SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Vychovávame mladých sebavedomých ľudí, ktorí vedia, kam smerujú

Aj zásluhou dánskej spoločnosti ECCO Slovakia v Martine sa znovu oživilo a naštartovalo moderné odborné stredoškolské vzdelávanie.

Obuvnícky priemysel má na Slovensku nielen dlhodobú tradíciu, ale vďaka úspešným zahraničným aj domácim výrobným spoločnostiam, ktoré v tejto oblasti na Slovensku pôsobia, má aj veľmi dobrú perspektívu. Dopyt po odborníkoch v oblasti výroby obuvi je veľký a neustále narastá nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

OBUVNÍCTVO AKO ALTERNATÍVA

Aj zásluhou dánskej spoločnosti ECCO Slovakia v Martine sa znovu oživilo a naštartovalo moderné odborné stredoškolské vzdelávanie, ktoré na Slovensku posledné roky chýbalo. Vďaka tomu, je každý absolvent či už 3- ročného alebo 4-ročného obuvníckeho odboru okamžite uplatniteľný v oblasti priemyslu zaoberajúcom sa spracovaním kože, kožených výrobkov alebo výrobou obuvi, ktoré predstavujú významnú alternatívu k strojárskemu alebo elektrotechnickému priemyslu.

Duálne vzdelávanie v maturitnom odbore Technik obuvníckej výroby, ktorý sa dá študovať na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Martine, spája v sebe všetky výhody maturitného štúdia a praxe. Odborné vzdelávanie používa moderné vyučovacie metódy za pomoci tabletov, kde sa odborné poznatky z celého sveta neustále aktualizujú tak, aby žiak po skončení štúdia mohol okamžite nadviazať na prax

DUÁLNE VZDELÁVANIE VYTVÁRA MOTIVAČNÉ ZÁZEMIE PRE ŠTUDENTOV

ECCO Slovakia už pri podpise učebnej zmluvy pred začatím štúdia garantuje svojim úspešným absolventom istotu zamestnania bez akýchkoľvek ďalších podmienok. Okrem zaujímavého firemného, ale aj štátneho štipendia majú študenti zabezpečenú bezplatnú stravu, dopravu, študijné pomôcky, ako aj široký sociálny program a celkovú podporu pri štúdiu. Žiakom, ktorí by museli dochádzať z väčšej vzdialenosti, firma vie zabezpečiť aj internátne ubytovanie s pedagogickým dozorom.

Študenti duálneho vzdelávania majú vo vyšších ročníkoch možnosť v rámci praxe zapojiť sa do firemných projektov a aj vďaka nim zistiť, v ktorej oblasti je možné ďalej rozvíjať ich talent. Týmto si vytvárajú dobrú východiskovú pozíciu pre ďalšiu kariéru. Spolu s dôverným poznaním pracovného prostredia firmy už od prvého ročníka ako aj cez spoluprácu s rôznymi oddeleniami počas štúdia, získavajú mladí ľudia sebavedomie a majú možnosť vytvoriť si predstavu o tom, čo ich baví a kde sa chcú ďalej rozvíjať a realizovať.

Na otázku, čo mi dalo duálne vzdelávanie, to za všetkých absolventov obuvníctva, ktorí skončili v júni 2019, zhrnula Katka, ktorá robí v súčasnosti inšpektorku kvality, nasledovne: „Duál mi dal okrem vedomostí aj skúsenosti a prax, takže som vedela presne, do čoho idem a keď niečo riešime alebo dostanem otázku, nezaskočí ma to, lebo viem, o čom sa hovorí.“

MODERNÉ TECHNOLÓGIE SÚ NAŠOU BUDÚCNOSŤOU

Automatizácia a robotizácia prinášajú do obuvníckej výroby nové moderné technológie vyžadujúce odborníkov nielen v oblasti obuvníctva, ale aj v oblasti elektrotechniky, mechatroniky a programovania robotizovaných systémov, čo umožňuje široké uplatnenie absolventom v maturitnom odbore Mechanik – mechatronik, štúdium ktorého firma ECCO zabezpečuje v spolupráci so Spojenou školou v Martine v rámci duálneho vzdelávania.

Na základe našich 4-ročných poznatkov z reálnej praxe duálne vzdelávanie dáva mladým ľuďom šancu nájsť zmysel v tom, čo sa učia, možnosť svoje poznatky inovatívne a kreatívne využiť už počas svojho štúdia, ako aj istotu pri rozbehu svojej kariéry.

A navyše záujemcovia o štúdium vždy majú možnosť vidieť firmu a študijné priestory predtým, než sa definitívne rozhodnú.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu