SME
Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky
INZERCIA

SEAT získal titul Company of the Year na CES 2020

(Zdroj: SEAT)
  • AUTO BILD a COMPUTER BILD ocenili ekologické a na budúcnosť orientované projekty
  • Ocenenie Connected Car Award bolo odovzdané na veľtrhu CES 2020 v Las Vegas
  • Koncepcie SEAT v oblasti trvalej udržateľnosti vytvárajú nové štandardy v rámci branže a trendy mestskej mobility budúcnosti

Po víťazstve v kategórii priekopníkov pred dvoma rokmi, značka SEAT opäť získala ocenenie od magazínov AUTO BILD a COMPUTER BILD – prestížnu cenu Connected Car Award. Španielska značka teraz získala titul Company of the Year 2019 na najväčšom svetovom veľtrhu spotrebnej elektroniky Consumer Electronics Show (CES) 2020 v Las Vegas.

Toto ocenenie, ktoré vyzdvihuje trvalú udržateľnosť značky SEAT a jej koncepcie mestskej mobility odovzdal Stephan Fritz, generálny manažér AUTO BILD Group. Ocenenie prevzali zástupcovia SEAT – ktorými boli Sebastian Grams, SEAT CIO a Paqui Lizana, riaditeľka oddelenia digitálnych produktov a služieb.

Dr. Christian Vollmer, člen predstavenstva SEAT pre výrobu a logistiku, uviedol: „Náš príspevok k trvale udržateľnej mobilite sa začína už u nás doma a preto intenzívne pracujeme na tom, aby sme náš hlavný závod Martorell transformovali na 100 % smart factory. Testovali sme dodávky dielov pomocou dronov, máme autobusy na objednanie a službu zdieľania bicyklov aby sme znížili uhlíkovú stopu a prispeli k trvalej udržateľnosti a zvýšeniu efektivity v našich výrobných zariadeniach.“

Inovácie a trvalá udržateľnosť idú ruka v ruke

SEAT podporuje holistický prístup k individuálnej mobilite v budúcom urbánnom kontexte a p takúto mobilitu bezplatne poskytuje svojim zamestnancom závodu Martorell. Napríklad zamestnanci, pracujúci v závode Martorell, si môžu požičať bicykle na prekonávanie krátkych vzdialeností v areáli závodu. SEAT pri tom úzko spolupracuje s dobre známou službou zdieľania bicyklov Mobike, ktorá poskytla 100 bicyklov na požičiavanie. Túto službu doteraz využilo vyše 2000 osôb na vyše 4700 krátkych presunov.

Na prekonávanie väčších vzdialeností v areáli závodu môžu zamestnanci využívať službu autobusu na želanie (bus on demand), ku ktorej majú prístup prostredníctvom aplikácie ByBus. Na prepravu osôb v závode slúži niekoľko veľkých vanov SEAT Alhambra. Užívateľa musia zaznamenať svoju požiadavku 10 minút vopred, pričom do objednávky uvedú svoju polohu, cieľ jazdy a počet pasažierov. Potom vodič vyzdvihne ľudí na najbližšej zastávke a odvezie ich na želané miesto. V prvých týždňoch po spustení služby sa takýmto spôsobom prepravilo vyše 3000 zamestnancov.

Dodávky dielov pomocou dronov: rýchle a s nízkymi emisiami

Závod Martorell bol prvým výrobným závodom v Španielsku, ktorý testoval dodávky dielov pomocou dronov. Počas pilotného projektu drony prekonávali vzdialenosť od dodávateľa do závodu za iba 15 minút, na čo nákladný automobil zvyčajne potrebuje okolo 90 minút. Rýchlejšie dopravné spojenie s dodávkami podľa okamžitej potreby zvyšuje efektivitu, flexibilitu a trvalú udržateľnosť závodu SEAT Martorell, pretože elektricky poháňané neprodukujú emisie CO2 a na nabíjanie ich batérií sa využíva energia z obnoviteľných zdrojov.

SEAT a IBM menia tvár mobility budúcnosti

SEAT vyvíja aj rozličné riešenia mobility pre veľké mestské aglomerácie. Na urýchlenie tejto práce značka nadviazala partnerstvo s koncernom IBM. SEAT s využitím umelej inteligencie IBM Watson vyvíja mobilnú aplikáciu „Mobility Advisor“. Táto aplikácia používateľovi zvoliť najlepší spôsob dopravy – automobil, bicykel, kolobežku alebo verejnú dopravu.

Vďaka strojovému učeniu IBM Watson sa aplikácia naučí preferencie užívateľa a poskytuje mu informácie presne na mieru. Systém je prepojený na IBM Cloud a dynamicky sa adaptuje na meniace sa podmienky, pričom zohľadňuje, počasie, dennú dobu, hustotu premávky a mimoriadne podujatia. Okrem toho dokáže integrovať záznamy užívateľa a predchádzajúce voľby na odporúčanie optimálnej možnosti dopravy pre každý scenár, vrátane kombinovanej prepravy s využitím automobilu, chôdze alebo jazdy na elektrickej kolobežke.

Ocenenie Connected Car Award sa udeľuje každoročne za najlepšie inovácie v oblasti digitálnej konektivity automobilov. V tomto roku to bol siedmy ročník, v ktorom čitatelia magazínov AUTO BILD a COMPUTER BILD hlasovali v ôsmich kategóriách a dve redakcie udeľovali ocenenie za priekopníctvo a cenu vydavateľa.

www.seat.sk


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nepoznaná minulosť Trnavského, Račianskeho a Suchého mýta.


11. jún

O ktoré destinácie je najväčší záujem? Plánovanie dovolenky uľahčia naše tipy.


11. jún

Už dnes si môžete kúpiť denník SME so špeciálnou prílohou k ME vo futbale.


11. jún