatného zberu elektroodpadu raz za mesiac. V prípade zvýšeného záujmu o zber je možné, že ju budeme Košičanom poskytovať častejšie,“ povedala Jana Nahálková, PR manažérka ENVIDOMU .

Nahláste sa čo najskôr

Ak máte záujem o online zber elektroodpadu, nahláste sa čo najskôr. Termíny zberov sa dopĺňajú priebežne. Objednávanie na jednotlivé termíny zberu sa uzatvára 2 dni pred konaním zberu, aby sa mohla naplánovať preprava.

V deň zberu vyložte vaše staré spotrebiče do vchodu bytovky alebo za bránu domu. „Je dôležité, aby ste ich nevykladali na ulicu. Mohli by sa k nim tak dostať nelegálni zberači, ktorí spotrebiče nezrecyklujú. Namiesto toho ich rozoberú na hodnotné súčiastky a zvyšok rozobraného spotrebiča porozhadzujú po okolí a vytvoria čierne skládky,“ vysvetľuje Jana Nahálková z ENVIDOMU.

Postačí, aby ktorýkoľvek obyvateľ z bytovky spotrebiče odovzdal pracovníkom ENVIDOMU pri ich príchode. ENVIDOM sa postará o ich prepravu na ekologickú recykláciu.

Zber televízorov a monitorov sa týmto spôsobom zberu nezabezpečuje. Pre ich ekologickú likvidáciu odporúčame zaniesť ich na zberný dvor. Ten môžete počas celého roka využiť pre všetok elektroodpad tiež v prípade, že nechcete čakať na termín mobilného zberu elektroodpadu a viete si elektroodpad na zberný dvor dopraviť svojpomocne. Výhodným spôsobom, ako sa ekologicky zbaviť nepotrebného spotrebiča, je hneď pri kúpe nového využiť službu spätného zberu cez predajne elektrospotrebičov. Viac informácií o tom, ako a prečo recyklovať elektroodpad, nájdete aj na www.envidom.sk

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Jana Nahálková
PR Manažér

ENVIDOM – Združenie výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu
Ružová dolina 6
821 08 Bratislava
mob.:0911 250 015
e-mail: jana.nahalkova@envidom.sk

O združení:

ENVIDOM - Združenie výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu zabezpečuje a financuje zber a recykláciu elektroodpadu predovšetkým z výrobkov kategórií zariadení pre tepelnú výmenu, malých a veľkých zariadení ale aj ďalších kategórií. Spolupracuje pri tom so samosprávami, zbernými dvormi, zberovými a prepravnými spoločnosťami, predajňami a spracovateľmi na celom území Slovenska. OZV ENVIDOM pracuje na neziskovej báze a významne prispieva k budovaniu infraštruktúry zberu elektroodpadu a k osvete v tejto oblasti.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 13 h

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 19. aug

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 19. aug
SkryťZatvoriť reklamu