SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Jarné prázdniny na lyžiach? Jednoznačne v Jasnej

Posledné dni v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku pribudlo takmer pol metra snehu.

V stredisku na hrebeni Nízkych Tatier, ktoré je lyžiarskym domovom najpopulárnejšej slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej, zažijete jarnú lyžovačku, ktorá ulahodí vašej chuti. Kráľovsky si užijete nielen na zjazdovkách ale aj vo freeride!

Jasná ponúka lyžovačku plnú neopakovateľných zážitkov. V najväčšej lyžiarskej aréne na Slovensku zažijete výborné snehové podmienky, vyveziete sa modernými lanovkami a vír zábavy prináša bohatá eventová nádielka. 50 km kvalitne upravených zjazdoviek vďaka modernému zasnežovaciemu systému garantuje lyžovačku minimálne 100 dní v roku s možnosťou lyžovať na severnej aj južnej strane Chopku.

Stredisko ponúka široké možnosti lyžovania na všetkých typoch trás, od modrých – ľahkých zjazdoviek až po náročné - čierne zjazdovky. Zjazdovky preverené hviezdami Svetového pohára, freeridové zóny dostupné lanovkami, či detský zimný výukový areál garantujú zážitky začiatočníkom i pokročilým lyžiarom. Ak sa teda rozhodnete pre lyžovačku v Jasnej, znamená to, že preferujete tú najkomplexnejšiu lyžiarsku ponuku na Slovensku. Predpredaj skipasov cez GOPASS v kombinácii s flexi cenami umožňuje lyžiarom vybrať si, kedy a za akú cenu budú lyžovať.

(zdroj: Marek Hajkovský)

Maximálne pohodlie na ceste za zimnými zážitkami poskytuje 23 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 28-tisíc osôb za hodinu. Nekonečnými výhľadmi na druhom najvyššom vrchu Nízkych Tatier víta kráľovná horských reštaurácií – panoramatická reštaurácia Rotunda so slnečnou terasou, ktorá zmenila svoj dizajn. Doposiaľ samoobslužná reštaurácia vstúpila do tohtoročnej zimnej sezóny ako A la Carte reštaurácia. Čerešničkou na torte je možnosťou ubytovať sa na Chopku vo výške 2 004 m n.m. v Hoteli Rotunda.

Zážitky ráno, cez deň i večer

Lyžovačka v Jasnej teda môže mať veľa podôb a záleží len na osobných prioritách lyžiarov, ako bude vyzerať. „Hneď ráno začíname fresh trackom na širokých, dokonale upravených prázdnych zjazdovkách ešte pred oficiálnym spustením lanoviek. Pre súťaživé typy máme v ponuke profesionálne pripravenú meranú trať s bránami, pre fanúšikov snowboardu alebo freeski SNOWPARK nadizajnovaný pre začiatočníkov aj pre skúsených jazdcov. Bodku za dňom na lyžiach v Jasnej dáva večerné lyžovanie na Bielej púti alebo pravidelný hromadný večerný skialpový výšľap na Lukovú či Rovnú hoľu,“ vysvetľuje možnosti lyžovačky brand manažérka strediska Jana Kňavová. Samostatnú kapitolu tvorí v Jasnej bohaté APRÉS-SKI, ktoré majú počas celej sezóny v rukách DJ`s a zaujímaví umelci na Ratrak Stage a v hudobnom klube Happy End.

(zdroj: Marek Hajkovský)

Špičkové stredisko s eko bonusom

V najväčšom slovenskom stredisku tiež myslia ekologicky. Postupne nahrádzajú jednorazový plastový riad v gastro zariadeniach na svahoch ekologickými materiálmi ako papier či bambus, prípadne porcelánom. Na nástupných miestach lanoviek a v prevádzkach v stredisku separujú komunálny odpad, efektívny zvoz a nakladanie zabezpečuje aj špeciálny lis, ktorý pribudol v Hoteli Grand Jasná. Stredisko sa každoročne snaží znižovať emisie nielen vďaka dopravnému systému skibusov ale aj vďaka využívaniu špičkových technológií pri úprave zjazdoviek, ktoré umožňujú zvyšovať efektivitu a znižovať spotrebu PHM.

(zdroj: Marek Hajkovský)

VYSKÚŠAJTE AJ:

PRETEKÁRSKA – historickynajstaršia zjazdovka v Jasnej, lyžujte tam, kde najlepší lyžiari sveta

MAXILAND - najväčší detský zimný areál na Slovensku na ploche viac ako 7 000 m2

HOTEL ROTUNDA – hotel priamo na Chopku vo výške 2 004 m n.m.

TATRANSKÁ VEČERA ZÁŽITKOV- začína nezabudnuteľnou jazdou špeciálne upraveným ratrakom- Tatrakom, pokračuje prekrásnymi výhľadmi na horskú nočnú scenériu Tatier a zážitkovým 6 - chodovým menu v štýlovej Reštaurácií Von Roll.

Kde sa ubytovať v Nízkych Tatrách? Výnimočnú polohu priamo pod lyžiarskymi svahmi Hotel Grand Jasná**** a hotel Pošta****, Hotel Tri Studničky – adult friendly pre dospelých alebo Chalets Jasná Collection v Jasnej.

Kam za teplom aj v zime? Leto v zime - leto v každom počasí! Najväčší vodný svet Aquaparku Tatralandia v Liptovskom Mikuláši očarí tropickou klímou a prekvapí dokonca aj morskou vodou v Tropical Paradise. Za vyskúšanie stojí aj umelé vlnobitie, saunové rituály a tradičné wellnes & spa vo vodnom parku Bešeňová.

Chalets Jasná Collection Chalets Jasná Collection (zdroj: Marek Hajkovský)

Prevádzková doba

denne: 8.30 – 16.00 h; večerné lyžovanie: 18.00 – 21.00 h

Kontakty

infolinka, Klientské centrum Biela Púť: +421 907 88 66 44

infolinka, Klientské centrum Srdiečko: +421 911 85 63 91

e-mail: info@jasna.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už v sobotu 25. septembra si pripomenieme Svetový deň lekárnikov.


30m

Pomáhať dobrej veci prináša svoje ovocie a niekedy aj tekuté zlato!


5 h

Niektorí sa možno nevedia vzdať milovaného auta, ale výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť.


5 h
Skryť Zatvoriť reklamu