SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

IT produkt roka 2020: autokamera MIO MiVue 798 wifi 2.5k QHD

Ocenenie IT produkt roka 2020 od Computerworldu získala v kategórii Hardvér – Autokamery vďaka kombinácii inovatívnych funkcií...

IT produkt roka 2020: autokamera MIO MiVue 798 wifi 2.5kIT produkt roka 2020: autokamera MIO MiVue 798 wifi 2.5k (Zdroj: MIOkamery.SK)

Mio, popredný svetový dodávateľ bezpečnostných kamier do vozidiel a prenosných navigačných zariadení, získal v týchto dňoch pre autokameru MiVue 798 WiFi 2.5k QHD právo používať logo a titul IT produkt roka 2020. Česká redakcia Computerworldu ho udelila v kategórii Autokamery (Hardvér), a to za kombináciu inovatívnych a používateľsky prívetivých funkcií. Okrem QHD rozlíšenia ide o presný, už integrovaný modul GPS, nastaviteľný G-senzor, vysokú svetelnosť na spoľahlivé snímanie i v noci a široký uhol záberu a súpravu sprievodného softvéru, medziiným analytický MiVue Manager (PC) a mobilnú aplikáciu MiVue Pro.

Ocenený produkt Mio MiVue 798 WIFI 2.5 K QHD

Mio MiVue 798 WIFI 2.5 K QHD sa zapína automaticky a natáča v rozlíšení 2.5K (QHD 1 600p) a vodičom robí osobného očitého svedka cestnej premávky pre všetky situácie. Len čo naštartujú vozidlo, nahráva v 18-hodinovej slučke bežné záznamy (podľa veľkosti SD karty) a v prípade nehody a potreby sa aktivuje i núdzové nahrávanie priamo do nezmazateľnej pamäte (G-senzor, GPS, optický senzor). Možno pripojiť i zadnú autokameru.

Načítavam video...

Autokamera Mio MiVue 798 WIFI disponuje G‑senzorom, ktorý s nastaviteľnou citlivosťou reaguje na náhlu zmenu smeru jazdy, nehody alebo iné nečakané okolnosti. Možno tak zistiť smer a príčinu prípadného nárazu. Ďalej kamera využíva systém ADAS, ktorý dokáže varovať pri vybočení z jazdného pruhu, pred mikrospánkom a takisto je schopný varovať pred hroziacim čelným nárazom.

Načítavam video...

MiVue 798 pracuje s aktuálnym zoznamom radarov (doživotné aktualizácie zadarmo), okrem toho je vybavená Wi-Fi (prenos videozáznamov i aktualizácie firmvéru a radarov cez MiVue Pro app) a integrovaným modulom GPS. Všetky videozáznamy a sprievodné údaje sa dajú navyše prehliadať a analyzovať v PC programe MiVue Manager, napríklad si možno prejdené trasy plynule zobrazovať v Mapách Google, paralelne pozorovať smer zaťaženia, dátum a čas jazdy a prípadne prepínať súbežne medzi záznamami z prednej i zadnej autokamery. MiVue Manager je kompatibilný s platformami Windows i Apple.

Zaujímavé vlastnosti produktu:

■ Vysoká svetelnosť f/1,8 na spoľahlivé snímanie i v noci.
■ Širokouhlý objektív sníma uhol až reálnych 150°.
■ Integrovaný a presný modul GPS.
■ Komunikácia, prenos súborov a aktualizácie radarov i firmvéru cez Wi-Fi.
■ G-senzor registruje a ukladá do nezmazateľnej pamäte náhle zmeny v pohybe auta.
■ Prehľadný 2,7" displej.
■ Možnosť analyzovať videá z prednej i zadnej kamery súčasne v MiVue Manageri, ako aj v paralelných oknách i súbežné údaje z GPS a z G-senzora.
■ Obrazový senzor Starvis od spoločnosti Sony.
■ 360° otočný držiak, ktorý vyhovuje i majiteľom takmer rovných čelných skiel (truck, karavan, bus).

„Medzi všetkými získanými oceneniami za naše produkty je titul IT produkt 2020 o to cennejší, že pochádza z českej redakcie renomovaného magazínu Computerworld a do istej miery je i pre nás potvrdením, že má zmysel zameriavať sa na prémiové produkty, teda vybavené autokamery s dlhou životnosťou a kvalitným natáčaním a dostupnou zákazníckou starostlivosťou,“ hovorí Martin Dobeš, Country Manager značky Mio pre Českú a Slovenskú republiku.

Načítavam video...

Viac informácií nájdete na www.MIOkamery.SK alebo na YouTube kanáli Mio CZSK – https://www.youtube.com/MioČeskárepublikaaSlovensko .

O súťaži IT produkt 2020

V tomto roku už po štrnástykrát vyberal magazín Computerworld finalistov úvodného kola súťaže IT produkt roka. Všetci finalisti získali prestížne ocenenie IT produkt roka 2020. Cieľom súťaže je vyzdvihnúť výrobky disponujúce vlastnosťami, ktoré ich odlišujú od konkurenčných produktov rovnakej kategórie. Pri hodnotení sa kladie dôraz na pozitívnu odlišnosť od konkurencie a na prínosy pre zákazníka.

Do finále súťaže môžu postúpiť tak celkovo inovatívne produkty, ako i produkty so zaujímavým funkčným zdokonalením, výrazne zjednodušeným ovládaním alebo hoci s výnimočne výhodnou cenou.

Viac na https://computerworld.cz/it-produkt/finaliste-prvniho-kola-souteze-it-produkt-roku-2020-55846 .

Načítavam video...

Načítavam video...

Máte dotazy k autokamerám Mio? Zeptejte se nás na našem Facebooku Mio (@MioCZSK) !

Mio Česká republika a Slovensko www.MIOkamery.sk www.MIOnavigacie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po rekonštrukcii pôvodnej obytnej budovy z roku 1937 pribudlo na Špitálskej ulici 8 bytov.


5 h

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


20 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


21 h
SkryťZatvoriť reklamu