SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Učiteľský Oscar zviditeľňuje to dobré v našom školstve

Cena Učiteľ Slovenska spája inšpiratívnych pedagógov a vyzdvihuje ich úsilie.

Medzinárodné ocenenie Global Teacher Prize vzniklo pred piatimi rokmi so zámerom upozorniť na inovatívne prístupy v oblasti vzdelávania a dostať ich do popredia spoločenského záujmu. To je aj poslaním národnej ceny Učiteľ Slovenska. ,,Našou snahou je prinášať pozitívne učiteľské vzory, ktoré dokážu motivovať ďalších pedagógov. Máme skúsenosti, že niekedy stačí aj malý impulz na to, aby učitelia začali skúšať nové metódy. Aj tak sa dá meniť školstvo zdola, o čo sa snažíme v Komenského inštitúte,“ hovorí František Cimerman, koordinátor 3. ročníka ceny Učiteľ Slovenska. Prihlásiť do ocenenia sa môžu učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok, či školitelia v online kurzoch. Nominovať ich môže verejnosť do 6. apríla 2020, prihlášky sa posielajú do 14. apríla 2020 na www.ucitelslovenska.sk.

Nominácie sú dôležité, rozhodujúce sú prihlášky
Podeliť sa so svojimi skúsenosťami a s tým, čo všetko robia pre to, aby nielen jednotlivci, ale celé triedy dosahovali lepšie výsledky, je však pre učiteľov výzva. ,,Učitelia majú obavu, obyčajne si myslia, že nerobia nič výnimočné,“ konštatuje Cimerman. Práve preto apeluje na pedagógov, ktorých verejnosť nominuje na ocenenie Učiteľ Slovenska, aby túto šancu dať o sebe vedieť využili. ,,Zjednodušili sme proces prihlasovania. Osobitný príbeh každého učiteľa je pre nás veľmi dôležitý,“ dopĺňa František Cimerman. ,,Tento projekt je šanca spoznať skvelých ľudí, osobne mi dal veľa inšpirácie a chuti do ďalšej práce. To sú skvelé dôvody na to, zapojiť sa,” reaguje Peter Pallo, Učiteľ Slovenska 2019 z Trstenej. Tretieho Učiteľa Slovenska organizátori vyhlásia v októbri, čaká ho odmena 5. 000 euro a cesta na finále Global Teacher Prize v roku 2021. Ocenenie je realizované vďaka podpore Nadačného fondu Telekom a Nadácie Slovenskej sporiteľne.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Úprava osobného motorového vozidla

Zníženie podlahy v osobnom automobile je ideálnou úpravou pre prepravu telesne postihnutých osôb sediacich na invalidnom vozíku.

Bezbariérové vozidlo pre vozičkára Fiat Doblo
Tlačové správy

Important information for Brazilians living in Slovakia

Take action to receive information about the elections in Brazil and the Embassy of Brazil's activities.

Tlačové správy

Prečo sú dnes ryby také dôležité?

Vitamín D je pre ľudský organizmus prospešný na viacerých frontoch.