SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Prečo stále veríme v talizmany?

Ľudia pri sebe odpradávna nosili ochranné amulety a talizmany. A nie je to inak ani dnes. Nebojte sa ich.

(Zdroj: ALOve)

V minulosti ľudia používali ako talizmany predmety z najodolnejších materiálov, aké vtedy poznali. Šťastie im nosili mosadzné mince a rôzne iné predmety. Dnes sú nimi najmä šperky, ale zďaleka to neplatí len pre najvzácnejšie drahokamy. Stačí si spomenúť, aký ošiaľ spôsobila Madonna, keď sa pred niekoľkými rokmi objavila s obyčajnou červenou šnúrkou na ruke. O nejaký čas jej príklad nasledovali aj ďalšie hviezdy ako Leonardo DiCaprio, Angelina Jolie a mnoho ďalších. Mohlo by sa zdať, že ide o módny výstrelok, ale červená šnúrka má v sebe hlbšiu symboliku.

Prečo nosiť červený náramok

Červený náramok má pôvod v izraelskom učení Kabala, nosia ho však ľudia bez ohľadu na vierovyznanie. Vyrába sa zväčša z vlnenej priadze a nazýva sa tiež náramok šťastia. Svojho majiteľa má ochrániť pred zlou energiou, závistlivými a neprajnými pohľadmi. Preto sú červené náramky obľúbeným darčekom nielen pre dospelých, ale aj pre bábätká a deti. Nosia sa na ľavej ruke, pretože ľavá strana je podľa starých právd prijímateľom energií. Účinok náramku môžete ešte umocniť príveskom so symbolom, ktorý vás vystihuje. Samozrejme, zohnať si červený náramok nie je problém. Ak sa však nechcete uspokojiť s lacnou bižutériou, vyberte si elegantný kúsok z dielne šperkárskej značky ALOve.

Magický šperk s talizmanom

ALOve vo svojej kolekcii Symboly ponúka nádherné prívesky z troch druhov zlata so vsadeným diamantom na farebnej šnúrke. Vybrať si ten pravý talizman bude možno trochu problém, všetky sú totiž úžasné. Napríklad fatimský kvet je prastarý symbol ženskosti a ženskej sily. Možno vás osloví symbol Mesiaca označujúci znovuzrodenie alebo hviezdy, ktorá majiteľovi vždy ukáže správnu cestu. Ak chcete náramok s príveskom darovať na znak večnej lásky alebo priateľstva, vyberte si jednoduchý, a pritom veľavravný symbol nekonečna.

Nevyhovuje vám farba šnúrky? Alebo sa len chcete odlíšiť od davu? Svoj talizman môžete nosiť aj na čiernej šnúrke s názvom Shamballa, nazývanej tiež náramkom zdravia. ALOve však nekladie medze fantázii ani vkusu. Preto ponúka aj šnúrky v ružovej, sivej, tyrkysovej alebo modrej farbe.

Talizmany sú stále s nami

Nie je náhoda, že talizmany s nami prežili až do dnešnej doby. Do pragmatických čias, keď sa celý svet točí okolo peňazí. Tí múdrejší totiž vedia, že peniaze im šťastie ani ochranu priniesť nemusia. Osobný talizman na zápästí by však mohol. Dotknite sa ho pri pohľade na nočnú oblohu a možno sa o jeho magickej sile presvedčíte na vlastnej koži.

Vyberte si aj vy svoj talizman na www.alove.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan