SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

EUBA prerušuje prezenčnú formu výučby do 30. mája 2020

Ekonomická univerzita v Bratislave prerušuje prezenčnú formu výučby a skúškové obdobie do 30. mája 2020

Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo na základe odporúčaní krízového štábu Ekonomickej univerzity v Bratislave pre monitorovanie, vyhodnocovanie situácie a prijímanie opatrení v súvislosti s výskytom a šírením koronavírusu COVID-19, ktorý zasadal dňa 24. marca 2020, prerušuje prezenčnú formu výučby a skúškové obdobie do 30. mája 2020 (vrátane) pre prvý, druhý aj tretí stupeň štúdia na dennej aj externej forme štúdia na všetkých pedagogických pracoviskách. „Výučba bude zabezpečená online formou s využitím online platforiem určených na výučbu s následnou formou samoštúdia. Komunikácia učiteľov a študentov ohľadne hodnotenia plnenia podmienok pre aktívne formy výučby sa uskutoční elektronicky alebo s využitím online platforiem. Informácie získajú študenti aj na webových stránkach univerzity, ktoré sa aktualizujú priebežne. Opatrenia, ktoré prijal krízový štáb, ako aj termíny v nich uvedené sa môžu zmeniť v závislosti od rozhodnutí verejných autorít“, dodal rektor Ferdinand Daňo.

Skúškové obdobie na prvom a druhom stupni štúdia začína od 1. júna 2020 a pre všetky ročníka s výnimkou záverečných ročníkov potrvá až do 17. júla 2020. Zároveň sa predlžuje termín na odovzdávanie záverečných prác na prvom a druhom stupni štúdia do 22. mája 2020.

„Je našim záujmom ukončiť akademický rok v riadnych termínoch. Vytvoríme na úrovni univerzity a jednotlivých fakúlt pre to všetky podmienky, i keď si uvedomujeme, že bude časovo náročné zvládnuť všetky aktivity. Študentov aj zamestnancov žiadame o pochopenie tejto mimoriadnej situácie a veríme, že prijaté opatrenia nebudú mať negatívny vplyv na rozsah a kvalitu vzdelávacieho procesu. Všetkým študentom, ktorí opustili študentské domovy EU v Bratislave od 15. 3. 2020, sa vráti alikvotná časť poplatku za mesiac marec, poplatok za mesiac apríl a poplatok za mesiac máj jednorazovo na bankové účty po skončení krízového stavu,“ povedal rektor Ferdinand Daňo.

EU v Bratislave predlžuje aj termín podávania prihlášok na 1. stupeň štúdia na všetky študijné programy do 15. apríla 2020. Univerzita požaduje od uchádzačov iba elektronickú prihlášku bez akýchkoľvek potvrdení a príloh.

EU v Bratislave zriadila telefonickú infolinku +421 2 6729 5904 alebo +421 905 515 063, kde sa môžu študenti a zamestnanci v čase od 7.30 do 16.00 h informovať o prijatých opatreniach a situácii na univerzite.

Všetky informácie a opatrenia univerzity v súvislosti so šírením koronavírusu COVID-19 sú dostupné na stránke www.euba.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Takto má vyzerať dostupný biznis notebook
  2. Tajomstvo najšťastnejších krajín sveta
  3. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  4. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  5. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  6. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  7. Letný literárny výber vložený v denníkoch SME a Korzár
  8. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých
  1. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  2. Takto má vyzerať dostupný biznis notebook
  3. Tajomstvo najšťastnejších krajín sveta
  4. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  5. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  6. Kaufland pozýva na letnú oslavu plnú farieb: príde Tina aj Kali
  7. Letný literárny výber vložený v denníkoch SME a Korzár
  8. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  1. Črevné problémy, pohlavné choroby či poškodenie kože 6 804
  2. Hotely Falkensteiner: Letný raj na chorvátskom pobreží 6 453
  3. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 5 634
  4. Nízke úspory a dôchodky? Tieto 3 faktory ovplyvnia Slovensko 4 426
  5. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých 3 131
  6. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy 3 005
  7. McDonald’s otvoril svoju prvú reštauráciu v Spišskej Novej Vsi 2 124
  8. Nový symbol Bratislavy je hotový. Pozreli sme sa, ako vyzerá 1 830
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Náklady rástli pre škody v USA, liečba tam patrí k najdrahším.


INZERCIA 7 h

Testovali sme rezorty v letoviskách Kemer, Antalya, Side, Alanya a Belek.


INZERCIA 7 h

Pracovný notebook nemusí byť nudný.


INZERCIA 7 h

Ako si priniesť viac pohody do života? Čo robí niektoré národy najšťastnejšími na svete?


INZERCIA 7 h
SkryťZatvoriť reklamu