SME
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
INZERCIA

AGEL lekáreň v Košiciach získala štatút ,,Výučbová lekáreň“

Slovenská lekárnická komora pridelila štatút "Výučbová lekáreň" verejnej lekárni Nemocnice Košice-Šaca.

Slovenská lekárnická komora pridelila štatút "Výučbová lekáreň" verejnej lekárni Nemocnice Košice-Šaca, ktorá patrí do celoslovenskej siete nemocníc skupiny AGEL SK. Vďaka tomuto štatútu je možné, aby sa študenti v magisterskom študijnom programe v študijnom odbore farmácia uchádzali v tejto lekárni o odbornú prax.

Na výkon povinnej praxe do tejto lekárne, ktorá sa nachádza na Žriedlovej ulici v Košiciach, sa môžu študenti prihlásiť od februára tohto roka. Na to, aby lekáreň získala titul výučbovej, musela spĺňať prísne personálne, technické a logistické kritériá. Následne, po schválení Slovenskou lekárnickou komorou, sa zapísala do zoznamu výučbových lekární. Zákazníci a pacienti lekárne sú o tom informovaní logom na vstupných dverách. "Na záujemcov sa tešíme, pretože si uvedomujeme dôležitosť vzdelávania farmaceutov v praxi. Ich výučba u nás potrvá pol roka, za ten čas im poskytneme všetky potrebné vedomosti a zručnosti, ktoré budú vo svojom budúcom pôsobení potrebovať. Ich univerzitné štúdium sa počas tejto praxe skvalitní a budú pripravenejší do svojho budúceho zamestnania," povedala PharmDr. Katarína Sklenárová, zodpovedná farmaceutka lekárne.

"Zapísanie práve tejto lekárne do zoznamu výučbových vnímame veľmi pozitívne, nakoľko považujeme pre túto oblasť získavanie mladých farmaceutov za veľmi dôležité. Pozícia farmaceuta je totiž pre fungovanie zdravotníctva nezastupiteľná," hovorí MUDr. Ján Slávik, MBA, riaditeľ Nemocnice Košice–Šaca.

V sieti spoločnosti AGEL SK pôsobia okrem tejto verejnej lekárne ďalšie 2 nemocničné lekárne so štatútom výučbovej lekárne, a to v Nemocnici Zvolen a v Nemocnici Komárno.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia

Digitisation is bringing new opportunities to Slovakia, but is the country ready for these changes?

Tlačové správy

ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi

Rodinná firma ZAMIO v súčasnosti patrí na Slovensku k najväčším pestovateľom kráľovnej antioxidantov - arónie čiernoplodej.

Tlačové správy

Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť

Priemerný dôchodok na Slovensku je 486,29 €, pričom ženy ho majú v priemere o 100 € nižší ako muži.