SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Našli sme dokonalé miesto pre vašu originálnu svadbu

V tomto priestore má všetko svoju dušu.

Svadba je udalosť, ktorá ostane vo vašej pamäti už navždy. Páry ju často plánujú dlhé mesiace a každá dvojica chce, aby bol ich deň D dokonalý. Práve o tento pocit z celej svadobnej zábavy ponúka rustikálny priestor, ktorý nájdete v srdci východného Slovenska – v meste Hanušovce nad Topľou.

Stodolienka je názov stavby, ktorá pred pár rokmi pribudla k reštaurácii U Hricka. Postupom mesiacov sa priestor zmenil na dokonalý priestor pre svadbu. Stodolienka je drevostavba postavená v tradičnom ľudovom štýle, ktorú pomohol sfinalizovať majster Jozef Sciranka a vytvára príjemnú, útulnú atmosféru. Drevo nájdete v sále takmer všade – okrem stien a stropu nájdete v čarovnej stavbe aj mnoho drevených doplnkov, ktoré dotvárajú myšlienku. Dekorácie sú často ručne vyrábané, niekedy objednávané na mieru, aby nerušili jednotný tón priestoru . Ako prezradil majiteľ Stodolienky Stanislav Hricko, pri výbere jednotlivých elementov je preňho dôležité aj to, aby mali predmety svoju históriu a dušu.

Kľúčová je pre mnohých budúcich mladomanželov priestranná sála. Parket musí byť dostatočne veľký, aby sa mohli zabaviť všetci svadobčania a pokiaľ máte svadbu v lete, určite oceníte aj terasu. Tá poskytuje aj altánok, ktorý môže poslúžiť ako priestor pre obrad v záhrade počas teplých dní. „Hostia sa v lete na svadbách v záhrade môžu usadiť na lavice položené na balíkoch slamy,“ prezradil Hricko. V záhrade nájdete aj príjemné posedenie, ktoré korešponduje s témou celej Stodolienky.

Rovnako ako reštaurácia U Hricka, aj vedľajšia Stodolienka U Hricka ponúka dobré jedlo, ktoré je pre mnohých podobne dôležité ako dostatočne veľký priestor. V Stodolienke však neponúkajú len obyčajné jedlo. V Stodolienke nájdete jednoducho zážitkovú gastronómiu, ktorá perfektne podčiarkne veľký deň. Jedlo tiež nielen pekne vyzerá a pripomína umelecké dielo, ale je aj výnimočne dobré.

Načítavam video...

„Myslím, že by sme nemali zabudnúť vyzdvihnúť aj to, ako pôsobí sála v prítmí s tlmeným osvietením pri tradičnom čepčení. Spev a tanec ľudových súborov v dobovom priestore s modernými prvkami mnohých dojíma k slzám,“ spomína Hricko na nespočetné množstvo dojatých svadobných mám a otcov. Podobne vyzerá aj redový tanec, pri ktorom miestnosť naplní zvuk tradičnej slovenskej hudby. Jednou z najväčších výhod Stodolienky je aj to, že jej interiér a exteriér je doladený tak, aby už nepotreboval veľké dekoratívne úpravy .

Plusom, ktorý ponúka svadba v Stodolienke sú aj šikovné ruky kuchárov, čašníkov a majiteľov, ktorí robia počas každej svadby všetko pre to, aby boli mladomanželia, ktorí svoj významný deň strávia v ich priestoroch, spokojní. Novinkou bude v najbližších týždňoch aj dokončenie ubytovania pri Stodolienke, ktoré poskytne aj možnosť prespať na tom mieste, kde oslávite svoj veľký deň. Tento nápad realizovali pre tých, ktorým Stodolienka učarovala, no nie sú z okolia Hanušoviec.

Ak teda hľadáte ideálny priestor pre vašu svadbu, Stodolienka vám ho poskytne.

Fotogaléria https://we.tl/b-FkC3QmTjbm

Autor Sona Kolcunova

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu