SME
Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Vieme prví: značky prinesú do Ženevy množstvo noviniek

Tohtoročný ženevský autosalón prinesie množstvo nových a vzrušujúcich nových modelov, vrátane svetovej premiéry CUPRA Formentor.

  • CUPRA Formentor, prvý model vyvinutý exkluzívne pre značku CUPRA, bude mať premiéru v utorok na budúci týždeň
  • Verejný debut modelového radu CUPRA Leon, z ktorého budú predstavené obidve verzie, 5-dverový hatchback aj kombi Sportstourer
  • SEAT Leon novej generácie bude vystavený s celou ponukou alternatívnych pohonov, vrátane verzie na CNG
  • Na autosalóne bude mať premiéru SEAT Tarraco FR so športovou líniou výbavy, ktorá najväčšiemu SUV španielskej značky dodáva novú dimenziu
  • SEAT predstaví aj najčerstvejšie novinky z oblasti mestskej mobility, pôvodne plánované pre zrušený Mobile World Congress


Tohtoročný ženevský autosalón prinesie množstvo nových a vzrušujúcich nových modelov, vrátane svetovej premiéry CUPRA Formentor, prvého modelu vyvinutého exkluzívne pre značku CUPRA a verejného debutu prvého modelu CUPRA Leon.


SEAT na autosalóne po prvý raz vystaví SEAT Leon novej generácie s kompletnou ponukou alternatívnych pohonov – mild-hybrid, plug-in hybrid, ako aj verziu na stlačený zemný plyn CNG – spolu s výstavnou premiérou modelu SEAT Tarraco FR.


„Ženevský autosalón bude prvým podujatím, na ktorom budú môcť zákazníci vidieť celú našu produktovú ofenzívu pre rok 2020: SEAT Leon, CUPRA Leon a CUPRA Formentor, ktoré budú všetky k dispozícii aj s pohonom plug-in hybrid. Tieto produkty posunú obidve naše značky na novú úroveň,“ povedal Wayne Griffiths, člen predstavenstva SEAT pre predaj a marketing a CEO značky CUPRA. „Chceme reagovať na dopyt trhu ponukou výkonných, efektívnych, bezpečných a digitálne prepojených vozidiel, ktoré uspokoja všetky potreby zákazníkov a súčasne podporujú náš cieľ znižovať negatívny dopad na životné prostredie.“


Španielska značka využije ženevský autosalón aj na predstavenie svojich najčerstvejších noviniek z oblasti mestskej mobility, ktoré boli pôvodne plánované na zrušený veľtrh Mobile World Congress v Barcelone, vrátane premiéry jednostopového vozidla eScooter.


SEAT Leon štvrtej generácie vytvára nové štandardy


Na tohtoročnom ženevskom autosalóne sa nový SEAT Leon predstaví nielen s obidvoma verziami karosérie – ako 5-dverový hatchback a kombi Sportstourer, ale aj s kompletnou ponukou alternatívnych pohonov.


Nový SEAT Leon bude po prvý raz vystavený ako mild-hybrid (eTSI), plug-in hybrid (eHYBRID) a vo verzii na CNG (TGI). To predstavuje významný míľnik, pretože automobilový priemysel sa v súčasnosti usiluje diverzifikovať ponuku aby poskytol zákazníkom širšiu škálu možností pri voľbe pohonu.
CNG (TGI)


Nový SEAT Leon bude vystavený po prvý raz so štvorvalcovým turbom prepĺňaným motorom 1.5 TGI, adaptovaným na stlačený zemný plyn CNG, ktorý dosahuje výkon 96 kW (130 k). Vozidlo má tri tlakové nádrže, ktoré pojmú celkovo 17,3 kg CNG. Táto zásoba umožňuje novému modelu SEAT Leon TGI dojazd 440 km na CNG. A keď sa zásoba plynu spotrebuje, motor sa automaticky prepne na benzín z pomocnej nádrže aby vozidlo bez problémov dosiahlo najbližšiu čerpaciu stanicu CNG kdekoľvek v Európe. Tankovanie plynu je pri tom také jednoduché ako tankovanie benzínu.

Nový SEAT Leon TGI má všetky rovnaké komfortné prvky ako modely s benzínovým alebo naftovým motorom, vrátane digitálneho združeného prístroja SEAT Digital Cockpit – čo je po prvý raz v automobile španielskej značky poháňanom motorom na CNG.
Takisto je k dispozícii aj systém voľby jazdného profilu SEAT Drive Profile, ktorý umožňuje vodičovi lepšie si prispôsobiť automobil svojim individuálnym preferenciám. Vodič môže prepínať štyri režimy: Eco, Normal, Sport a Individual.

PHEV (eHYBRID) and mHEV (eTSI)


Ako SEAT expanduje v oblasti elektrifikácie, aj Leon štvrtej generácie dostal moderný pohon plug-in hybrid. Tvorí ho prepĺňaný benzínový štvorvalec 1.4 TSI doplnený prstencovým elektromotorom v skrini 6-stupňovej dvojspojkovej prevodovky DSG a lítiovo-iónová akumulátorová batéria s kapacitou 13 kWh, uložená pod podlahou batožinového priestoru, ktorá sa dá dobíjať z vonkajšieho zdroja. Maximálny systémový výkon agregátu plug-in hybrid je 150 kW (204 k). Úplne nabitá batéria umožňuje dojazd s elektrickým pohonom do 60 km – čo je perfektné pre zvýšenie efektivity alebo jazdu v centrách miest s emisnými reštrikciami.


Nový Leon je prvým modelom značky SEAT, ktorý môže byť vybavený technológiou mild hybrid (eTSI), prispievajúcou k ďalšiemu zníženiu reálnej spotreby paliva. Systém mild hybrid pracujúci s napätím 48 V, ktorý je k dispozícii s benzínovým trojvalcom 1.0 TSI s výkonom 81kW (110 k) a so štvorvalcom 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) sa štandardne kombinuje so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG.


SEAT Tarraco ešte atraktívnejší


SEAT Tarraco je dôležitým modelom španielskej značky a záujem zákazníkov o najväčšie SUV z modelovej ponuky je naďalej vysoký. Teraz modelový raz rozšíri nová, športovo ladená verzia výbavy FR.
Výbava FR dodáva veľkému SUV značky SEAT novú charizmu modifikovanými detailmi karosérie a interiéru. Zvonka má Tarraco FR špecifickú masku chladiča, čierne rozšírené plastové lemy blatníkov, širšie kolesá, čierne pozdĺžne lišty strešného nosiča a dekoračné lišty na bočných oknách, ako aj kryty vonkajších spätných zrkadiel lakované vo farbe Cosmo Grey. Na zadnej časti karosérie má športové SUV nový spojler na hrane strechy, navzájom prepojené zadné skupinové svetlá, špeciálny difúzor v zadnom nárazníku, logo FR na dverách batožinového priestoru a meno Tarraco vyhotovené písaným fontom písma.


Pre Tarraco FR je vyhradený nový exkluzívny tmavočervený odtieň laku karosérie Merlot Red, zákazníci si môžu vonkajší vzhľad dotvoriť voliteľnými 20-palcovými diskami kolies z ľahkej zliatiny FR (štandard: 19-palcové disky FR s lesklo sústruženým povrchom).
Aj v interiéri má Tarraco FR rozličné špecifické prvky, ktorými sa líši od iných línií výbavy: nový multifunkčný športový kožený volant s logom FR, hliníkové pedále, systém infotainmentu s veľkým 23,4 cm (9,2 palca) displejom, ako aj exkluzívne škrupinové športové sedadlá s elektrickým nastavovaním a pamäťou.
Podvozok má športové vyladenie, čím sa Tarraco FR líši od iných línií výbavy Style a Xcellence.

CUPRA vyráža na trh

CUPRA Leon
Prvý model CUPRA Leon bude mať verejnú premiéru v obidvoch verziách karosérie – ako 5-dverový hatchback aj kombi Sportstourer. Obidve sa vyznačujú progresívnym, dynamickým dizajnom, interiérom vysokej kvality, vysokou mierou poskytovaného pôžitku z jazdy a širokými možnosťami individualizácie.
Portfólio motorov obsahuje prepĺňané benzínové štvorvalec 2.0 TSI s výkonmi 180, 221 a 228 kW (245, 300 a 310 k), ktoré sa všetky kombinujú s dvojspojkovou prevodovkou DSG. Najvýkonnejší motor, ktorý je vyhradený pre kombi Sportstourer sa okrem toho montuje exkluzívne s pohonom všetkých kolies 4Drive. A pretože celý svet sa neustále usiluje o zníženie negatívneho dopadu na životné prostredie, nový model CUPRA Leon prináša elektrifikáciu do segmentu vysoko výkonných kompaktných vozidiel pohonom plug-in hybrid so systémovým výkonom 180 kW (245 k) – keď obidva motory pracujú súčasne.

CUPRA e-Racer

V súčasnosti sa mení aj automobilový šport, ktorý sa prispôsobuje sprísneným environmentálnym požiadavkám na celom svete. Značka CUPRA napomáha tejto transformácii vývojom prvého závodného cestovného automobilu na svete s elektrickým pohonom.
Okruhový špeciál CUPRA e-Racer využíva všetky výhody čisto elektrického pohonu. Jeho štyri elektromotory, poháňajúce zadné kolesá, dosahujú spolu maximálny špičkový výkon 500 kW (680 k) a maximálny krútiaci moment 960 Nm. Zdrojom elektrickej energie je kvapalinou chladená lítiovo-iónová akumulátorová batéria s kapacitou 65 kWh.
V roku 2021 sa začnú jazdiť prvé majstrovstvá PURE ETCR, formátom prispôsobené elektrickému pohonu a zákazníkom prinášajúce vzrušenie založené na modernej technológii.


CUPRA Formentor
No zábava sa tu nekončí, značka CUPRA prináša na ženevský autosalón ďalší stupeň svojho plánu rastu. CUPRA Formentor, prvý model vyvinutý exkluzívne pre značku CUPRA, bude mať premiéru v sériovej verzii.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nepoznaná minulosť Trnavského, Račianskeho a Suchého mýta.


11. jún

O ktoré destinácie je najväčší záujem? Plánovanie dovolenky uľahčia naše tipy.


11. jún

Už dnes si môžete kúpiť denník SME so špeciálnou prílohou k ME vo futbale.


11. jún